Програмне забезпечення KAN-therm – це сучасний інструмент для інженерів і проєктувальників, що допомагає створювати ефективні системи опалення, охолодження та водопостачання в будівлях різного призначення. Забезпечує швидкий розрахунок теплових навантажень, гідравлічних характеристик та оптимальне планування інженерних мереж. Завдяки інтеграції з програмним забезпеченням Autodesk Revit, KAN-therm спрощує процес проєктування та підвищує точність систем життєзабезпечення будівель
Кожна будівля, незалежно від її розміру, потребує правильно спроєктованих систем життєзабезпечення, до яких входять системи опалення, охолодження, водопостачання, а іноді і пожежогасіння (в залежності від призначення будівлі). Правильно спроєктовані системи життєзабезпечення дозволяють підібрати обладнання, оптимальне по вартості та експлуатаційним витратам, і створити високий рівень комфорту для людини.
Програмне забезпечення KAN-therm – це наша допомога проєктувальнику!
Компанія KAN пропонує фірмове програмне забезпечення, яке допомагає під час проєктування та значно поліпшує та прискорює сам процес розрахунку. Цей софт вміщує в себе каталоги всіх типів труб і фітингів, які є в комерційній пропозиції компанії КАN:
- cистема KAN-therm ultraLINE поєднує в собі поліетиленові і металополімерні труби, полімерні (PPSU) та латунні фітинги, які з’єднуються з трубами за рахунок натягування полімерного кільця PVDF;
- система KAN-therm ultraPRESS складається з металополімерних труб та фітингів (полімерних PPSU та латунних), які з’єднуються опресуванням сталевого кільця;
- система KAN-therm PP – поліпропіленові труби, які з‘єднуються з фітингами за допомогою поліфузійного зварювання;
- система KAN-therm Steel та Inox – сталеві прецизійні труби та з’єднувачі, відповідно з вуглецевої сталі (покриті зовні шаром цинку) та нержавіючої сталі. Монтаж базується на техніці «PRESS», а саме: опресування з'єднувачів на трубі.
Таким чином, проєктувальник отримує універсальний інструмент, який дозволяє проводити розрахунки в кожній системі.
База даних програми також містить каталоги арматури та радіаторів, які постійно оновлюються.
Принципи проєктування обладнання водопостачання та опалення в програмах KAN не відрізняються від загальноприйнятих, заснованих на діючих нормах та правилах розрахунку.
Пропозиція програмного забезпечення KAN включає в себе:
1. KAN OZC - використовується для розрахунку проєктного теплового навантаження приміщень.
2. KAN SET - комплексний інструмент для допомоги у проєктуванні. Він складається з трьох модулів:
— модуль розрахунку системи центрального опалення, в тому числі панельного опалення (CO);
— модуль розрахунку системи охолодження (CC);
— модуль розрахунку систем холодного та гарячого водопостачання разом із циркуляцією (H2O).
3. KAN SET for Revit - плагін до програми Autodesk Revit дозволяє експортувати і імпортувати проєкти між програмами Autodesk Revit і KAN SET. Надає можливість легко та зручно проєктувати інженерні системи з використанням систем KAN-therm.
KAN OZC – це програма для визначення теплового навантаження будівлі
Розрахунок тепловтрат будівлі виконується на основі державної нормативної документації.
Наявність широкої бібліотеки матеріалів для створення зовнішніх і внутрішніх огороджувальних конструкцій, можливість додавання матеріалів, у разі їх відсутності, їх зміна за необхідності – все це дає можливість корегувати проєкт за лічені хвилини.
Після введення основних для розрахунку даних, створення шарів огороджувальних конструкцій, їх промальовування на плані, позначення приміщень - програма генерує розрахунок і прораховує тепловтрати по кожному приміщенню окремо і будівлі загалом.
Виконаний розрахунок тепловтрат в програмі KAN OZC, можна імпортувати в програму KAN SET із зазначенням тепловтрат по приміщенням та вже готовим кресленням будівлі для проєктування санітарно-технічних систем.
KAN SET - це програма для гідравлічного розрахунку систем водопостачання, опалення та охолодження
В модулі СО програми KAN SET для виконання гідравлічного розрахунку існує два варіанти роботи в програмі:
1. На пласкій схемі – промальовка перекриттів, зон приміщень, системи опалення або охолодження має вигляд розгортки:
2. На планах - промальовка будівлі може виконуватись різними варіантами:
• експортування готових креслень (з програми KAN OZC, якщо був виконаний розрахунок тепловтрат);
• завантаження підоснови (в форматі PDF);
• креслення вручну.
Після промальовки зовнішніх і внутрішніх огороджувальних конструкцій переходимо до заповнення вкладок таблиці «Дані»:
• вибір кліматичної зони;
• можливість виконання швидкого розрахунку тепловтрат (при відсутності їх розрахунку в програмі KAN OZC);
• вказання робочих параметрів системи;
• вибір різного типу трубопроводів системи KAN-therm (ultraLINE, ultraPRESS, Push, PP, Steel, Inox);
• широкий вибір арматури представлений провідними світовими виробниками;
• різноманітний вибір опалювальних приладів під запит замовника;
• створення конструкції підлогового або стінового опалювального/охолоджувального приладу.
