Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Install Fest Ukraine 2024

ВДЕ в Україні станом на вересень 2021 р.

Відповідно звіту щомісячного моніторингу, що провадить Європейсько-Українське Енергетичне Агентство (ЄУЕА), встановлена потужність об’єктів відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) в Україні за даними Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України (ДАЕЕ) та НКРЕКП – 9313 МВт станом на 1 вересня 2021 року. 647 МВт – нова додана потужність в 2021 році, з яких 264 МВт – СЕС, а 354 МВт – ВЕС.

Зображення потружності ВДЕ в Україні Рис. 1. Встановлена потужність енергосистеми України станом на 1 вересня 2021 року

  • Лідером серед областей за встановленою потужністю СЕС є Дніпропетровська область, нараховуючи 1163,9 МВт. Лідером за встановленою потужністю вітроелектростанцій (ВЕС) є Запорізька область – 595,8 МВт. Вінницька область має найбільшу кількість потужності малих гідроелектростанцій – 24,6 МВт, а Хмельницька має найбільшу встановлену потужність біомаси та біогазу – 34,6 МВт.
  • 9% - частка генерації ВДЕ в загальному обсязі виробленої енергії об’єднаної енергетичної системи (ОЕС) України у серпні 2021 року.
  • За 6 днів із 31 числа серпня відбувались обмеження генерації загальним обсягом 5256 МВт, з середнім показним на день 876 МВт. Загалом, від початку року обмеження для генерації з ВДЕ відбувались 55 діб на загальну потужність 60390 МВт. Таким чином, в енергосистему України с початку року не потрапило більше 1100 ГВт·год електроенергії від ВДЕ.
  • Станом на 1 вересня рівень оплати за «зеленим» тарифом становить: за січень – квітень – 93%, травень – 73%, за червень – 70%, липень – 65%, серпень (20 діб) – 51%. Середній рівень оплати від початку 2021 року – 78%.
  • Середньозважена ціна е/е за серпень на ринку «на добу наперед» (РДН) по ОЕС України становила 2073,67 грн або 65,24 Євро/МВт·год (конвертовано згідно офіційного курсу НБУ станом на 8 вересня 2021 року).
  • В законодавчому полі станом на 10 серпня визначними були такі події, як прийняття закону, що продовжує термін дії ТУ для ВЕС до 31 грудня 2022, НКРЕКП внесло зміни до порядку встановлення «зеленого» тарифу, підписаний Указ Президента про виконання Рішення Ради національної безпеки і оборони «Про заходи з нейтралізації загроз в енергетичній сфері».
  • Не визначеними досі залишаються норми законопроекту 5600, текст якого було проголосовано в першому читанні, яким може бути введено акциз 3,2% для електроенергії з ВДЕ. Не визначеною лишається справа проти ВДЕ в Конституційному суді.
  • Цікавим є нещодавно опублікований законопроект Міненерго про можливість виходу з балансуючої групи та фактичне запровадження механізму контрактів на різницю, а також Міненерго опублікував законопроект щодо створення та роботи систем накопичення енергії, таким чином більше 5 законопроектів на цю тему знаходяться на обговоренні громадськістю.
  • Міненерго у серпні провело засідання Робочої групи з питань розроблення Стратегії розвитку водневої енергетики України, протягом вересня всі відповідальні держструктури мають надати запитувану інформацію, необхідну для формування плану роботи над стратегією.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 445 / 2021-09-14 08:46:33

Вас може зацікавити:


Instal Fest Ukraine 2024


Залишити коментар

Telegram