Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Система FADO Fast Line – надійні та якісні з’єднання

У 2021 році компанія FADO вивела на ринок України нову серію обтискних фітингів FADO Fast Line. Ця продукція дуже швидко привернула увагу споживачів завдяки досконалому технічному рішенню та численним експлуатаційним та монтажним перевагам

Система FADO Fast Line включає пластикові та латунні фітинги, обтискне кільце з модифікованого поліетилену, а також труби із зшитого поліетилену Pex-A (див. рис. 1).

Зображення система FADO Fast Line Рис. 1. Система FADO Fast Line

Основним матеріалом PPSU фітингів є пластик, а саме – інноваційний матеріал поліфенілсульфон (англ., PPSU). Цей матеріал впевнено опановує галузь водопровідної арматури, хоча насправді вже давно застосовується у багатьох сферах індустрії: авіація, автомобільна промисловість, хімія, фармакологія, медицина тощо.

Інноваційні переваги

Чим вирізняється пластик PPSU, а також чи можна на нього покладатися? Цей пластик використовується у багатьох відповідальних сферах. Це зумовлено багатьма факторами витривалості, а саме: стійкість до високих температур та навантажень, агресивних середовищ, а також ультрафіолетових променів. Усе це лише загальні характеристики, отже, перейдімо до реальних цифр та фактів у порівнянні зі звичними матеріалами, які використовуються у виробництві фітингів.

Компанія FADO використовує PPSU-фітинги, виготовлені з високоякісної сировини Solvay Radel R5100. Цей матеріал пропонує виняткові механічні характеристики (див. рис. 2). Наприклад, модуль пружності PPSU матеріалу складає 2340 мПа, в той час, як для звичного усім PPR лише 1000 мПа.

Зображення механічні показники матеріалу PPSU Solvay Radel R5100 Рис. 2. Високі механічні показники матеріалу PPSU Solvay Radel R5100

Коефіцієнт Пуассона (ν) для латуні 0,31, а PPSU – 0,42, що свідчить про більш оптимальну структуру. Також PPSU матеріал перед розривом може розтягуватись на 10% більше, ніж PPR, незважаючи на те, що це пластик, має однакову здатність до розтягнення у порівнянні із латунню. Усе це свідчить про високу надійність матеріалу, а в наслідок цього й системи в цілому.

Також необхідно враховувати одну з найважливіших властивостей PPSU матеріалу – відсутність будь-яких реакцій при контакті з водою, або іншою речовиною, що протікає у господарчих трубопроводах. Нагадаємо, що одним із недоліків латунних фітингів є вимивання цинку, що у поєднанні з неякісною водою може суттєво скоротити життя фітингів з кольорових металів. Саме через це у світі трубних систем нарощується тенденція щодо переходу з латунних фітингів на пластикові. Тож компанія FADO рухається в напрямку світових трендів та впроваджує найкращі рішення.

Безумовна надійність

Як це працює та за допомогою чого з’єднання з PPSU герметичні?

Готове з’єднання складається з фітинга, труби та кільця. Якщо розглянути змонтоване з’єднання (див. рис. 3), тоді, по-перше, на зображенні видно, що труба прийняла форму замка фітинга, цей фактор впливає на збільшення площі контакту труби з фітингом, що своєю чергою сприяє спротиву стосовно проникнення рідини між проміжків.

Зображення з’єднання фітингів серії FADO Fast Line Рис. 3. Профіль з’єднання фітингів серії FADO Fast Line

По-друге, видно, що зовнішній діаметр труби та кільця в цілому збільшився (приблизно на 16%). Оскільки труба та кільце виготовлені з поліетилену, який прагне повернутись до початкового стану, а також це сприяє ущільненню труби та стисненню проміжків між трубою та фітингом. Усі ці фактори працюють разом та призводять до того, що з’єднання такого типу дуже міцні та мають всі передумови, щоб забезпечити надійне, герметичне з’єднання. На сайті FADO можна подивитися відео про тестування системи FADO Fast Line на герметичність.

Найуважніші споживачі могли помітити, що в асортименті системи FADO Fast Line також присутні фітинги з латуні. Це головним чином потрібно для того, щоб за запитами наших споживачів (щодо чого було проведено спеціальне опитування), забезпечити в асортименті наявність фітингів із різьбовими з’єднаннями. В системі FADO Fast Line усі фітинги з різьбою виготовлені з латуні (див. рис. 1). Це було побажанням наших клієнтів для зменшення ризиків при монтажі різьбових з’єднань, але надалі можливо в асортименті FADO також з’являться різьбові фітинги з PPSU.

Герметичне з’єднання за три кроки

Які особливості монтажу та використання даної системи?

Одним із найважливіших факторів при виборі систем фітингів є швидкість та простота монтажу. Завдяки відсутності необхідності використання ущільнюючих матеріалів та використанню лише одного інструменту система FADO Fast Line завжди буде попереду інших у питаннях швидкості та простоти монтажу.

Лише три кроки відділяють інсталятора від змонтованого з (див. рис. 4):

  1. Встановити кільце на трубу до упору.
  2. Спеціальним інструментом розширити трубу.
  3. Швидко встановити на фітинг розтягнуту трубу з кільцем до упору.

Важливо розуміти, що ці з’єднання працюють за допомогою фізичних властивостей пластику, а саме пружності при розтягу. Як відомо зі шкільної програми фізики, при зменшенні температури молекулярні зв’язки стають слабшими та втрачають свої здібності до розтягу або інших деформацій. Отже, монтаж при низьких температурах необхідно проводити з попереднім прогріванням фітингів та труб. Також треба бути уважним та дотримуватись загальних правил монтажу, особливо уникати встановленню з’єднань під натягом або у місцях укладання, схильних до деформації.

Зображення монтаж системи FADO Fast Line Рис. 4. Послідовність дій при з’єднанні фітингів серії FADO Fast Line

Про надійність системи FADO Fast Line свідчить той факт, що забудовники вже активно використовують для монтажу систем водопостачання та опалення. Так, система FADO Fast Line змонтована в ЖК «Бережанский», ЖК «Дніпровська мрія» (м. Київ, «Галжитлобуд»), ЖК «Нова Європа» (м. Одеса, «Планета девелопмент») та інших.

FADO Fast Line – найкраще рішення для систем водопостачання та опалення у ЖК та котеджах. Швидко, надійно, інноваційно, перевірено професіоналами.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 4 011


Залишити коментар

Telegram