Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Рекуператор для квартири

Мінрегіон вводить новий ДБН «Газопостачання» щодо газових опалювальних приладів

Зображення зміни у ДБН газопостачання За новими будівельними нормами (ДБН), що незабаром стануть чинними, відтепер у нових багатоквартирних житлових будинках не допускається розміщення побутових газових теплогенераторів з закритими та відкритими камерами згоряння. Нові правила щодо використання газових побутових опалювачів розроблені Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України.

Пряма мова Віце-прем’єр-міністра Геннадія Зубко: «Це — питання безпеки кожного!!! У багатоповерхових житлових будинках не допускається розміщення побутових газових теплогенераторів з закритими та відкритими камерами згорання. Незабаром вступить у силу відповідний ДБН щодо газопостачання.

Що ж допускається?

Згідно нового ДБН, в індивідуальних житлових будинках та багатоквартирних житлових будинках поверховістю не більше 3 поверхів допускається встановлення газових теплогенераторів сумарною тепловою потужністю до 30 кВт, що забезпечують потреби опалення та гарячого водопостачання. Їх встановлення передбачається в приміщенні кухні заввишки не менше ніж 2,2 м з наявністю природного освітлення (незалежно від наявності плити), при цьому внутрішній об'єм кухні при застосуванні теплогенераторів з відкритою камерою згорання повинен бути на 6 м3 більше, передбаченого пунктом 9.27 ДБНу, і площа припливного пристрою повинна складати не менше ніж 0,025 м2; в приміщеннях кухонь, інтегрованих в структуру житлової кімнати, допускається встановлення лише теплогенераторів з закритою камерою згоряння.

Теплова потужність конвекторів, що встановлюються у житлових приміщеннях, не повинна перевищувати 7,5 кВт, при цьому вказані приміщення повинні обладнуватись контролем довибухових концентрацій газу на рівні 20% нижньої концентраційної межі поширення полум’я. Часто нехтування правилами встановлення і експлуатації газових теплогенераторів призводять до трагічних наслідків — кілька поверхів злітають у повітря внаслідок вибухів. Новий ДБН покладе край цій проблемі! Безпекова функція — одна з найважливіших.»

Скачати ДНБ «Газопостачання» за посилянням.

Скачати Зміну №1 до ДБН В.2.5-20:2018 «Газопостачання» за посиланням.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 10 073 / 2018-12-21 07:02:16

Вас може зацікавити:



7 коментарів

  • Перспективы для крышных и блочно-модульных котелен + КТП

  • А где можно ознакомится с полным текстом даного ДБН?

  • Александр,
    Проект над которым работают, по ссылке
    http://kbu.org.ua/assets/app/documents/Grafic_obgovoren/09.11.2017/%D0%94%D0%91%D0%9D%20%D0%92.2.5-20%D0%A5%D0%A5%20%C2%AB%D0%93%D0%B0%D0%B7%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F%C2%BB.pdf

  • Странно, в том документе, на который вы дали ссылку, указано, что допускается устанавливать газовое отопительное оборудование в дома до 10 этажей включительно, а не 3, как у вас в новости (см. п. 9.27). А если оснастить сигнализатором и клапаном, то до 12 включительно.

  • Так я не зрозумів, що індивідуальному опаленні у висотних будинках все - хана?

  • Уважаемые читатели,
    По ссылке проект ДБН, а это значит, что туда вносятся изменения и дополнения.

    Официальной публикации ДБН "Газопостачання" еще нет, будем ждать когда он будет официально принят.

    Редакция планирует сделать запрос в Минрегион, чтоб окончательно прояснить ситуацию и ознакомит наших читателей с ответом.

  • Проект явно протекционистский для теплогенерирующих компаний. Да, с открытой камерой сгорания давно пора было запретить установку в многоэтажных зданиях. Но при чём тут аппараты с закрытой камерой. Они вообще не сообщаются с внутренним объемом помещения, только с улицей. Тогда изходя из этой логики нужно зарретить и газовые плиты. Зачастую у них вообще нет автоматов защиты. Они на порядок опаснее котлов с закрытой камерой сгорания. Всё ПРОТИВ ЛЮДЕЙ и на свой КАРМАН.

5
5
5
Залишити коментар

Telegram