Агресія Російської Федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні виданням у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію з світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


DONATE

Акція для інсталяторів VIESSMANN

Україна розпочала експортувати електроенергію до Євросоюзу

За збігом обставин, за чотири години до початку масованої навали РФ на Україну українська енергосистема була успішно від'єднана від спільної енергосистеми з Росією та Білоруссю, як це було заплановано раніше. Це в подальшому дозволило зробити історичний крок - 16 березня 2022 року Україна доєдналася до єдиної енергосистеми ЄС ENTSO-E і отримала можливість виконувати технічні перетоки електроенергії до ЄС та до України для стабілізації добового попиту

Зображення Експорт електроенергії в Євросоюз 7 червня 2022 року Україна отримала рішення ENTSO-E, яке відкриває можливість експорту електроенергії в країни Євросоюзу. Сьогодні Україна розпочинає комерційні перетоки енергії до ЄС - власне Україна вже здійснює експорт електроенергії до країн ЄС через лінії, розташовані в Румунії (через Молдову), Угорщині, Словакії і Польщі. Тепер експортувати електроенергію зможуть державні компанії за контрактами. Йдеться про мільярди євро на рік до бюджету України.

Це свідчить щонайменше про:

  1. Енергетичну спроможність України укладати і виконувати експортні угоди щодо еклектроенергії, незважаючи на фактичне захоплення ворогом ЗАЕС та втрату багатьох інших генеруючих потужностей.
  2. Технічну достатність потужностей української енергетики для повного забезпечення поточних потреб України в електроенергії та існування певних надлишків, що можуть бути із взаємною вигодою постачатися до ЄС.
  3. Зменшення економічного впливу на Європу через відмову від російської нафти та нафтопродуктів, а в подальшому - від газу, чим дієво підтримати тиск на фінансовий стан країни-агресорки.

Комерційний експорт електроенергії з України до Європи відбувся на 2,5 роки раніше запланованих термінів.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі AW-Therm та корисні відео на Youtube-каналі. Долучайтесь!

Переглянуто: 2 121 / 2022-06-08 23:49:55

Виставка Бассейн Пул 2024


Залишити коментар

Telegram