Масштабне вторгнення військ РФ в Україну 24 лютого 2022 р. започаткувало новий кривавий етап загарбницької війни проти України, що була розпочата ще в лютому 2014 р. Проте реакція наших зарубіжних партнерів було тепер здебільшого геть протилежною, аніж вісім років тому. Багато хто із компаній заявили про розрив стосунків із РФ та про вивід своїх активів із країни-агресора
Масовий вихід із РФ потужних транснаціональних компаній із відомими брендами у практично всіх галузях та напрямках бізнес-діяльності – від ІТ до моди, від автопрому до нафтодобувних гігантів, навіть до сфери комп’ютерних ігор та кінопрокату – став відповіддю на агресію Росії. Багато «технологічних» компаній заявили про розрив стосунків із загарбницькою країною. Така позиція є дуже важливою і дуже принциповою у всесвітній боротьбі із очевидним злом, що розповзається Європою та впливає на весь світ.
Після оприлюднення заяв компаній, що є операторами на ринку HVAC, редакція AW-Therm офіційно звернулася до компаній-партнерів видання за роз’ясненням із двома ключовими питаннями:
«Мультимедійне видавництво, зокрема спеціалізований друкований журнал AW-Therm, вже друге десятиліття співпрацює з представництвами та офіційними дистриб'юторами Вашої компанії в Україні.
З певним ступенем задоволення ми відповіли на заяву вашої компанії про скорочення, припинення або вихід з бізнесу в Росії та Білорусі. Ми вдячні за Вашу принципову позицію. Однак деякі питання цікавлять наших читачів, які здебільшого складаються з професіоналів з ОВК… а саме:
1) Як на практиці реалізуються санкції проти бізнесу в Росії та Білорусі, про які було оголошено через ваші офіційні канали спілкування?
2) Чи можна продовжити виробництво аналогічної продукції в Росії та Білорусі без вашої участі? Які компоненти або елементи технології є критичними для цієї можливості?
Будемо вдячні, якщо ви дасте відповіді на ці питання – принципово без винятків і однозначно.»
Пропонуємо нашим пошановувачам ознайомитися із офіційною позицією деяких компаній та їх відповідями на запит від редакції AW-Therm. Інформація є актуальною на час опублікування даного матеріалу.
Danfoss
Заява групи Danfoss щодо війни в Україні, оновлена 1 квітня 2022 р., за підписами Ларса Твіна, Регіонального Президента у регіонах, що розвиваються, та Андерса Штальшмідта, Головного радника з юридичних питань, містить наступне:
«Всі наші думки та молитви сьогодні з українським народом, а також кожним, хто страждає від війни. Пріоритетом компанії є захист та безпека наших працівників та їхніх родин. Після зупинки експортно-імпортних операцій з Росією 28 лютого та Білоруссю 4 березня, ми продовжили відстежувати та оцінювати ситуацію. Зважаючи на наслідки санкцій, розриви у ланцюгах постачання та інші логістичні виклики, ми вирішили розпочати контрольований вихід з Росії та Білорусі.
Компанія вже розпочала цей процес, наразі ми розглядаємо різні варіанти виходу, включно з передачею власності локальному менеджменту.
Ми не розпочинатимемо новий бізнес в Росії та Білорусі. Danfoss виконає поточні контрактні зобов'язання, наскільки це можливо та у повній відповідності до чинних санкцій. Це може означати обмежені доставки замовлень в Росію та Білорусь протягом періоду виходу з ринку.
Ми продовжуємо слідкувати за ситуацією та діяти у повній відповідності до усіх санкцій, що з'являтимуться.
Danfoss працював у Росії з 1993 року, наші команди у Росії та Білорусі були високопрофесійними. Нам шкода прощатися з ними, але у поточній ситуації ми не бачимо іншого виходу.»
