Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Теплові насоси серії Nimbus S NET R32 від Ariston: схеми та можливості застосування

Теплові насоси, що отримують первинну енергію із зовнішнього повітря, направду є якнайзручнішим приладом, що дозволяє швидко та без проблем організувати систему опалення і охолодження будь-де – і в новобудові, і для реновації старого житла. А серед них своїми властивостями вирізняються теплові насоси, побудовані за спліт-схемою. Віднедавна їх можливості значно розширилися, зросла енергоефективність та спроможності щодо застосування для опалення/охолодження і гарячого водопостачання

Нещодавно компанія Ariston вивела на ринок лінійку теплових насосів серії «Nimbus S NET R32» (див. рис. 1), виконаною за спліт-схемою із глибоким оновленням зовнішніх блоків: на заміну блокам типу «Pacman 3» випущено блоки «Pacman 4», які порівняно із попередниками якісно покращені за всіма параметрами. Якщо коротко – то найочевидніші зміни були такими:

 • Застосовано новий «екодружній» фреон R32, що забезпечує низький GWP (675) – global warming potential (потенціал глобального потепління) порівняно із раніше застосовуваним фреоном R410A є на 2/3 меншим – та майже нульовий потенціал руйнування озону (ODP).
 • За рахунок глибокої переробки системи теплообмінників скорочено об’єм використовуваного доступного фреону, а завдяки іншим вдосконаленням підвищено всі показники енергоефективності (COP до 5,1; EER – до 5,29; середній енергетичний рейтинг для 55°C – від А++ до А+++).
 • Оновлені ТН за спліт-схемою серії Nimbus S NET R32 мають теплову потужність на опалення 3,5; 5 та 8 кВт, а на охолодження (@A35W18) – 4,8; 5, 7 кВт.)
 • Приблизно в 1,7 разів зменшена сама кількість фреону, що циркулює в системі.

Зображення Ariston Nimbus S NET R32

Рис. 1. Оновлений тепловий насос Nimbus S NET R32 – головні переваги

Окрім того повністю оновлено внутрішні модулі (див. рис. 2), застосовано новий модуль керування Energy Manager 2.0 та сенсорний інтерфейс користувача SENSYS HD.

Зображення оновлення внутрішніх блоків Ariston Nimbus S NET R32

Рис. 2. Внутрішні оновлення спліт-ТН серії Nimbus S NET R32

Проведена модернізація внутрішніх блоків позитивно позначилася на їх надійності, див. рис. 3.

Зображення внутрішні блоки теплових насосів Арістон

Рис. 3. Підвищена надійність блоків спліт-теплового насоса Ariston Nimbus S NET R32

Теплові насоси за спліт-схемою серії Nimbus S NET R32 мають три конфігурації (PLUS, COMPACT, FLEX) за варіантами внутрішніх модулів, див. рис. 4, які вирізняються потужністю, підключенням до електромережі, можливостями та приготуванням гарячої води.

Зображення теплові насоси Nimbus S NET R32

Рис. 4. Конфігурації Nimbus S NET R32 за типами внутрішніх модулів

В чому переваги теплових насосів спліт-конфігурації?

Газове підключення між кімнатним та вуличним (зовнішнім) модулями означає відсутність ризику замерзання теплоносія. Крім того, прокладення та теплоізоляція магістралей в даному випадку є дуже простою та майже не відрізняється від робіт з монтажу звичайного спліт-кондиціонера.

Особливості роботи ТН за спліт-схемою в режимі опалення та охолодження показані на рис. 5. Зазначимо, що ТН серії Nimbus S NET R32 має винятково високі характеристики з енергоефективності як щодо опалення, так і при роботі за циклом охолодження.

Основні компоненти ТН серії Nimbus S NET R32 зображені на рис. 6. Така конфігурація дозволяє досягти гнучкості, роботи із високотемпературними (наприклад, фан-койли) та низькотемпературними приладами (наприклад, тепла підлога) для опалення і охолодження, має можливості для подальшого розвитку системи, забезпечує зв’язок із зовнішніми застосунками (наприклад, із зовнішніми приладами, що передають погодні умови, чи із віддаленою сервісною службою, що виконує моніторинг справності системи з ТН). Зазначимо, що Nimbus S NET R32 має розширені можливості роботи в складі просунутих комбінованих систем та легко інтегрується в єдиний комплекс із застосуванням інших відновлюваних джерел енергії (наприклад, з сонячними фото термальними чи фотовольтаїчними панелями) тощо.

