Теплові насоси, водяні акумулятори тепла, тепло від стискання
Серед 11 нових ініціатив Імперського коледжу в Лондоні для втілення обрано три найперспективніші проекти, спрямовані на декарбонізацію опалення та охолодження будівель.
Разом із більш спекотним літнім періодом у майбутньому витрати енергії та викиди вуглецю на охолодження будівель також будуть продовжувати зростати. Наразі існує нагальна потреба у розробці нових стійких методів виробництва та постачання енергії для цих цілей.
Зараз дослідники з Імперського коледжу намагаються змінити такий стан речей, запроваджуючи проекти з детального вивчення технологій, що стосуються перш за все технологій ґрунтових, водяних та барокалоричних теплових насосів, що може зменшити викиди вуглецю від опалення та охолодження будівель.
Проекти профінансовані сумою в 14,6 мільйонів фунтів стерлінгів від фондів, що входять до складу Ради Британських дослідницьких та інноваційних робіт (UKRI).
Теплові насоси для зменшення викидів
Проект, відомий як «SaFEGround— стійкі, гнучкі та ефективні ґрунтові системи опалення та охолодження», буде спрямований на зменшення викидів, пов'язаних з опаленням та охолодженням за допомогою теплових насосів «ґрунт-вода» та «ґрунт-повітря». Теплові насоси зазвичай забезпечують 3 або 4 одиниці тепла на кожну одиницю використаної електроенергії. Вони екологічніші, ніж газові котли, оскільки для роботи їм потрібна лише електроенергія без застосування технологій прямого спалювання.
Дослідження стосуватиметься т. з. комунального сектору, а саме— як найефективніше можна поєднати ґрунтові системи з багатоповерховими будівлями та міською інфраструктурою для забезпечення низьковуглецевого опалення та охолодження.
Підземне зберігання води
Цей проект, відомий як «Зберігання теплової енергії водоносного шару для декарбонізації опалення та охолодження: подолання технічних, економічних та соціальних бар'єрів для розгортання у Великобританії», має на меті визначити, чи можна використовувати технологію накопичення теплової енергії у будівлях для закачування води під землю та її зберігання у нещільній гірській породі, що називається водоносним шаром. Це дозволило б зберігати теплу воду для опалення взимку, а прохолодну— для охолодження влітку, одночасно значно зменшуючи сумарну енергію, необхідну для опалення та охолодження будівель. Проект спиратиметься на існуючий досвід подібних установок в Нідерландах, які показали, що дана технологія утилізує до 90% енергії, яка в іншому випадку була би витрачена даремно. Проект передбачає польові випробування та експерименти, щоб визначити її практичну здатність в конкретних місцевостях Великобританії.
Нові робочі тіла для теплових насосів
Проєкт, відомий як «Барокалорійні матеріали для теплових насосів з нульовим рівнем вуглецю», має на меті замінити звичайні технології, що використовуються в даний час для забезпечення опалення, екологічно чистою та ефективною альтернативою з використанням барокалорічних ефектів. Барокалоричні ефекти мають місце, коли матеріали піддаються змінам тиску, виробляючи від цього тепло, яке можна використовувати за допомогою теплових насосів. Робота також має на меті розробити економічну та політичну стратегію на підтримку розвитку та комерціалізації барокалорійних теплових насосів— перспективній технології, що швидко розвивається.
Джерело: Імперський коледж Лондона (Imperial College London)
Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok. Долучайтесь!
Переглянуто: 3 220 / 2021-06-14 13:11:27