Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Install Fest Ukraine 2024

ENTSO-E звітує: Синхронізація Континентальної Європи з енергосистемами України та Молдови відбулася успішно.

Після термінового запиту «Укренерго» та «Молделектріка» (Молдова) про аварійну синхронізацію, оператори енергосистем Континентальної Європи погодилися почати 16 березня 2022 року пробну синхронізацію Континентально-європейської енергосистеми з енергосистемами України та Молдови

Зображення синхронізація енергосистеми України та Європи Прискорення проекту синхронізації, що триває з 2017 року, стало можливим завдяки проведеним попереднім дослідженням та вживанню заходів щодо зменшення ризиків.

Операційні системи континентальної Європи зараз підтримують стабільність українсько-молдавської енергосистеми після позитивного аналізу, який підтвердив, що аварійна синхронізація є технічно здійсненною разом з проведенням низки заходів щодо безпеки енергосистем.

Це важлива віха для операторів операційної системи континентальної Європи, які співпрацюють з «Укренерго» та «Молделектріка», які експлуатують свої відповідні енергосистеми у надзвичайно складних умовах. ENTSO-E хотів би подякувати Європейській Комісії, всім залученим операторам передачі даних та їхнім національним органам влади за підтримку та допомогу в процесі синхронізації.

Для довідки

ENTSO-E є асоціацією для співпраці європейських систем передачі електроенергії. 39 локальних операторів, які представляють 35 країн, відповідають за безпечну та скоординовану роботу всієї європейської електроенергетичної системи, найбільшої взаємопов’язаної електричної мережі в світі.

Синхронна зона Континентальної Європи (CESA) є найбільшою синхронною електричною мережею (за підключеним джерелом живлення) у світі. Синхронізована частота становить 50 Гц, і ця область забезпечує понад 400 мільйонів клієнтів у 24 країнах, включаючи більшість країн Європейського Союзу. Оператори систем передачі в CESA несуть відповідальність за підтримку частоти на рівні 50 Гц, щоб забезпечити стабільність системи. Це означає, що енергетичні ресурси та споживання завжди мають бути збалансовані в синхронній зоні. Синхронна зона об'єднує такі країни: Албанія, Австрія, Бельгія, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Чехія, Хорватія, Данія (Захід), Франція, Республіка Північна Македонія, Німеччина, Греція, Угорщина, Італія, Люксембург, Чорногорія, Нідерланди, Польща, Португалія, Румунія, Сербія (включно з Косово), Словаччина, Словенія, Іспанія, Швейцарія, Туреччина.

Передісторія

27 лютого та 28 лютого оператори енергосистем Континентальної Європи отримали запит від Ukrenergo (український національний оператор) та Moldelectrica (молдавський оператор) на екстрену синхронізацію з енергосистемою Континентальної Європи, яку підтримали міністри енергетики ЄС. Оператори ОС континентальної Європи взяли на себе зобов’язання позитивно відповісти на запит «Укренерго» та почали аналізувати умови аварійної синхронізації, зберігаючи при цьому безпеку всієї енергосистеми Континентальної Європи. 11 березня європейські оператори дійшли висновку, що умови для аварійної синхронізації були виконані, і завершили аварійну синхронізацію 16 березня 2022 р.

Проект синхронізації українсько-молдовської енергосистеми з європейською енергосистемою розпочався у 2017 році. Проект включав Перелік заходів, які необхідно завершити, перш ніж можна буде продовжити синхронізацію.

Аварійна синхронізація дозволяє здійснювати взаємозв'язок без виконання всіх заходів з Переліку, але забезпечуючи додаткові заходи пом'якшення для обмеження операційних ризиків. Це дозволить підтримати «Укренерго» та «Молделектріка» у підтримці стабільності енергосистем України та Молдови.

Оператори CESA визначають певні ризики, пов'язані із захистом та динамічною стабільністю, операціями та ринками, юридичними та нормативними актами та інформаційними технологіями, включаючи кібербезпеку. Виняткові заходи були реалізовані за підтримки зацікавлених сторін та органів влади ЄС. Передбачається комплексний цілодобовий моніторинг ситуації, а також плануються відповідні стабілізаційні заходи залежно від розвитку ситуації в Україні.

Джерело: ENTSO-E

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 063 / 2022-03-17 21:44:47

Instal Fest Ukraine 2024


Залишити коментар

Telegram