Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Ariston Nimbus S NET R32 – внутрішні зміни теплових насосів

Теплові насоси Ariston за спліт-схемою серії «Nimbus S NET R32» окрім нових зовнішніх блоків мають суттєво оновлені внутрішні блоки, завдяки чому значно зросли показники енергоефективності, можливості та клієнто-орієнтований функціонал для опалення/охолодження та гарячого водопостачання

Теплові насоси Ariston за спліт-схемою серії «Nimbus S NET R32» (про що можна прочитати у матеріалі «Теплові насоси серії Nimbus S NET R32 від Ariston: схеми та можливості застосування») насамперед вирізняються глибоким оновленням зовнішніх блоків на нові, що отримали назву «Pacman 4». Газове підключення між кімнатним та вуличним (зовнішнім) модулями означає відсутність ризику замерзання теплоносія. Крім того, прокладення та теплоізоляція магістралей є звичайною роботою для фахівця, подібною до монтажу звичайного спліт-кондиціонера із фреоном.

Головні зміни, які значно покращили всі характеристики системи в цілому (див. рис. 1) варто нагадати:

  • Застосовано новий «екодружній» фреон R32, що забезпечує низький GWP (675) – global warming potential (потенціал глобального потепління) порівняно із раніше застосовуваним фреоном R410A є на 2/3 меншим – та майже нульовий потенціал руйнування озону (ODP).
  • За рахунок глибокої переробки системи теплообмінників скорочено об’єм використовуваного доступного фреону, а завдяки іншим вдосконаленням підвищено всі показники енергоефективності (COP до 5,1; EER – до 5,29; середній енергетичний рейтинг для 35°C – А+++, а для 55°C – А++).
  • Оновлені ТН за спліт-схемою серії Nimbus S NET R32 мають номінальну теплову потужність на опалення 3,5; 5 та 8 кВт, а на охолодження (@A35W18) – 4,1; 4,6, 7 кВт.).
  • Приблизно в 1,7 разів зменшена сама кількість фреону, що циркулює в системі.
  • Повністю оновлено внутрішні модулі (див. рис. 2), застосовано новий модуль керування Energy Manager 2.0 та сенсорний інтерфейс користувача SENSYS HD.

Зображення теплові насоси Ariston Nimbus S NET R32

Рис. 1. Внутрішні оновлення теплових насосів Ariston серії Nimbus S NET R32

Нові зовнішні блоки Pacman 4 для теплових насосі серії Nimbus S NET R32 дозволили провести модернізацію внутрішніх блоків, див. рис. 2, яка позитивно позначилася на їх надійності, додала нові функційні можливості та значно покращила загальні експлуатаційні характеристики всієї системи як в режимі опалення, так і охолодження.

Зображення компоненти теплового насоса Арістон

Рис. 2. Внутрішні оновлення спліт-ТН серії Nimbus S NET R32

Теплові насоси Ariston за спліт-схемою серії Nimbus S NET R32 мають три конфігурації (PLUS, COMPACT, FLEX) за варіантами внутрішніх модулів – за потужністю, підключенням до електромережі, можливостями двохзонного керування та засобами приготування гарячої води, див. рис. 3.

Зображення варіанти внутрішніх блоків Ariston Nimbus S NET R32

Рис. 3. Варіанти теплового насоса Nimbus S NET R32 за типами внутрішніх модулів

Конфігурація компонентів ТН серії Nimbus S NET R32 дозволяє досягти виняткової гнучкості, роботи із високотемпературними (наприклад, фан-койли) та низькотемпературними приладами (наприклад, тепла підлога) для опалення і охолодження, забезпечує зв’язок із зовнішніми аксесуарами (наприклад, із вуличним датчиком, що передають температуру на вулиці), можливість керування голосом та функції віддаленого керування і контролю енергоспоживання, отримання повідомлень про стан системи в реальному часі та віддалену технічну допомогу, має можливості для подальшого розвитку системи. Завдячуючи гнучкій конфігурації ТН Nimbus S NET R32 мають розширені можливості роботи в складі просунутих комбінованих систем та легко інтегрується в єдиний комплекс із застосуванням інших відновлюваних джерел енергії (наприклад, поєднання із сонячними фототермальними чи фотовольтаїчними панелями) тощо.

