Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Рекуператор для квартири

Нове про пасивне охолодження

Міжнародний інститут охолодження (IIR) видав нову Інформаційну записку про пасивне охолодження стосовно кондиціонування повітря, теплових насосів та рекуперації енергії

Зображення пасивне охолодження Пасивне охолодження широко застосовується в різних технічних рішеннях, включно з HVAC, технологічними процесами та електронних пристроїв, для запобігання та зменшення приросту тепла та збільшення інтенсивності розсіювання тепла. Технологія розсіювання тепла спрямована на обмін надлишковим теплом між будівлею чи приладом та поглиначем з більш низькою температурою, як-от небо, земля, вода або навколишнє повітря.

Технології пасивного охолодження можуть значно зменшити потребу в енергії для кондиціонування повітря. Потенційні переваги цього методу тісно пов’язані з місцевими умовами, які конструктори мають ретельно продумати.

Характеристики ґрунту, наявність водоносних горизонтів, добові коливання температури навколишнього середовища протягом усього року та рівень вологості повітря є одними з параметрів, які необхідно оцінити після впровадження заходів щодо запобігання надлишкового надходження тепла та зменшення теплопостачання.

За найбільш сприятливих умов пасивне охолодження може повністю задовольнити потреби в охолодженні будівлі, і його можливо втілити за допомогою відповідного зберігання холоду та за допомогою одночасного використання кількох технологій. Такий підхід стає можливим завдяки комплексному проектуванні будівлі.

Однак навіть там, де можливий внесок від пасивного охолодження є недостатнім, можуть бути розроблені гібридні системи, що поєднують одну або кілька пасивних технологій зі звичайними технологіями охолодження, а це дозволить значно заощадити енергоспоживання.

У документі також міститься ряд рекомендацій, спрямованих на розвиток технології пасивного охолодження:

  • Теплове з’єднання між будівлею та стоком енергії;
  • Особливості процесів тепловіддачі;
  • З'єднання охолоджуваного приміщення з землею або водоносним шаром;
  • Нічне вентиляційне охолодження;
  • Радіаційне охолодження (тепловіддача у космос);
  • Випарне охолодження тощо.

Дану інформаційну записку можна завантажити за посиланням.

Для правильної експлуатації і втілення пасивних технологій потрібні експерти та спеціальні курси щодо навчання дизайнерів і монтажників, які можуть правильно оцінити можливе застосування одного або декількох пасивних технології охолодження повністю або частково, чим задовольнити потреби в кондиціонуванні повітря в будівлі, враховуючи всі відповідні місцеві умови.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 780 / 2022-05-08 21:58:16


Залишити коментар

Telegram