Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Рекуператор для квартири

Natrium – ядерний реактор наступного покоління

Компанія Білла Гейтса побудує у Вайомінгу, США, ядерний реактор наступного покоління

Зображення Natrium TerraPower Компанія мільярдера Білла Гейтса з виробництва передових ядерних реакторів TerraPower LLC разом з PacifiCorp (PPWLO.PK) вибрала для запуску першого реактора проекту «Natrium» локацію у Вайомінгу на місці вугільної електростанції, що виводиться з експлуатації.

Компанія TerraPower, заснована Гейтсом близько 15 років тому, і енергетична компанія PacifiCorp, акціями якої володіє Berkshire Hathaway (BRKa.N), що належить Уоррену Баффету, разом займаються невеликими реакторами нового покоління «Natrium», і обіцяють невдовзі представити демонстраційну установку такого реактору, що побудують у штаті Вайомінг.

Проект включає швидкодіючий реактор з натрієвим охолодженням потужністю 345 мегават і накопичувач енергії на основі розплавленої солі, який може підвищити вихідну потужність системи до 500 МВт під час пікової потреби в електроенергії. У минулому році TerraPower заявляла, що установка буде коштувати близько 1 мільярда доларів. Реактори такого типу можуть бути задіяні для швидкої компенсації дефіциту енергії в мережі, яка може виникати всередині доби при мінливості погодних умов, що впливають на сталість роботи генерації з ВДЕ (вітер та сонце).

Наприкінці минулого року Міністерство енергетики США виділило TerraPower 80 мільйонів доларів на початкове фінансування для демонстрації технології «Natrium», і департамент виділятиме додаткове фінансування в найближчі роки за умови погодження таких видатків Конгресом.

Кріс Левеск, президент і генеральний директор TerraPower, сказав, що на будівництво і повний запуск демонстраційної станції знадобиться близько семи років. «Нам потрібна така чиста енергія в мережі в 2030-х роках», – повідомив він журналістам. Левеск додав, що такі станції зменшують кількість накопичених ядерних відходів і позитивно вплинуть на процес декарбонізації енергетики та промисловості.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 266 / 2022-06-01 09:21:51


Залишити коментар

Telegram