Центр чистої енергії MassCEC (США) протягом двох років тестував пілотну програму для побутових теплових насосів, щоб переконатися, що ці системи здатні задовольнити 100% потреб домашнього господарства в опаленні в холодному кліматі
Теплові насоси тепер все частіше використовуються в будинках, багато з них доповнюють домашні системи опалення, що працюють на викопному паливі. Однак, оскільки спостерігається тенденція до збільшення електрифікації будівель, все більше і більше людей хочуть покладатися лише на теплові насоси для задоволення всіх своїх потреб в опаленні.
Теплові насоси для всього будинку мають безліч переваг. По-перше, вони пропонують комплексне рішення для опалення та охолодження, яке обслуговує весь будинок, підвищуючи комфорт і зручність. По-друге, вони не вимагають від домовласників витрачатися на обслуговування і експлуатацію двох окремих систем опалення. Це усуває необхідність в обслуговуванні трубопроводів або резервуарів для викопного палива і позбавляє домовласника від необхідності підтримувати і, можливо, замінювати другу систему опалення в своєму будинку. І, по-третє, теплові насоси для всього будинку забезпечують значне скорочення парникових викидів і будуть продовжувати ставати «чистішим» тоді як електрогенерація буде надалі ставати все більш безвуглецевою.
В рамках пілотної програми "Тепловий насос для всього будинку" дослідний центр MassCEC пропонував домовласникам, які до того обрали газ, або власникам нових будинків (поки що без приладів), що мали би працювати на іншому викопному паливі, фіксовану винагороду в розмірі 2500 доларів на будинок за установку єдиної системи на тепловому насосі для всього будинку без другої (резервної) системи опалення. Пілотна програма в рамках проєкту з тепловим насосом також надавала більш високі стимули для споживачів з низькими доходами, а на її заключному етапі включала інші заходи щодо підвищення ефективності чи ступеню електрифікації. В цілому кошти були виділені на 68 проєктів облаштування теплових насосів для всього будинку, з яких 31 був проєктом нового будівництва і 37 проєктів модернізації, при цьому в пілотному проєкті взяли участь 39 монтажних підрядників.
«Основний здобутий висновок полягає в тому, що теплові насоси для всього будинку є вдалим рішенням не тільки для нового будівництва, але і для модернізації існуючих будівель, включно із старими будинками», - підсумовують в MassCEC. «Ми опитали клієнтів через шість місяців після завершення проєктів, і 95% респондентів були частково або повністю задоволені рівнем комфорту для обігріву, в той час як всі 100% були повністю задоволені рівнем комфорту для охолодження».
Експерти інституту, однак, виявили, що вартість проєкту з тепловим насосом була вищою, ніж очікувалося, і склала 18 400 доларів на систему, причому проєкти в нових будинках були дешевшими, аніж при модернізації, що можна пояснити меншими змінами у нових будівлях і меншими розмірами потрібних теплових насосів для них.
У нових будинках середня вартість становила близько 14 000 доларів, а в існуючих і переобладнаних будівлях - 20 000 доларів. «З проєктів модернізації в нашому пілотному проєкті 25% вимагали модернізації електропостачання, в той час як 38% повідомили, що їх система опалення на природному газі також забезпечувала гаряче водопостачання, а це означало, що домовласникам доводилося або залишати свої газові котли тільки для обігріву або купити в рамках проєкту новий (суто електричний) водонагрівач», - пояснили дослідники.
«Ми сподіваємося, що витрати на проєкти теплових насосів для всього будинку в подальшому знижуватимуться», - заявили експерти, відзначивши, що деякі державні або місцеві стимули будуть дещо необхідними й надалі, аби стимулювати попит на теплові насоси та зменшити витрати на монтаж чи перебудову систем. Звичайно, вартість систем з тепловими насосами стане суттєво меншою, коли проєкти щодо нового будівництва будуть одразу орієнтуватися лише на єдину систему опалення/охолодження на базі теплового насосу.
Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok. Долучайтесь!
Переглянуто: 3 578 / 2021-09-20 19:47:37