Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Рекуператор для квартири

«Нічна сонячна» технологія тепер може виробляти електроенергію в темряві

Інноваційне дослідження групи з Університету Нового Південного Уельсу (UNSW), Австралія, доводить, що випромінюване інфрачервоне тепло Землі можна використовувати для виробництва електроенергії навіть після заходу сонця

Зображення випромінювання інфрачервоного світла Дослідники UNSW зробили великий прорив у технології відновлюваних джерел енергії, виробляючи електроенергію з так званої «нічної» сонячної енергії з тепла, що випромінюється як інфрачервоне світло, так само, як коли Земля охолоджується, випромінюючи тепло в космос вночі.

Для генерування енергії від випромінювання інфрачервоного світла використовувався напівпровідниковий пристрій під назвою термовипромінювальний діод, що складається з матеріалів, які містяться в окулярах нічного бачення. Хоча кількість електроенергії, виробленої на цьому етапі, дуже мала – приблизно в 100 тисяч разів менше, ніж виробляється сонячною панеллю – дослідники вважають, що в майбутньому результат можна буде покращити.

Вночі в інфрачервоному діапазоні випромінюється досить велика кількість енергії, її можна використовувати.

«За допомогою тепловізорів можна побачити, скільки енергії у вигляді випромінювання нуртує вночі, але лише в інфрачервоному, а не у видимому діапазоні. Ми зробили пристрій, який може генерувати електроенергію за рахунок інфрачервоного (теплового) випромінювання», – пояснює дослідник.

«Так само, як сонячна батарея може генерувати електроенергію, поглинаючи сонячне світло, що випромінюється від дуже гарячого сонця, термовипромінювальний діод генерує електроенергію, випромінюючи інфрачервоне світло в більш холодне середовище. В обох випадках різниця температур – це те, що дозволяє нам виробляти електроенергію».

Джерело: Університет Нового Південного Уельсу (UNSW)

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 591 / 2022-09-28 19:24:16


Залишити коментар

Telegram