Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Рекуператор для квартири

Ціни на газ у Європі впали до рівня вересня 2021 року

Дані біржі ICE свідчать, що вартість лютневого ф'ючерсу на хабі TTF у Нідерландах впала на 10,95% за день – до 57,71 євро за МВт-год або приблизно $650 за тисячу кубометрів. Вартість контракту із постачанням у березні впала на 10,55% – до 58,2 євро за МВт-год. Наразі ціни на газ у Європі впали до мінімуму та коливаються на рівні початку вересня 2021 року.

Зображення ціни на газ в Європі на початку 2023 року

Єврокомісар з питань енергетики Кадрі Сімсон на конференції в Абу-Дабі зауважила, що такий рівень цін на газ дозволить європейській промисловості зберегти обсяги виробництва та забезпечити конкурентоспроможність Євросоюзу. «Думаю, із цим рівнем цін наша промисловість зможе вижити», – сказала Сімсон.

Сімсон нагадала, що завдяки тому, що Європа минулого року в умовах скорочення постачання російського газу у відповідь на розв'язану РФ повномасштабну війну проти України диверсифікувала закупівлі, збільшила частку відновлюваних джерел в енергогенерації, а також економила газ, небезпека енергетичної кризи була подолана.

Так, 2022 року до Європи надійшло 134 млрд куб. м газу у вигляді LNG порівняно з 81 млрд куб. м у 2021 році. Основний приріст імпорту LNG припав на США, також були збільшені закупівлі природного газу в Норвегії, Великобританії, Азербайджані; підписані меморандуми з щодо газопостачання з Єгиптом та Ізраїлем.

Частка ВДЕ в енергогенерації ЄС в 2022 році становила 35% і перевищила частку виробництва електроенергії з викопного палива.

Крім того, Європі через брак газу на світовому ринку довелося його економити. Із серпня 2022 року споживання газу 27 країнами Євросоюзу знизилося на 20%.

Звичайно, проходженню опалювального сезону в Європі посприяла також тепла зима та карантинні обмеження у Китаї. Наразі в Євросоюзі впевнені, що пройдуть нинішній опалювальний сезон з «приблизно повними ПСГ» (підземними сховищами газу), і зараз будують стратегію енергопостачання вже на майбутній опалювальний сезон.

У Єврокомісії (ЄК) становище із запасами газу у сховищах держав-членів ЄС в цілому вважають таким, що не викликає занепокоєння і навіть сприятливішим, ніж в середньому за 2016-2018 роки. Про це доповіла офіційний представник ЄК Дана Спінант на прес-брифінгу в Брюсселі.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 064 / 2023-01-17 14:21:48


Залишити коментар

Telegram