Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Рекуператор для квартири

«Нічна сонячна» технологія тепер може виробляти електроенергію в темряві

Інноваційне дослідження групи з Університету Нового Південного Уельсу (UNSW), Австралія, доводить, що випромінюване інфрачервоне тепло Землі можна використовувати для виробництва електроенергії навіть після заходу сонця

Зображення випромінювання інфрачервоного світла Дослідники UNSW зробили великий прорив у технології відновлюваних джерел енергії, виробляючи електроенергію з так званої «нічної» сонячної енергії з тепла, що випромінюється як інфрачервоне світло, так само, як коли Земля охолоджується, випромінюючи тепло в космос вночі.

Для генерування енергії від випромінювання інфрачервоного світла використовувався напівпровідниковий пристрій під назвою термовипромінювальний діод, що складається з матеріалів, які містяться в окулярах нічного бачення. Хоча кількість електроенергії, виробленої на цьому етапі, дуже мала – приблизно в 100 тисяч разів менше, ніж виробляється сонячною панеллю – дослідники вважають, що в майбутньому результат можна буде покращити.

Вночі в інфрачервоному діапазоні випромінюється досить велика кількість енергії, її можна використовувати.

«За допомогою тепловізорів можна побачити, скільки енергії у вигляді випромінювання нуртує вночі, але лише в інфрачервоному, а не у видимому діапазоні. Ми зробили пристрій, який може генерувати електроенергію за рахунок інфрачервоного (теплового) випромінювання», – пояснює дослідник.

«Так само, як сонячна батарея може генерувати електроенергію, поглинаючи сонячне світло, що випромінюється від дуже гарячого сонця, термовипромінювальний діод генерує електроенергію, випромінюючи інфрачервоне світло в більш холодне середовище. В обох випадках різниця температур – це те, що дозволяє нам виробляти електроенергію».

Джерело: Університет Нового Південного Уельсу (UNSW)

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 568 / 2022-09-28 19:24:16


Залишити коментар

Telegram