Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Install Fest Ukraine 2024

Сонячні панелі можна переробляти вторинно!

Зображення переробка сонячних панелей Нова технологія переробки фотоелектричних модулів дозволяє відновити 100% скла модуля і повторно використовувати кремній.

В даний час відбувається зміна поколінь сонячних елементів - дуже багато з «перших» СЕС вже відпрацювали свій ресурс, їх ефективність впала, панелі потребують заміни. Навіть утилізація, не кажучи вже про вторинну переробку сонячних панелей - актуальна проблема, яку досі вважали не вирішеною.

Корейським інститутом енергетичних досліджень (KIER) розроблена «неруйнівна» технологія вторинної переробки сонячних панелей, яка дозволяє відновити 100% скла модуля і повторно використовувати кремній для виробництва нових сонячних елементів з ефективністю 20,05%.

Нову технологію можна застосувати як до пошкоджених, так і до неушкоджених панелей. Технологія працює в чотири етапи: автоматичний демонтаж рами і розподільної коробки; поділ скла; відновлення металів; і переробка сонячних елементів.

«Основний процес - це відокремлення скла, при цьому ступінь вилучення скла наближається до 100%», - підкреслили вчені, зазначивши, що це було досягнуто шляхом розділу межі між склом і герметиком модуля.

Новий метод, який випробовували на серії 72-елементних панелей, знижує енергоспоживання на третину в порівнянні з іншими технологіями переробки завдяки оптимізації процесу. Повідомляється також, що система дозволяє вилучати високоякісне надпрозоре скло з вмістом заліза менше 200 частин на мільйон і більше 65% інших компонентів, з яких складається панель.

Вчені також змогли вдосконалити кремній, відновлений з відходів панелей, щоб виготовити з нього шестидюймові монокристалічні зливки, а з них - пластини, які були використані для виготовлення сонячного елемента з високим ККД: 20,05%.

«Переробка тонни викинутих фотоелектричних модулів означає скорочення викидів парникових газів на 1,2 тонни», - пояснив дослідник KIER Джінсок Лі. «Таким чином, цей метод має вирішальне значення для досягнення декарбонізованої економіки з нульовими викидами парникових газів».

Більш детальна технічна інформація щодо чотирьох основних процесів поки не розголошується.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 296 / 2021-08-23 15:07:32

Вас може зацікавити:


Instal Fest Ukraine 2024


Залишити коментар

Telegram