Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Тонка водяна «тепла підлога»: особливості обігріву

Сучасне будівництво передбачає застосування енергоощадної системи опалення – водяної «теплої підлоги». На ринку України представлена надтонка водяна «тепла підлога», що ефективно працює з різними джерелами низькотемпературного тепла: конденсаційний котел або тепловий насос, тим самим вирішуючи проблему економії енергоносіїв в Україні

Зображення використання водяної теплої підлоги

Тенденція до зниження теплового навантаження будівель

Останнім часом в будівлях продовжує зростати частка низькотемпературних систем опалення серед яких – «тепла підлога». Температура та тиск теплоносія у цих системах використовуються з пониженими характеристиками. Сучасні трубопроводи для систем опалення та гарячого водопостачання виготовляються з поліетилену підвищеної термостійкості які надійно зарекомендували при влаштуванні «теплої підлоги».

Теплове навантаження будівель оцінюється в основному тепловтратами. За старими нормами, тепловтрати існуючих житлових приміщень розраховують на рівні 100 Вт/м2. Однак для будівель, зведених за сучасними нормами, оптимальний варіант – 80 Вт/м2, але більшу частину опалювального сезону «тепла підлога» працюватиме з навантаженням близько 55-60 Вт/м2. При кроці укладання труб 15 см, за умови, що температура поверхні «теплої підлоги» становить рекомендовані для підлогового опалення 25-26°С, дозволяє забезпечити температуру повітря в приміщенні 22°С. Всі ці особливості роблять систему «теплої підлоги» достатньо економічною та доцільною у застосуванні.

Переваги низькотемпературного режиму опалення

В системах опалення з «теплою підлогою», завдяки переважно променистому теплообміну, абсолютно відсутній рух повітря, і тепло рівномірно розподіляється по приміщенню. Поверхневе опалення, наприклад, надтонка водяна система PROVISIM (рис. 1) для зручності монтажу випускається в комплектах, та включає в себе труби, монтаж яких може проводитися і на підлогу, і на стелю, і на стіни, монтажні планки, та штуцерні з’єднувачі для під’єднання.

Зображення комплект тонкої водяної підлоги

Рис. 1. Комплект тонкої водяної «теплої підлоги»

По подаючій магістралі системи підлогового опалення рухається теплоносій з температурою 40–45˚С, що дозволяє з максимальним ефектом використовувати різні джерела теплоти, в тому числі альтернативні джерела енергії. В системі «теплої підлоги» PROVISIM використовується труба PERT-EVON (рис. 2). Вона виготовляється із поліетилену високої термостійкості. Задля запобігання проникненню кисню через товщу стінки всередину системи, труба вкривається спеціальним захисним антикисневим шаром EVOH. Труба є повністю кисневонепроникна та сертифікована за німецькими стандартами.

Зображення труба для теплої підлоги

Рис. 2. Конструкція кисневонепроникної труби для тонкої водяної «теплої підлоги»

Надтонка водяна тепла підлога PROVISIM - найефективніший елемент системи низькотемпературного опалення

При реновації старих будівель часто виникають ситуації, коли практично немає можливості значно підняти рівень підлоги, або міжповерхове перекриття не розраховане на навантаження від масивного бетонного «пирога» з трубами. Оптимальне вирішення проблеми – система «теплої підлоги» PROVISIM з малою монтажною висотою 15 мм вже реальність нашого сьогодення.

Зображення висота теплої підлоги тонкої

Рис. 3. Висота надтонкої «теплої підлоги»

Оскільки гріюча труба знаходиться безпосередньо під покриттям підлоги, час нагріву в порівнянні з традиційними «теплими підлогами» значно зменшується. Швидка реакція системи надтонкої «теплої підлоги» дозволяє здійснювати оперативне регулювання опалення при зміні умов навколишнього середовища.

Особливості системи надтонкої водяної «теплої підлоги» PROVISIM:

Зображення комплект підключення водяної теплої підлоги тонкої У комплекті є все необхідне, в тому числі монтажні планки та фіксатори повороту труби.
Зображення діаметр труби для водяної теплої підлоги В системі «теплої підлоги» використовуються труби маленького діаметру – лише 8 мм та штуцерні з’єднувачі для під`єднання з двома, або чотирма виходами.
Зображення укладка труби в два контури для водяної теплої підлоги В одному контурі відбувається укладання двох бухт труб, способом «подвійна змійка» щоб теплоносій у подавальному та зворотному трубопроводах рухався зустрічними потоками.
Висота теплої підлоги водяної тонкої Підняття рівня підлоги на 15 мм.
Зображення технологія тонкої водяної теплої підлоги Технологія ідеально підходить для сучасного ремонту квартир в новобудовах з готовими стяжками та автономним опаленням.
Зображення види тепла для тонкої теплої підлоги Низькотемпературна система опалення дозволяє підключитися як до конденсаційного котла, так і до альтернативних джерел енергії.
Зображення швидкість нагрівання водяної теплої підлоги Оскільки труба, що гріє, знаходиться безпосередньо під покриттям підлоги, час нагріву в порівнянні з традиційними «теплими підлогами» значно зменшується.
Зображення швидке підключенння водяної теплої підлоги Надтонка «тепла підлога» підключається без інструменту. За допомогоюшвидкороз'ємного з'єднанняClick-Click процес підключення проводиться легко та швидко, достатньо просто штовхнути трубку в отвір штуцера.

Додаткові переваги системи «теплої підлоги»: мінімальна висота конструкції, мінімальне зусилля для реконструкції, малий час нагріву і низька інерційність, перевірена роками якість труб PERT-EVON, знижена температура теплоносія.

Відео. Як правильно монтувати тонку «теплу підлогу»

Також слід зазначити, що крім високого комфорту для споживача, надтонка система водяної «теплої підлоги» PROVISIM забезпечує набагато менші капітальні витрати для її облаштування, порівняно із звичайними системами.

Додатково з темою конструкції, влаштування та монтажу надтонкої водяної «теплої підлоги» PROVISIM можна ознайомитися в наших попередніх статтях за посиланнями: Тонка водяна «тепла підлога» – особливості устрою | AW-Therm.com.ua, Тонка «тепла підлога» водяна – конструкція та монтаж | AW-Therm.com.ua.

«Теплолюкс-Дніпро»

49101, Україна, м. Дніпро, вул. Січових Стрільців, 31
(067) 33-55-226, (056) 785-41-15
office@teplolux-dnepr.in.ua
www.teplolux-dnepr.in.ua

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 799


Залишити коментар

Telegram