На запит від редакції було отримано відповідь від Адама Єнджейчака, президента регіону Східної Європи, Danfoss:
1) «Після вторгнення в Україну Danfoss була однією з перших міжнародних компаній, які призупинили свою діяльність в Росії 28 лютого (і в Білорусі 4 березня). Компанія Danfoss два тижні тому вирішила розпочати контрольований вихід з Росії (і Білорусі), враховуючи наслідки санкцій, розриви ланцюга постачання та інші логістичні проблеми. Ми продовжуємо стежити за ситуацією та діємо в повній відповідності з усіма санкціями в міру їх розвитку.»
2) «Ми не спекулюємо щодо виробничих можливостей інших компаній, але Danfoss вийде з Росії, і ми розглядаємо різні варіанти, включаючи передачу права власності місцевому управлінню. Нашим пріоритетом номер один залишається безпека та безпека наших співробітників та їхніх сімей. Нелегко уявити, що переживають українці, але ми всі можемо допомогти, і певний рахунок Danfoss все ще відкритий для колег, які бажають зробити пожертви своїм колегам в Україні. Ми отримуємо пожертви від співробітників Danfoss по всьому світу, і Danfoss буде відповідати внеску нашій команді в Україні та їхнім родинам. Наш головний акціонер, Bitten & Mads Clausen Foundation, жертвує 1 мільйон євро на задоволення негайних основних потреб і психічну підтримку мільйонів мирних жителів, які постраждали від війни. Ми також пишаємося тим, що до нас звернулися Euroheat & Power, міжнародна мережа централізованої енергетики, та Міжгалузева асоціація теплопостачальних компаній України з терміновим проханням допомогти в організації технічної допомоги для України. Зокрема, Danfoss попросили допомогти у відновленні критично важливих підприємств централізованого теплопостачання, які постраждали від військових дій у Миколаєві. Компанія Danfoss відправила 18 піддонів кульових кранів і фільтрів JIP на теплоцентраль у Миколаєві. Кульові крани дозволяють відкривати або закривати частини системи – без необхідності вимикання або спорожнення всієї системи.»
Geberit
25 березня 2022 р.: «Виконавча рада Geberit AG прийняла рішення негайно припинити будь-яку підприємницьку діяльність в Росії. Зарплата 70 співробітникам російської збутової компанії продовжуватиметься.
Подальший розвиток подій буде уважно відслідковуватися, а рішення щодо російського бізнесу переглядатиметься на постійній основі.»
Також 25 березня у мережі FB було опубліковано наступну заяву від Geberit Україна:
«Виконавча рада Geberit ухвалила рішення припинити будь-яку підприємницьку діяльність в Росії. З першого дня війни компанія Geberit вживає заходи для підтримки 590 співробітників в Україні. Крім того уся команда Geberit зібрала майже 430 тис. швейцарських франків допомоги українцям. Окремо додаткову гуманітарну допомогу з найнеобхіднішими речами для внутрішньо переміщених осіб вже передано в Україну. Бережіть себе та близьких! Разом до перемоги!»
Grundfos
Ще 2 березня 2022 р. офіційно було оприлюднено заяву від керівництва компанії: «Grundfos призупиняє свою діяльність у Росії.
Ми як і раніше глибоко стурбовані триваючими військовими діями в Україні. Ми постійно оцінюємо і слідкуємо за ситуацією, і нам потрібно мати повний огляд санкцій. Однак ми вже бачимо вплив на нашу оперативну цілісність. Це означає, що ми повинні адаптуватися до ситуації, що розвивається, і складність зростає.
Тому Grundfos призупинить свою діяльність у Росії.
Це рішення означає, що ми призупиняємо всі дії на нашому виробництві та в наших торгових офісах по всій Росії. Поставки товарів не відбуватимуться, а нові замовлення наразі не приймаються.
Зараз ми зосереджуємось на наших співробітниках в Росії та Україні та підтримці їх найкращим чином. Ми також будемо діяти правильно щодо наших зацікавлених сторін, і ми продовжимо підтримувати наші офіси та нашу фабрику, щоб бути готовими до відкриття, коли ситуація дозволить нам це зробити.»
