За збігом обставин, за чотири години до початку масованої навали РФ на Україну українська енергосистема була успішно від'єднана від спільної енергосистеми з Росією та Білоруссю, як це було заплановано раніше. Це в подальшому дозволило зробити історичний крок - 16 березня 2022 року Україна доєдналася до єдиної енергосистеми ЄС ENTSO-E і отримала можливість виконувати технічні перетоки електроенергії до ЄС та до України для стабілізації добового попиту
7 червня 2022 року Україна отримала рішення ENTSO-E, яке відкриває можливість експорту електроенергії в країни Євросоюзу. Сьогодні Україна розпочинає комерційні перетоки енергії до ЄС - власне Україна вже здійснює експорт електроенергії до країн ЄС через лінії, розташовані в Румунії (через Молдову), Угорщині, Словакії і Польщі. Тепер експортувати електроенергію зможуть державні компанії за контрактами. Йдеться про мільярди євро на рік до бюджету України.
Це свідчить щонайменше про:
- Енергетичну спроможність України укладати і виконувати експортні угоди щодо еклектроенергії, незважаючи на фактичне захоплення ворогом ЗАЕС та втрату багатьох інших генеруючих потужностей.
- Технічну достатність потужностей української енергетики для повного забезпечення поточних потреб України в електроенергії та існування певних надлишків, що можуть бути із взаємною вигодою постачатися до ЄС.
- Зменшення економічного впливу на Європу через відмову від російської нафти та нафтопродуктів, а в подальшому - від газу, чим дієво підтримати тиск на фінансовий стан країни-агресорки.
Комерційний експорт електроенергії з України до Європи відбувся на 2,5 роки раніше запланованих термінів.
Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok. Долучайтесь!
Переглянуто: 2 219 / 2022-06-08 23:49:55