Агресія Російської Федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні виданням у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію з світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


DONATE

Акція для інсталяторів VIESSMANN

Сонячні панелі можна переробляти вторинно!

Зображення переробка сонячних панелей Нова технологія переробки фотоелектричних модулів дозволяє відновити 100% скла модуля і повторно використовувати кремній.

В даний час відбувається зміна поколінь сонячних елементів - дуже багато з «перших» СЕС вже відпрацювали свій ресурс, їх ефективність впала, панелі потребують заміни. Навіть утилізація, не кажучи вже про вторинну переробку сонячних панелей - актуальна проблема, яку досі вважали не вирішеною.

Корейським інститутом енергетичних досліджень (KIER) розроблена «неруйнівна» технологія вторинної переробки сонячних панелей, яка дозволяє відновити 100% скла модуля і повторно використовувати кремній для виробництва нових сонячних елементів з ефективністю 20,05%.

Нову технологію можна застосувати як до пошкоджених, так і до неушкоджених панелей. Технологія працює в чотири етапи: автоматичний демонтаж рами і розподільної коробки; поділ скла; відновлення металів; і переробка сонячних елементів.

«Основний процес - це відокремлення скла, при цьому ступінь вилучення скла наближається до 100%», - підкреслили вчені, зазначивши, що це було досягнуто шляхом розділу межі між склом і герметиком модуля.

Новий метод, який випробовували на серії 72-елементних панелей, знижує енергоспоживання на третину в порівнянні з іншими технологіями переробки завдяки оптимізації процесу. Повідомляється також, що система дозволяє вилучати високоякісне надпрозоре скло з вмістом заліза менше 200 частин на мільйон і більше 65% інших компонентів, з яких складається панель.

Вчені також змогли вдосконалити кремній, відновлений з відходів панелей, щоб виготовити з нього шестидюймові монокристалічні зливки, а з них - пластини, які були використані для виготовлення сонячного елемента з високим ККД: 20,05%.

«Переробка тонни викинутих фотоелектричних модулів означає скорочення викидів парникових газів на 1,2 тонни», - пояснив дослідник KIER Джінсок Лі. «Таким чином, цей метод має вирішальне значення для досягнення декарбонізованої економіки з нульовими викидами парникових газів».

Більш детальна технічна інформація щодо чотирьох основних процесів поки не розголошується.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі AW-Therm та корисні відео на Youtube-каналі. Долучайтесь!

Переглянуто: 2 238 / 2021-08-23 15:07:32

Вас може зацікавити:


Виставка Бассейн Пул 2024


Залишити коментар

Telegram