Співпраця заради майбутньої енергетики

Чеська газова асоціація домовилась про співпрацю з українською РГК щодо водневого і біометанового проектів.

Зображення Чеська газова асоціація та Українська Регіональна газова компанія Українська Регіональна газова компанія 22 липня 2021 р. підписала меморандум про співпрацю в проектах декарбонізації газових мереж з Чеською газовою асоціацією (ČPS). Українські газорозподільні компанії, які об'єдналися під брендом РГК для вирішення комплексних завдань, уклали двосторонню угоду, спрямовану на розвиток водневого і біометанового проектів РГК, на адаптацію газових мереж до нових видів енергії (водню і біометану) і для спільного використання результатів досліджень для модернізації та редизайну газорозподільних систем в Україні та Чехії.

Співпраця РГК і ČPS дозволить підготувати національну газову інфраструктуру в обох країнах до змін у енергетиці та технологіях у відповідності з метою згідно з European Green Deal і інтеграції з європейськими ринками.

«Для України важливо стати частиною European Green Deal. Європейське Енергетичне співтовариство дало одну з найвищих оцінок потенціалу водневої енергетики України. Для його реалізації необхідна надійна і безпечна енергетична інфраструктура, яка готова до роботи з синтетичними газами. Тому РГК інвестує у розробку редизайну газових мереж України – вони повинні стати ефективними і екологічними. Створено п'ять спеціальних полігонів, де разом з науковим консорціумом ми розвиваємо свій водневий і біометанові проекти. Співпраця з чеськими колегами на цьому напрямку розширить можливості з технічної підготовки редизайну газових систем за європейськими стандартами, а також взаємної інтеграції для розвитку чистої енергетики», – доповів директор РГК Олег Ніконоров.

«Нам необхідно знати, як впливатиме процес закачування водню на роботу лічильників, клапанів та компресорів, а також на самі трубопроводи, на можливу появу крихкості деталей від дії водню. Ретельне тестування дозволить встановити загальноєвропейські стандарти безпечної і надійної експлуатації. Це виключить появу часткових рішень і усуне можливі обмеження на транскордонну торгівлю газом», – сказав Мартін Слабий, голова Ради ČPS. За його словами, Чехія може запропонувати практичний досвід із закачування биометану у газову інфраструктуру, включаючи законодавчу базу, а Україна має великий потенціал для масштабного виробництва як біометану, так і «зеленого» водню з використанням відновлюваної енергетики. Разом це дозволить підвищити якість підготовки нових технічних правил, а також розробити надійні і обґрунтовані проекти щодо редизайну газових мереж для нових енергоносіїв.

«Наше партнерство включає в себе обмін усією відповідною інформацією про використання синтетичних газів у газовій інфраструктурі і підготовку пов'язаних з цим технічних правил для галузі. Робота у тандемі дозволить заощадити цінний час і фінансові ресурси», – наголосила Лєнка Ковачовська, виконавчий директор ČPS.

Джерело: Главком

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі AW-Therm та корисні відео на Youtube-каналі. Долучайтесь!

Просмотрено: 1 670 / 2021-07-26 09:26:55


Оставьте комментарий

Telegram