Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Install Fest Ukraine 2024

«Живий хмарочос для Нью-Йорка»: українська концепція отримала визнання

Українські архітектори перемогли в міжнародному конкурсі хмарочосів 2021 журналу eVolo з проектом «Живий хмарочос для Нью-Йорка»

Зображення проєкт «Живий хмарочос для Нью-Йорка» Щорічний конкурс хмарочосів, що заснований журналом eVolo - один з найпрестижніших міжнародних архітектурних конкурсів для концептуальних проєктів. Нещодавно в травні журнал eVolo оголосив переможців конкурсу хмарочосів 2021 року. З 492 отриманих проєктів журі обрало 3 переможців та ще 20 почесних заохочувальних відзнак. Щорічна премія, заснована в 2006 році, визнає перспективність ідеї, які завдяки новому використанню технологій, матеріалів, програм, естетики та просторових організацій кидають виклик сьогоднішньому баченню вертикальної архітектури та її взаємозв'язку із природним та штучно побудованим середовищем.

Перше місце цьогоріч отримав LIVING SKYSCRAPER («Живий хмарочос»), розроблений Андрієм Лесюком, Михайлом Когутом, Софією Школяр, Катериною Іващук, Назарієм Дудою, Марією Школьник, Оксаною-Дариною Кицюк та Андрієм Гончаренком з України. Проект досліджує використання генетично модифікованих листяних дерев для формування їх у живі хмарочоси, які пропонують містам зелені простори, що придатні для проживання чи комерційного використання. Однією з головних цілей проєкту є вирощування живого хмарочоса за принципом стійкої архітектури.

Дерева для хмарочосу - це окремий живий організм із власною кореневою системою, зрошенням, механізмами догляду та особливостями розвитку, орієнтованими на його пристосування до використання в архітектурі. Це група унікальних швидко зростаючих і високих дерев листяних порід, які висаджуються групами в спеціально підготовлений ґрунт, і в процесі їх зростання з них формується унікальний архітектурний об'єм, серед якого розміщуються власне житлові чи офісні приміщення та комунікації.

Під час розвитку гілки сусідніх дерев будуть щеплені разом на різних рівнях і утворюватимуть мережеву структуру - своєрідне сполучення, яке зміцнить загальну просторову конструкцію і продовжить своє зростання. Гілки гібридних «дерев майбутнього» сформують несучу основу живого хмарочоса, сформують рівномірні, відокремлені біоморфні структури, утворюючи екосистему, необхідну для великих агломерацій. По мірі зростання живий хмарочос може з'єднуватися з сусідніми будівлями та утворювати зелені звисаючі комунікації над кварталом. Функціональне призначення хмарочосів може змінюватися залежно від потреби. Запропонований українськими архітекторами хмарочос у центрі Нью-Йорка послужить оглядовою вежею зі своєю флорою та фауною, а також стане екологічним зв’язком між іншими офісними будівлями із зеленим центром відпочинку.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 1 756 / 2021-05-15 14:42:12

Instal Fest Ukraine 2024


Залишити коментар

Telegram