Особливості внутрішніх блоків теплових насосів Ariston серії Nimbus S NET R32

Модернізовані внутрішні (кімнатні) блоки ТН Nimbus S NET R32 насамперед відрізняються настінним чи підлоговим виконанням – тобто наявністю зовнішнього чи вбудованого баку приготування гарячої води, див. рис. 2.

Настінні блоки теплового насоса Ariston Nimbus S NET R32

Устрій настінного блоку ТН Nimbus S NET R32 показано на рис. 4. Новий багатофункціональний магнітний фільтр із допоміжними пристроями значно підвищив надійність системи в цілому.

Головні функційні та технічні особливості модернізованих настінних (навісних) кімнатних блоків показані на рис. 5 і 6. Підключення зовнішнього баку ГВП дозволяє нагрівати гарячу воду. Зовнішній бак із двома теплообмінниками дозволяє мати ГВП від різних джерел – тобто у складі комбінованої системи опалення включно із можливостями підключення до баку відновлюваних джерел. Резервний електричний нагрівач (вбудований ТЕН) дозволяє ефективно використовувати ТН навіть у сильні мороз або також дозволяє нагрівати бак ГВП при активній функції охолодження.

Зображення внутрішній блок теплового насоса Ariston Nimbus S NET R32

Рис. 4. Настінний блок теплового насоса Nimbus S NET R32 – внутрішній устрій

Зображення внутрішній блок теплового насоса Арістон у режимі опалення

Рис. 5. Настінний блок Nimbus S NET R32 – режим опалення (без ГВП)

Зображення внутрішній блок теплового насоса Арістон на опалення та охолодження

Рис. 6. Настінний блок Nimbus S NET R32 – режим опалення та ГВП

Підлоговий блок теплового насоса Ariston Nimbus S NET R32

В підлоговому блоці є вбудований бак для гарячої води на 180 л (див. рис. 7). Цієї кількості зазвичай вистачає для комфортного споживання середньої за розміром сім’ї. Головна технічна особливість технічного устрою підлогового блоку – можливість одно- чи двозонного керування теплом. Двозонні внутрішні блоки (рис. 7, позначка 2Z у найменуванні блоку) дозволяють налаштовувати та керувати температурою у двох контурах опалення окремо – наприклад, перший контур – тепла підлога першого поверху, другий поверх – радіатори другого поверху. Однозонні блоки і двозонні блоки мають певні відмінності, див. рис. 8.

Зображення внутрішній підлоговий блок теплового насоса Ariston Nimbus S NET R32

Рис. 7. Підлоговий блок Nimbus S NET R32 може бути одно- чи двозонним

Зображення двозонне керування теплового насоса Арістон

Рис. 8. Одно- та двозонне керування у підлоговому блоці Nimbus S NET R32 – відмінності внутрішнього устрою

Зображення однозонне керування кімнатого блока теплового насоса Арістон

Рис. 9. Однозонне керування у підлоговому блоці Ariston Nimbus S NET R32

Зображення підлоговий блок теплового насоса Арістон: двозонне керування

Рис. 10. Двозонне керування у підлоговому блоці Nimbus S NET R32

Двозонний блок має два окремі циркуляційні насоси та відповідну арматуру для гідравлічного та термічного узгодження роботи двох контурів, що пояснюється на рис. 9 і 10.

Широкий перелік опційних компонентів Nimbus S NET R32 дозволяє оптимальним чином кастомізувати систему за потребами замовника, чим додатково підвищується гнучкість всієї системи.

Сучасний тепловий насос Ariston NIMBUS PLUS S R32 NET за спліт-схемою із новими зовнішніми блоками Pacman 4 і модернізованими внутрішніми блоками разом із новими можливостями керування, енергоменеджменту та зв’язку вочевидь є досконалим, потужним та інтелектуальним центром забезпечення теплового комфорту житла, а завдяки різним варіантам конфігурації та додатковим опційним пристроям може задовольнити будь-які індивідуальні потреби.

Звертайтеся до офіційних представників Ariston в Україні, які професійно підберуть обладнання та додаткові пристрої і аксесуари і сформують замовлення за вашою потребою і наявністю інших компонентів, які будуть інтегровані в цілісну комбіновану систему.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 3 414

Вас може зацікавити:Залишити коментар

Telegram