Нові широкі та зручні можливості контролю та зв’язку забезпечуються модулями інтерфейсу SENSYS HD та зовнішніх з’єднань ARISTON NET LIGHT GATEWAY, див. рис. 7. Тепер є навіть можливість керування голосом та функції віддаленого керування і контролю енергоспоживання, отримання повідомлень про стан системи в реальному часі та віддалена допомога.

Зображення цикли опалення та охолодження тепловими насосами

Рис. 5. Цикли опалення та охолодження тепловим насосом за спліт-схемою

Зображення основні компоненти теплового насоса

Рис. 6. Основні компоненти теплового насоса серії Nimbus S NET R32

Зображення система керування тепловим насосом

Рис. 7. Контроль та можливості зв’язку з тепловим насосом серії Ariston Nimbus S NET R32

Серед опційних компонентів Nimbus S NET R32 є широкий набір додаткових пристроїв, які дозволяють гнучко кастомізувати систему за потребами замовника.

Серед них варто зазначити:

 • Додатковий електричний нагрівач для зовнішнього блоку, він розміщений всередині вуличного блока. Він запобігає замерзанню конденсата. Можливе одно чи трифазне живлення.
 • Дренажні аксесуари.
 • Комплекти труб та арматури для полегшення монтажу та підключення.
 • Розширювальний бак об’ємом 8 л для контуру ГВП у підлоговому блоці з робочим тиском 10 бар, температурний діапазон -10°C / +100°C, заряд 3,5 бар.
 • Буферний бак з номінальним об’ємом 15 л для простого монтажу в підлоговий блок (на 1 зону).
 • Спеціальний ТЕН для ГВП, який можна легко встановити всередині резервуара гарячої води. ТЕН має відповідний резервний інтерфейс, який обмінюється даними з ENERGY MANAGER, що забезпечує «розумне продукування» гарячої води за допомогою цього спеціального аксесуара, який може гарантувати одночасне функціонування в режимі охолодження та виробництва гарячої води, підвищуючи комфорт користувача.
 • Двох зональний гідравлічний модуль (тепло/холод) для опалення та охолодження з іншими компонентами та теплоізольованою ГС.
 • Комплект для опалення/охолодження, що містить всі компоненти для повноцінного двозонального менеджмента.
 • Диференціальний перепускний клапан (байпас).
 • Одноступеневий кімнатний датчик вологи для контролю відносної вологості повітря і керуванням зволожувачами та/або осушувачами, які регулюють осушення у всіх приміщеннях, які потребують такого типу контролю.
 • Універсальний датчик бака ГВП та група безпеки для захисту бака ГВП від надмірного тиску.
 • Баки ГВП на 200 л, 300 л, 450 л із вбудованим ТЕНом (опційно).
 • Баки ГВП на 300 та 400 л з двома змієвиками для інтеграції з геліосистемами.
 • Внутрішній буферний бак для підключення роботи на опалення та охолодження.

Гнучкість та широкі можливості застосування теплових насосів

На рис. 8-10 зображені схеми підключення спліт-ТН NIMBUS S R32 NET із новими зовнішніми блоками Pacman 4 з різними конфігураціями внутрішніх блоків (PLUS, COMPACT, FLEX), що демонструють широкі можливості використання цих теплових насосів для опалення, охолодження та приготування гарячої води, роботи із низько- та високотемпературними приладами опалення тощо.

Зображення Arston NIMBUS PLUS S R32 NET із зовнішнім блоком Pacman 4

Рис. 8. Схема підключення теплового насоса NIMBUS PLUS S R32 NET із зовнішнім блоком Pacman 4

Зображення Схема підключення спліт-ТН NIMBUS COMPACT S R32 NET із зовнішнім блоком Pacman 4

Рис. 9. Схема підключення теплового насоса Ariston NIMBUS COMPACT S R32 NET із зовнішнім блоком Pacman 4

Зображення Схема підключення Ariston NIMBUS COMPACT S R32 NET – 2 зони – із зовнішнім блоком Pacman 4

Рис. 10. Схема підключення спліт-ТН NIMBUS COMPACT S R32 NET – 2 зони – із зовнішнім блоком Pacman 4

Тепловий насос Ariston NIMBUS PLUS S R32 NET за спліт-схемою із новими зовнішніми блоками Pacman 4 стане досконалим, потужним та інтелектуальним центром забезпечення теплового комфорту житла. Звертайтеся до офіційних представників Ariston в Україні, які професійно підберуть обладнання та додаткові пристрої і аксесуари і сформують замовлення за вашою потребою і наявністю інших компонентів, які будуть інтегровані в цілісну комбіновану систему.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 4 447

Вас може зацікавити:Залишити коментар

Telegram