На редакційний запит від AW-Therm було отримано наступну відповідь:
1) «З 26 лютого 2022 року ми не приймали нових замовлень, не виробляли та не імпортували жодних товарів і не займалися будь-якими новими продажами в Білорусі та Росії. Ми продовжуємо щоденно відстежувати потенційний вплив зміни політики, санкцій та інших проблем.»
2) «Зараз ми на паузі, що означає, що ми не виробляємо, не імпортуємо будь-які товари та не займаємося будь-якими продажами в Білорусі та Росії.»
HERZ Group
«Заява групи Herz щодо війни в Україні Відень, 21.03.2022
З великим сумом ми дивимося на Україну в ці дні. Ніхто й уявити собі не міг, що в 2022 році може статися така ситуація, як нинішня. Усі наші думки з українським народом і тими, хто потерпає від цієї жахливої ситуації. Звичайно, наша особлива турбота – про наших співробітників та їхніх сімей, яким ми надаємо всю можливу допомогу. І це не лише локально, а й у сусідній до України Польщі, а також в Австрії ми намагаємося підтримати прибулих біженців проживанням, одягом, а також порадою та ділом. Що стосується активних ділових зв’язків у Росії та Білорусі, то ми завершимо вже взяті на себе наявні зобов’язання, наскільки це взагалі буде можливо. Від нових ділових відносин за даних обставин, і доки не буде знайдено мирного вирішення цього конфлікту, ми будемо утримуватися.
Ми щиро сподіваємося, що війна скоро закінчиться і хочемо зробити все можливе, щоб допомогти відновити зруйновані квартири, будинки та міста.
Др. Герхард Глінцерер
Група HERZ»
REHAU Group
4 березня 2022 р. Президент REHAU Group д-р Файт Вагнер офіційно висловив чітку позицію щодо подальшої діяльності REHAU Group в росії:
«REHAU Group зупиняє діяльність в Росії.
Ми з шоком і великим занепокоєнням бачимо розвиток кризи та страждання людей в Україні. Як компанія, яка працює в Україні, а також в Росії та Білорусі, ми наголошуємо на своїй позиції:
- Ми рішуче засуджуємо напад на Україну та її народ.
- Це війна проти людства, свободи всіх нас і миру в Європі.
- І таким чином проти цінностей, за які ми, як група REHAU, виступаємо з усіма нашими підгрупами.
- Ми вирішили зупинити нашу діяльність у Росії та Білорусі до подальшого повідомлення.
Зокрема, Росія, де ми присутні протягом багатьох років, є важливим ринком для нас.
Сподіваємося, що незабаром ситуація зміниться таким чином, що ми зможемо відновити свою діяльність в обох країнах.
Нашим пріоритетом зараз є безпека наших колег та їхніх сімей в Україні та тих, хто виїжджає за межі країни. Ми почали готувати можливі плани дій у надзвичайних ситуаціях деякий час тому. Конкретна допомога здійснюється на різних рівнях:
- Через фонд екстреної допомоги «Сім'я для сім'ї», якому компанія наділила значну суму для надання негайної допомоги, а також для подальшої підтримки реконструкції.
- Через кризову групу, яка координує підтримку нашої команди в Україні, а також людей, що змушені залишити свої домівки. Для цього ми постійно контактуємо з місцевим керівництвом.
- І через рахунок, який ми відкрили для пожертв від наших 20 000 співробітників по всьому світу.
Ми сподіваємося на мирний результат, і наші думки залишаються з усіма, хто постраждав від конфлікту.»
Український офіс REHAU Group (на офіційному сайті REHAU.ua) за підписами д-р. Уве Бйольке, CEO REHAU Industries, та Карстена Хойера, керівника дивізіону «Рішення для Віконної Індустрії» оприлюднив наступне:
«Шановні колеги та партнери по галузі!
Нещодавно російськими галузевими інформаційними майданчиками була поширена інформація про те, що начебто компанія REHAU, всупереч офіційній заяві, ухвалила рішення не полишати ринки росії та білорусі.
