Посол Великобританії в Україні Мелінда Сіммонс в своєму інтерв'ю для BBC наголосила, що кліматичні проблеми для України стають нагальними чи не найшвидше в світі:
«Почнемо з того, що результати змін клімату відбиваються на Україні швидше, ніж у багатьох інших країнах світу. Не знаю, наскільки українці усвідомлюють те, що пропорційно температура зростає в Україні швидше, ніж будь-де у світі.
Чому в Україні пересихають річки, горять ліси та вирують пилові бурі?
Є прямі наслідки для аграрної галузі, врожайності сільськогосподарських культур, а також у вигляді надзвичайних природних ситуацій – таких, як повені.
Нещодавно я спеціально відвідала південний захід України, поспілкувалися із жителями регіонів, постраждалих від повеней. Ми говорили також і про вирубки лісів у цьому регіоні, які стали однією з причин повеней, а також про зростання температур.
Моє враження, що на місцевому рівні вже починають розуміти, що треба робити, але повного комплексного розуміння зв'язку між цими подіями і змінами клімату ще немає.
Гадаю, не допомагають розумінню й усі ці складні слова про зміни клімату, які виглядають «імпортованими» із Заходу. Тож коли я починаю говорити з людьми про «26-ту конференцію сторін» [COP26 або 26th Conference of Parties. - Ред. ВВС] і «національно визначені внески» [підіймає брови. - Ред. ВВС]… Та й більшість британців ставляться до цього так само. Ну як це відбивається на вашому щоденному житті?
Але коли я починаю говорити із фермерами про те, як вищі температури впливають на їхній врожай, про те, що температури влітку вже сягають 40, тоді як зазвичай вони не перевищували 30 градусів, про те, як повені тепер регулярно знищують домівки – я вже не кажу про посіви, – от тут вже починається розмова. Тому що це те, з чим люди стикаються буквально кожного дня.
Думаю, що це виклик для всіх - почати говорити про кліматичні зміни доступною мовою, так, щоб було зрозуміло, як це стосується щоденного життя.
Коли так буде, це полегшить початок діалогу всередині країни про те, що треба робити.
Погодити зменшення викидів вже важко - наприклад, скоротити викиди до певного часу на 35% - і ми знаємо це краще за інших, бо так само поставили перед собою дуже амбітні цілі по скороченню викидів. Це вимагатиме від людей досить серйозних змін, бо щоб досягти скорочення викидів самих зусиль уряду недостатньо, усім доведеться докласти зусиль.
Але допомога є доступною за умови, що уряд матиме чіткий план, а люди і місцеві громади розумітимуть, що, так, цей план матиме вплив на їхнє життя, що це дозволить їм зберегти свій бізнес.
Одне з найболючіших перетворень, що їх Україна має пройти на цьому шляху, - це скорочення видобутку вугілля. А відмовитися від викопного палива в країні, яка має довгу історію його використання і де цілі громади залежать від цього видобутку, де це основна робота і головне джерело доходів, – дуже непросто. Все це показує, яким має бути рівень діалогу, щоб люди погодилися і повірили, що економіка може зростати і на «зеленій» енергії.
Але якщо підходити до цього лише як до економічного чи політичного питання, це викличе проблеми, бо громади на місцях відчують, що їх позбавляють засобів до життя. Я кажу це як представниця країни, яка знається на цьому, може, найкраще за інших, – бо ми пройшли через дуже болючий процес закриття вугільних шахт.
І про це ми говоримо з міністерством енергетики - про проблеми, які ми мали, про помилки, що зробили, і як досягти того, де ми є зараз.
Британія є однією з найуспішніших країн у світі, коли йдеться про диверсифікацію джерел постачання енергоресурсів.»
Джерело: BBC
Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok. Долучайтесь!
Переглянуто: 2 824 / 2021-08-09 18:08:08