Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Рекуператор для квартири

Сонячна енергетика в Україні збільшує власне виробництво

Зображення виробництва сонячних панелей у ЕнергодарiВітчизняний завод «Енхол» з виробництва сонячних панелей у м. Енергодар (Запорізька область) – ще одна інвестиція в енергонезалежність та економіку України – відкрив двері для преси.

В ході прес-туру на заводі розказали, що втіленню задуму щодо виробництва сонячних панелей в Україні представники компанії «Енхол» передував аналіз ринку, його перспективи, а урахування досвіду Китаю – однієї із провідних країн світу у цій сфері. Наразі компанія постачає сонячні панелі як бізнесу, так і приватним домогосподарствам. У найближчих планах компанії – встановити додаткову технологічну лінію для виготовлення власне фотоелектричних модулів.

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук під час огляду заводу зазначив, що «Сонячна енергетика в країні стрімко розвивається. Лише за 3 місяці 2018 р. встановлено 100 МВт потужностей сонячних електростанцій, що складає майже половину потужностей СЕС, введених за весь 2017 рік».

Попит на сонячні панелі швидко зростає, в тому числі і серед приватних домогосподарств. Якщо на початку 2015 р. приватні сонячні станції встановили лише 40 родин, то станом на кінець I кварталу 2018 р. вже 3553 домогосподарства перейшли на «сонячну електроенергію. Починаючи з 2015 року, у приватні малі сонячні електроустановки громадяни інвестували понад 64 млн євро. Цьому посприяв Закон № 514-VIII про «зелений» тариф для сонячних станцій потужністю до 30 кВт. (http://zakon.rada.gov.ua/go/514-19), який стимулював появу в Україні величезного ринку індивідуального використання сонячних панелей.

Загалом, «чиста» енергетика в Запорізькій області розвивається, незважаючи на те, що поблизу Енергодару розміщена атомна електростанція, яка є однією із найбільших у Європі.

Так, станом на 1 квітня 2018 р., у Запорізькій області діють 14 об’єктів відновлюваної електроенергетики, які працюють за «зеленим» тарифом, зокрема найбільша в Україні Ботієвська вітроелектростанція потужністю 200 МВт та 13 сонячних електростанцій загальною потужністю 40,9 МВт (з них 2 СЕС загальною потужністю 24 МВт було введено у І кварталі 2018 року).

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 1 628 / 2018-05-25 21:49:07


Залишити коментар

Telegram