Того ж дня Менеджмент ТОВ «РЕХАУ Україна» направив офіційний запит на Менеджмент REHAU Industries.
Під час он-лайн конференції з CEO REHAU Industries д-р Уве Бйольке та керівником бізнес-напряму Рішення для Віконної Індустрії Карстеном Хойэром, менеджмент REHAU Industries ще раз запевнив, що всі рішення, які були визначені в офіційній комунікації від 04.03.2022, будуть реалізовані. Також було чітко наголошено:
- Ми дотримуємось своєї позиції та згортаємо бізнес в Росії та Білорусі.
- Наразі триває процес реалізації цього рішення.
- Ці процеси потребують часу, але вони реалізуються за чітким планом.
Головним пріоритетом для нас залишається безпека наших колег в Україні.
Нагадаємо, що від початку вторгнення за підтримки родини Вагнерів було створено фонд екстреної підтримки «Family for Families». Працівники компанії з різних куточків світу жертвують кошти для підтримки родин з потерпілих територій.
Було організовано два гуманітарні вантажі з медикаментами та продуктами харчування. Колеги з прилеглих до України країн як волонтери зустрічають на кордоні людей, які вимушені полишити країну задля безпеки дітей, організовують їх трансфер та розміщення, допомагають з оформленням документів та адаптацією на новому місці. Створено багатомовний консультаційний канал для надання первинної психологічної допомоги у кризових ситуаціях, отримання інформації щодо юридичних питань, розміщення та допомоги тимчасово переміщеним особам. Ну, а український офіс тримає оборону на місці!»
У своїй відповіді до редакції AW-Therm український офіс REHAU Group, представлений ТОВ «РЕХАУ Україна», надіслав наступне:
1) 4 березня 2022р. Президент REHAU Group д-р Файт Вагнер висловив чітку позицію щодо подальшої діяльності REHAU Group в росії.
- Ми дотримуємось своєї позиції та згортаємо бізнес в Росії та Білорусі.
- Наразі триває процес реалізації цього рішення.
- Ці процеси потребують часу, але вони реалізуються за чітким планом. Головним пріоритетом для нас залишається безпека наших колег в Україні.
Таким чином, наразі триває процес реалізації ухваленого рішення, який, на жаль, неможливо здійснити одномоментно, на це потрібен час.
2) Якщо ми говоримо про інженерні системи (труби), то виробництво даного товару відбувається на території Німеччини (завод у м. Фіхтах) та у Литві (завод у м. Клайпеда), але не на території росії; в росії немає відповідного заводу та відповідних потужностей.
В подальшому у FB з’явилося таке повідомлення:
«REHAU продає свій бізнес в росії і повністю залишає тамтешній ринок! Вчора було підписано попередню угоду. Ми вітаємо це справедливе рішення і дякуємо за реалізацію анонсованих ще на початку березня намірів. Тоді д-р Файт Вагнер, Президент REHAU Group, назвав війну проти України війною проти людства, свободи всіх нас і миру в Європі. А отже війною проти цінностей, за які ми, як група REHAU, виступаємо з усіма нашими підгрупами. Нехай правда перемагає і надалі. Слава Україні!»
Vaillant Group
Офіційна заява Vaillant Group:
«Група Вайллант та 16000 наших співробітників в багатьох країнах світу відстоюють цінності свободи, демократії, толерантності та верховенства права. Ми з глибоким сумом та великою стурбованістю стежимо за війною, що відбувається в Україні. Наші думки та наша солідарність з нашими колегами та партнерами в Україні, їхніми родинами, а також з величезною кількістю людей, які постраждали через війну у Європі. Ми постійно контактуємо з нашими українськими колегами та підтримуємо їх та їхні родини у цей складний час. Крім того, Група Vaillant разом зі своїм давнім партнером благодійною організацією «SOS Дитячі містечка» проводить благодійну кампанію, направлену на підтримку українських дітей та їх сімей, що разом з іншими ініціативами включатиме нашу участь у відновленні зруйнованих чи пошкоджених будинків сімейного типу. Ще з початку війни ми припинили поставки нашої техніки до країн Росії та Білорусії. Ми абсолютно усвідомлюємо, що лише російський уряд несе повну відповідальність за війну, атакуючи суверенну і демократичну країну. Ми закликаємо російський уряд негайно припинити вогонь і припинити війну. Щиро ваш, Доктор Норберт Шидек.»
