Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Install Fest Ukraine 2024

Мінрегіон вводить новий ДБН «Газопостачання» щодо газових опалювальних приладів

Зображення зміни у ДБН газопостачання За новими будівельними нормами (ДБН), що незабаром стануть чинними, відтепер у нових багатоквартирних житлових будинках не допускається розміщення побутових газових теплогенераторів з закритими та відкритими камерами згоряння. Нові правила щодо використання газових побутових опалювачів розроблені Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України.

Пряма мова Віце-прем’єр-міністра Геннадія Зубко: «Це — питання безпеки кожного!!! У багатоповерхових житлових будинках не допускається розміщення побутових газових теплогенераторів з закритими та відкритими камерами згорання. Незабаром вступить у силу відповідний ДБН щодо газопостачання.

Що ж допускається?

Згідно нового ДБН, в індивідуальних житлових будинках та багатоквартирних житлових будинках поверховістю не більше 3 поверхів допускається встановлення газових теплогенераторів сумарною тепловою потужністю до 30 кВт, що забезпечують потреби опалення та гарячого водопостачання. Їх встановлення передбачається в приміщенні кухні заввишки не менше ніж 2,2 м з наявністю природного освітлення (незалежно від наявності плити), при цьому внутрішній об'єм кухні при застосуванні теплогенераторів з відкритою камерою згорання повинен бути на 6 м3 більше, передбаченого пунктом 9.27 ДБНу, і площа припливного пристрою повинна складати не менше ніж 0,025 м2; в приміщеннях кухонь, інтегрованих в структуру житлової кімнати, допускається встановлення лише теплогенераторів з закритою камерою згоряння.

Теплова потужність конвекторів, що встановлюються у житлових приміщеннях, не повинна перевищувати 7,5 кВт, при цьому вказані приміщення повинні обладнуватись контролем довибухових концентрацій газу на рівні 20% нижньої концентраційної межі поширення полум’я. Часто нехтування правилами встановлення і експлуатації газових теплогенераторів призводять до трагічних наслідків — кілька поверхів злітають у повітря внаслідок вибухів. Новий ДБН покладе край цій проблемі! Безпекова функція — одна з найважливіших.»

Скачати ДНБ «Газопостачання» за посилянням.

Скачати Зміну №1 до ДБН В.2.5-20:2018 «Газопостачання» за посиланням.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 9 986 / 2018-12-21 07:02:16

Вас може зацікавити:


Instal Fest Ukraine 2024


7 коментарів

 • Перспективы для крышных и блочно-модульных котелен + КТП

 • А где можно ознакомится с полным текстом даного ДБН?

 • Александр,
  Проект над которым работают, по ссылке
  http://kbu.org.ua/assets/app/documents/Grafic_obgovoren/09.11.2017/%D0%94%D0%91%D0%9D%20%D0%92.2.5-20%D0%A5%D0%A5%20%C2%AB%D0%93%D0%B0%D0%B7%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F%C2%BB.pdf

 • Странно, в том документе, на который вы дали ссылку, указано, что допускается устанавливать газовое отопительное оборудование в дома до 10 этажей включительно, а не 3, как у вас в новости (см. п. 9.27). А если оснастить сигнализатором и клапаном, то до 12 включительно.

 • Так я не зрозумів, що індивідуальному опаленні у висотних будинках все - хана?

 • Уважаемые читатели,
  По ссылке проект ДБН, а это значит, что туда вносятся изменения и дополнения.

  Официальной публикации ДБН "Газопостачання" еще нет, будем ждать когда он будет официально принят.

  Редакция планирует сделать запрос в Минрегион, чтоб окончательно прояснить ситуацию и ознакомит наших читателей с ответом.

 • Проект явно протекционистский для теплогенерирующих компаний. Да, с открытой камерой сгорания давно пора было запретить установку в многоэтажных зданиях. Но при чём тут аппараты с закрытой камерой. Они вообще не сообщаются с внутренним объемом помещения, только с улицей. Тогда изходя из этой логики нужно зарретить и газовые плиты. Зачастую у них вообще нет автоматов защиты. Они на порядок опаснее котлов с закрытой камерой сгорания. Всё ПРОТИВ ЛЮДЕЙ и на свой КАРМАН.

5
5
5
Залишити коментар

Telegram