Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Рекуператор для квартири

Polaris – перший у світі термоядерний комерційний реактор

Зображення Polaris – перший у світі термоядерний комерційний реактор Американський стартап Helion Energy готує до комерційного застосування «Polaris» – першого у світі термоядерного комерційного реактору, який за планом розпочне промислове виробництво електроенергії вже в 2024 р. в Еверетті, Вашингтон, США.

На завершення його будівництва та запуску компанія отримала рекордні інвестиції – 500 мільйонів доларів США, але передбачено подальше інвестування на 1,7 мільярда доларів «пов'язане з досягненням Helion ключових показників ефективності».

Реактор «Polaris» має перевершити показники прототипу 6-го покоління Helion «Trenta», який виробив 10000 імпульсів високої потужності та пропрацював «майже кожен день» понад 16 місяців з 2020 року. Раніше цього року на ректорі «Trenta» вдалося досягнути температуру вище 100 млн °С – вирішальним показником для енергоефективного термоядерного синтезу.

Компанія Helion Energy заявляє, що може регенерувати витрачену пускову енергію, а також запустити нові реакції термоядерного синтезу, і що її пристрій «продемонстрував рекуперацію енергії з ефективністю 95% та роботу магнітів з енергоефективністю 95%».

Як не дивно, виробництво лише електроенергії насправді не є головною метою прототипу «Polaris». Електрика буде лише побічним продуктом виробництва гелію-3 шляхом поділу атомів дейтерію. Гелій-3 розглядається як унікальне за своєю енергоємністю паливо – 15-20 тонн цієї речовини може забезпечити електрикою усі будинки у США протягом року, але його настільки складно виробляти, що кілька організацій розробляють концепції видобутку його на Місяці та доставці на Землю.

Співзасновник і генеральний директор Helion Девід Кертлі обіцяє, що компанія випускатиме малі термоядерні реактори розміром з морські контейнери, кожен з яких буде здатний виробляти близько 50 МВт, що достатньо для забезпечення електроенергією приблизно 8 200 будинків у США.

Helion сподівається виробляти електроенергію за ціною близько $10 за МВт•год. Таким чином, термоядерний синтез на реакторі «Polaris» міг би стати найдешевшим способом отримання електрики.

За можливість першим запустити виробництво чистої термоядерної енергії Helion змагається із реактором SPARC від Массачусетського технологічного інституту, будівництво якого планується завершити у 2025 році.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 419 / 2021-11-10 23:25:03


Залишити коментар

Telegram