Viessmann
У повідомленні від 3 березня на офіційній FB-сторінці Viessmann в Україні йдеться про таке: «СЬОГОДНІ: село Чайки біля Києва. Російська ракета влучила в офісно-логістичний комплекс «Юта Сервіс». На одному з поверхів з 2015 року працював центральний офіс ТОВ «ВІССМАНН».»
А далі: «Viessmann з 1 березня припинив увесь експорт з та імпорт у росію. Але завод у Липецьку поки не закрили, він працює на внутрішній ринок.»
Uponor
У офіційному повідомленні від 3 березня за підписом Францизки Янзон, Старшого віце-президента з комунікацій та IR корпорації Uponor, йдеться про наступне:
«Uponor припиняє експорт та імпорт в Росію та з Росії та робить пожертви ЮНІСЕФ та Червоному Хресту.
Корпорація Uponor вирішила призупинити весь експорт та імпорт до та з Росії до подальшого повідомлення через триваюче вторгнення в Україну. Uponor має виробничі потужності та офіс збуту в Росії, де працює близько 90 людей. В Україні Uponor має 4 співробітників, які працюють у сфері продажів.
Щоб підтримати сім’ї та дітей в Україні, Uponor зробив пожертву в розмірі 100 000 євро, поділену порівну між ЮНІСЕФ у Фінляндії та Фінським Червоним Хрестом.
«Ми якнайкраще зосереджуємось на добробуті всіх наших співробітників», – каже Майкл Раутеркус, президент і генеральний директор корпорації Uponor. Продажі Uponor в Росії та Україні становлять менше 2,5% від загального доходу Групи.
Uponor продовжує активно стежити за ситуацією та розвитком санкцій та контрсанкцій, а також дотримуватись усіх чинних законів, нормативних актів та санкцій.»
У відповіді від корпорації Uponor, що була отримана редакцією AW-Therm, міститься таке:
«Шановні панове,
Як було оголошено 3 березня 2022 року, корпорація Uponor призупинила будь-який експорт до та імпорт з росії.
На нашому заводі в аннолово, росія, де вироблялися попередньо ізольовані труби для будівництва мереж централізованого теплопостачання для російських споживачів, виробництво припинено.
Наша продукція, що виробляється в інших країнах, Швеції та Німеччині, більше не експортується до росії. Також станом на сьогодні ми не імпортуємо з росії жодних технологій, матеріалів чи продукції.
Uponor є міжнародним лідером на ринку рішень для безпечного водопостачання, енергоефективного поверхневого опалення та охолодження, надійних рішень для інфраструктури. Ми постійно впроваджуємо інновації, які забезпечують надійність, екологічність та підвищення продуктивності у будівельній галузі.
Оскільки на даний час ми не в повній мірі володіємо інформацією, припускаємо, що на російському ринку все ще є продукти, які були створені російськими виробниками, що мають таке ж чи подібне призначення до продуктів з асортименту Uponor. Станом на сьогодні у нас немає ніякої інформації чи розуміння щодо їхніх ланцюгів поставок або ж про те, які технології чи матеріали вони використовують.
Корпорація Uponor дотримується всіх чинних законів, нормативних актів і санкцій, й надалі буде діяти у рамках правового поля.
З найкращими побажаннями, Uponor GmbH
Томас Радтс»
Від редакції
Ми вдячні всім компаніям, хто підтримав український народ в тяжку годину.
Боротьба з російськими загарбниками та їхніми посіпаками триває.
Україна переможе!
Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok. Долучайтесь!
Переглянуто: 3 723
Дякую за огляд, перемога буде за нами