Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Рекуператор для квартири

Теплоелектричні вікна – реальність

Енергозберігаючі вікна з сонячно-тепло-електричним перетворенням виробляють енергію, пропускають видиме світло і економлять на охолодженні приміщень

Зображення Теплоелектричні вікна Вікна є дуже важливим каналом теплообміну між будівлями і зовнішнім середовищем, на них зазвичай доводиться до 50% втрат енергії з будівель.

Існуюча технологія виробництва електроенергії за допомогою світлопрозорих конструкцій (зокрема, вікон) в основному поєднує в собі прозорі та напівпрозорі фотоелектричні елементи з архітектурним склом. Однак зазвичай виробіток електроенергії на світлопрозорих конструкціях відбувається за рахунок прозорості вікон. Але дослідники з Шанхайського інституту кераміки Китайської академії наук (SICCAS) запропонували новий тип прозорого вікна для генерації електроенергії, яке поєднує сонячно-теплове-електричне перетворення з вибірковим («селективним») поглинанням світла матеріалами в залежності від довжини хвилі.

Спеціяльна селективна плівка має високий коефіцієнт пропускання видимого світла (майже 88%). Вона дозволяє ефективно і вибірково поглинати ультрафіолетове і інфрачервоне випромінювання і перетворює енергію цієї частини сонячного світла в тепло.

Термоелектричні пристрої, призначені для перетворення тепла в електрику, розміщені по краях плівки. Тепло від світла з найбільшою і найменшою довжиною хвилі безперервно збирається плівкою з великої площі, а потім відводиться до периферії світлового отвору до гарячої сторони термоелектричних пристроїв, де тепло власне і перетворюється на електрику.

Дана система електрогенерації не змінює свою прозорість і майже не затемнює світлопрозору конструкцію, затримуючи лише негативні для людини складові сонячного спектру. При цьому, завдяки поглинанню інфрачервоного світла, ця технологія також знижує навантаження на систему охолодження в будівлях, чим заощаджує енергію.

Джерело: techxplore

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 712 / 2021-10-04 11:03:55


Залишити коментар

Telegram