Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Рекуператор для квартири

Ціни на газ у Європі впали до рівня вересня 2021 року

Дані біржі ICE свідчать, що вартість лютневого ф'ючерсу на хабі TTF у Нідерландах впала на 10,95% за день – до 57,71 євро за МВт-год або приблизно $650 за тисячу кубометрів. Вартість контракту із постачанням у березні впала на 10,55% – до 58,2 євро за МВт-год. Наразі ціни на газ у Європі впали до мінімуму та коливаються на рівні початку вересня 2021 року.

Зображення ціни на газ в Європі на початку 2023 року

Єврокомісар з питань енергетики Кадрі Сімсон на конференції в Абу-Дабі зауважила, що такий рівень цін на газ дозволить європейській промисловості зберегти обсяги виробництва та забезпечити конкурентоспроможність Євросоюзу. «Думаю, із цим рівнем цін наша промисловість зможе вижити», – сказала Сімсон.

Сімсон нагадала, що завдяки тому, що Європа минулого року в умовах скорочення постачання російського газу у відповідь на розв'язану РФ повномасштабну війну проти України диверсифікувала закупівлі, збільшила частку відновлюваних джерел в енергогенерації, а також економила газ, небезпека енергетичної кризи була подолана.

Так, 2022 року до Європи надійшло 134 млрд куб. м газу у вигляді LNG порівняно з 81 млрд куб. м у 2021 році. Основний приріст імпорту LNG припав на США, також були збільшені закупівлі природного газу в Норвегії, Великобританії, Азербайджані; підписані меморандуми з щодо газопостачання з Єгиптом та Ізраїлем.

Частка ВДЕ в енергогенерації ЄС в 2022 році становила 35% і перевищила частку виробництва електроенергії з викопного палива.

Крім того, Європі через брак газу на світовому ринку довелося його економити. Із серпня 2022 року споживання газу 27 країнами Євросоюзу знизилося на 20%.

Звичайно, проходженню опалювального сезону в Європі посприяла також тепла зима та карантинні обмеження у Китаї. Наразі в Євросоюзі впевнені, що пройдуть нинішній опалювальний сезон з «приблизно повними ПСГ» (підземними сховищами газу), і зараз будують стратегію енергопостачання вже на майбутній опалювальний сезон.

У Єврокомісії (ЄК) становище із запасами газу у сховищах держав-членів ЄС в цілому вважають таким, що не викликає занепокоєння і навіть сприятливішим, ніж в середньому за 2016-2018 роки. Про це доповіла офіційний представник ЄК Дана Спінант на прес-брифінгу в Брюсселі.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 022 / 2023-01-17 14:21:48


Залишити коментар

Telegram