Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Рекуператор для квартири

Сонячні водяні насоси – дешевші, простіші, але наразі недооцінені

Зображення насос для води від сонячної електростанції

Австралійська компанія Commodore Independent Energy Systems підрахувала, скільки заощаджуватимуть клієнти, використовуючи сонячні водяні насоси для установок по перекачуванню води, порівняно з дизельними або електричними насосами, підключеними до мережі.

Дослідивши це серед місцевих фермерських господарств, фірма встановила, що економія від використання фотопанелей може досягати 33 550 доларів США на рік на одне господарство. Один насос середнього розміру, що працює за рахунок енергії сонця, дозволяє щорічно витрачати на 1 334 долара менше, ніж дизельна мотопомпа, і на 1 044 долара– чим електронасос, який живиться з мережі. Причому при розрахунках не враховуються витрати на доставку дизпалива і технічне обслуговування ДВЗ, які можуть бути доволі значними. Власне, відкидалися і витрати на прокладання стаціонарної електромережі достатньої потужності.

За словами менеджера з маркетингу Commodore Independent Energy System Метта Міллера, можливості сонячних насосів зазвичай недооцінюють. Більшість клієнтів хибно вважають, що установки з живленням від сонячних панелей не здатні забезпечити достатню продуктивність та сталість роботи.

Метт Міллер не згоден з цим і зазначає, що сонячні батареї добре виконують свою роботу за призначенням навіть в тіні чи в похмурі дні. Фотомодулі можна розміщувати далеко від насосів в найбільш зручному місці. Наприклад, в одному з останніх проектів, реалізованих компанією, сонячну електростанцію розташували на відстані 300 м від насосної установки.

При потребі сонячні помпи можна облаштувати акумуляторами, що дозволяє перекачувати воду в будь-який час. Наразі на жаль батареями оснащуються лише близько 10% від загальної кількості насосів, що живляться від сонячних панелей. Останнім часом також з'явилися моделі, що підтримують віддалені моніторинг і керування.

Commodore Independent Energy System апелює до власного досвіду обладнання насосних установок, об'єднаних з сонячними електростанціями, для подачі води в села, розташовані на посушливих територіях. Такі рішення відмінно підходять для подібних віддалених і малорозвинених місцевостей, тому що не потребують палива чи прокладання протяжної електромережі.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 222 / 2021-07-14 08:07:07

Вас може зацікавити:



Залишити коментар

Telegram