Рекуператор для квартири

Перша в Україні промислова система накопичення енергії ДТЕК пройшла сертифікацію НЕК «Укренерго»

НЕК «Укренерго» 26-31 серпня 2021 р. провела випробування першої в Україні промислової літій-іонної системи накопичення енергії потужністю 1 МВт і ємністю 2.25 МВт⋅год, поставлений для ДТЕК американською компанією Honeywell. За результатами випробувань батарея отримала сертифікацію для надання допоміжних послуг — резерву підтримки частоти (РПЧ) оператору системи передачі

Зображення промислової літій-іонної системи накопичення енергії в Україні «Система накопичення енергії ДТЕК успішно пройшла сертифікацію НЕК «Укренерго». Це перша в історії енергетики України сертифікація подібного технологічного об'єкту і перша літій-іонна батарея, що забезпечує системну надійність енергосистеми країни. Ми раді, що ДТЕК зробив цей внесок у розвиток української енергетики та формування ринку систем накопичення енергії в Україні», — зазначив директор з інновацій ДТЕК Емануеле Вольпе.

За його словами, «Укренерго» спільно з фахівцями ДТЕК розробило першу в Україні програму випробувань систем накопичення енергії. Вона включала в себе тестування здатності батареї нести базове навантаження, перевірку чутливості налаштувань батареї і перевірку швидкості реагування при відхиленні частоти в мережі від номінальної. Перевірка підтвердила, що система накопичення енергії ДТЕК здатна виконувати збільшення або зменшення потужності від нуля до повного резерву за 0,4-0,6 секунди, тоді як кодекс системи передачі регламентує такий час проміжком 30 секунд. Тобто батареї здатні виконувати системні послуги значно якісніше. Швидкість реагування батареї на відхилення частоти склала менш ніж 0,1 секунди.

Системи накопичення енергії — це ключ до енергетичної безпеки України, оскільки вони можуть балансувати енергосистему, гарантуючи її гнучкість, яка дозволить прискорити перехід до зелених джерел енергії та сприяти декарбонізації. Окрім того, батареї можуть забезпечувати миттєве регулювання частоти мережі та гарантувати стабільну якість електроенергії, а також допомогти Україні синхронізуватися з європейською енергосистемою ENTSO-Е.

Для довідки: Системи накопичення електроенергії є одним з найбільш швидкозростаючих секторів електроенергетики. За 10 років сектор виріс в 48 разів, середньорічні темпи зростання склали 47%. За прогнозами Bloomberg NEF, до 2040 року сумарна потужність накопичувачів перевищить 1 ТВт.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 049 / 2021-09-27 16:36:54

Вас може зацікавити:



Залишити коментар

Telegram