Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Рекуператор для квартири

Ухвалено закон про «зелені» аукціони

Зображення зелені аукціони в Україні На засіданні ВРУ 25.04.2019 схвалено законопроект № 8449-д від 05.12.2018 щодо запровадження системи аукціонів у відновлюваній енергетиці України.

«Зелені» аукціони впроваджуються з 2020 р. та обов’язковою є участь у них інвесторів сонячних електростанцій потужністю > 1 МВт та вітроелектростанцій потужністю > 5 МВт. На прийнятті такого закону наполягали в Європейському енергетичному співтоваристві. «Зелені» аукціони дозволять: установити реальну справедливу ринкову ціну та здешевити вартість «зеленої» електроенергії для кінцевих споживачів; сприяти конкуренції між гравцями ринку; врегулювати планування бюджету; надати гарантії інвесторам і фінансовим установам щодо реалізації «зелених» проектів.

Згідно із законом нинішня система підтримки суб’єктів господарювання «зеленими» тарифами буде діяти до 2030 р.

«Зелений» тариф послідовно змінюється для об’єктів або його черг/пускових комплексів, уведених в експлуатацію до 31.03.2013 включно, до 31.12.2029  для електроенергії з сонця,виробленими наземними об’єктами, а також окремо по категоріях встановленої потужності для установок, які вмонтовані (встановлені) на дахах та/або фасадах будівель та інших капітальних споруд, також є зміни щодо енергії з вітру та на комбінованих вітро-сонячних системах  до 2020 р.

Знижується чинний «зелений» тариф для СЕС на 25%, а у 2021–2023 рр. – на 2,5% щорічно. Для ВЕС потужністю > 2 МВт до 2020 р. тариф зменшиться на 10% без подальшого щорічного зниження. Тариф на енергію з біомаси та біогазу збережеться на нинішньому рівні. Для домашніх СЕС потужністю ≤ 50 кВт до 2020 р. тариф знизиться на 10%.
Як повідомили у Держенергоефективності, цей закон є компромісним, і до нього надалі мають бути внесені правки. Певне збурення у «зеленій» спільноті викликали норми, які стосуються головним чином змін «зеленого» тарифу для наземних установок приватних домогосподарств. Коефіцієнти «зеленого» тарифу для електроенергії від приватних домогосподарств, заява-повідомлення про встановлення яких зареєстрована енергопостачальником, прийняті таким чином, що з 01.01.2020 перестає діяти «зелений» тариф для електроенергії з сонця на установках приватних домогосподарств із встановленою потужністю ≤ 30 кВт (наземного чи дахового типу), та діятимуть норми лише для сонячних установок приватних домогосподарств ≤ 50 кВт, за умови їх розташування на дахах та/або фасадах будівель та інших капітальних споруд. Також вводяться норми «зеленого» тарифу до установок ≤ 50 кВт для енергії з вітру та з комбінованих установок «сонце-вітер», і втрачають чинність норми, що діяли раніше для домашніх систем потужністю ≤ 30 кВт.

Тобто за даними таблиці з коефіцієнтами «зеленого» тарифу з 01.01.2020 для наземних сонячних установок не діятиме «зелений» тариф, а містяться дані лише для систем на дахах та/або фасадах будівель та інших капітальних споруд.

Ця норма вже викликала різні тлумачення та звинувачення у дискримінації домогосподарств, де є вільні необроблювані приватні земельні площі, та, навпаки, немає капітальних споруд, на яких можна розмістити генерувальні панелі суттєвої потужності.

Голова Держенергоефективності С. Савчук вже пообіцяв, що ці викривлення будуть виправлені подальшими правками до вищезазначеного законопроекту.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 598 / 2019-04-25 21:42:58

Вас може зацікавити:



Залишити коментар

Telegram