Після заповнення всіх необхідних даних, виконується проєктування системи опалення. За допомогою кнопки «Розрахунки», програма перевіряє спроєктовану систему на наявність помилок та вказує їх у відповідному віконці. Коли помилки виправлені, розрахунок вважається виконаним і програма створює специфікацію.
Відображення схеми усієї системи дає можливість більш точно орієнтуватися у проєкті. Детальна аксонометрична схема також дозволяє одночасно виділяти та редагувати дані елементів системи на різних поверхах, що значно прискорює процес модифікації системи.
Виконання гідравлічного розрахунку традиційних радіаторних систем опалення в модулі СО програми KAN SET дає змогу отримати:
- гідравлічний опір системи;
- діаметри трубопроводів;
- розміри опалювальних приладів;
- діаметри та налаштування арматури;
- аксонометричну схему;
- можливість зберегти креслення в форматі PDF або AutoCAD, що дозволяє створити проєктну документацію;
- повну специфікацію матеріалів для виконання монтажу системи опалення.
В модулі СО програми KAN SET також можна виконати розрахунок підлогового або стінового панельного опалення. Головна перевага панельного опалення в тому, що значна частина тепла передається шляхом випромінювання, завдяки чому досить легко утримувати температуру, що обумовлює відчуття теплового комфорту. Панельному опаленню, а особливо підлоговому опаленню, властивий найбільш сприятливий для людини рівномірний розподіл температури в приміщенні - близький до ідеального. Це означає приємне тепло біля стоп та комфортна прохолода на рівні голови.
Після розрахунку системи панельного опалення (підлогового або стінового) користувач отримує такі показники:
- крок вкладання труби в контурах;
- довжину труби в контурі;
- налаштування контурів теплої підлоги;
- повну специфікацію для монтажу системи панельного опалення.
Також, за допомогою окремого модуля СС можна виконати гідравлічний розрахунок системи холодопостачання (чилер-фанкойл). Алгоритм роботи в цьому модулі повністю відповідає алгоритму в модулі СО і дозволяє отримати:
- діаметри трубопроводів;
- налаштування арматури;
- повну специфікацію для монтажу системи.
В модулі H2О програми KAN SET виконується розрахунок систем холодного та гарячого водопостачання, разом із циркуляцією. Підготовка до розрахунку починається з встановлення підоснов та введення загальних даних, як і у випадку модуля СО. Проєктування системи водопостачання полегшується встановленням готових санітарно-технічних приладів, які вже є в бібліотеці програми.
Після розрахунку системи водопостачання буде прораховано:
- наявний та гідростатичний тиск;
- підсумовані нормативні витрати;
- діаметри трубопроводів;
- діаметри та налаштування арматури;
- аксонометричну схему;
- можливість зберегти креслення в форматі PDF або AutoCAD, що дозволяє створити повну проєктну документацію;
- повну специфікацію матеріалів для виконання монтажу системи.
Плагін KAN SET для Revit
Перенесення будівельних підоснов із файлу, створеного у програмі Autodesk Revit, здійснюється за допомогою плагіна KAN SET для Revit. Ця функція дозволяє у програмі KAN SET створити архітектурні плани поверхів будівлі, що відповідають поверхам із програми Autodesk Revit.
Після імпортування планів є можливість прорахунку систем опалення, водопостачання і холодопостачання за звичною схемою роботи в програмі KAN SET. Отриманий проєкт системи можливо перенести у файл, який можна завантажити у програму Autodesk Revit за допомогою плагіна KAN SET для Revit. Ця функція дає можливість експортувати систему як із даних (спроєктовану, але ще не розраховану), так і з результатів (після розрахунку).
Експорт даних дозволяє зберегти неповний проєкт системи, наприклад, тільки схему стояків або схему розміщення опалювальних приладів. Експорт із результатів дозволяє зберегти проєкт системи і використовувати у програмі Autodesk Revit технічні дані підібраних трубопроводів, а також інших пристроїв, наприклад, діаметри та налаштування клапанів, розміри опалювальних приладів, крок укладання трубопроводів у панельному опаленні. Крім того, можна використовувати такі параметри як швидкість теплоносія, тепловіддача опалювального приладу, перепад тиску.
Програмне забезпечення фірми KAN це сучасний інструмент для швидкого проєктування і отримання специфікацій об’єктів, який наділений необхідними функціями візуалізації, постійно оновлювальними бібліотеками труб, фітингів, арматури, опалювальних і сантехнічних приладів.
Дане програмне забезпечення можна отримати безкоштовно, звернувшись до технічного відділу фірми KAN, спеціалисти якого нададуть консультації і проведуть навчання по роботі з ним.
Найближче онлайн навчання по роботі в програмі KAN SET відбудеться 24.10.2024 року.
Для реєстрації на участь в ньому просимо Вас перейти за посиланням (реєстрація триватиме до 21.10.2024 року).
Будемо раді Вас бачити!
Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok. Долучайтесь!
Переглянуто: 1 547