Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Рекуператор для квартири

Оптимальній системі - оптимальний насос

Застаріла технологія насосів збільшує споживання енергії та експлуатаційні витрати

Зображення насоси для опалення Дослідницькі групи з Рурського університету в Бохумі, Університету прикладних наук Мюнстера та дортмундського виробника насосів Wilo працюють над науково-дослідним проєктом підвищення енергоефективності насосів, зниженням споживання енергії насосами з одночасною оптимізацією їхньої продуктивності.

Насоси працюють невтомно та безупинно, незалежно від того, переміщують вони воду, чи паливо-мастильні рідини. Безперервна робота, незалежно від їх фактичного навантаження, часто збільшує споживання енергії та збільшує експлуатаційні витрати, наприклад, при роботі із старими циркуляційними насосами в системах опалення. У новому спільному проекті дослідники досліджують, як можна підвищити енергоефективність насосів.

Проєкт «Холістична оптимізація електричних приводів для застосування насосів», або скорочено HEAP, триває три роки і фінансується Федеральним міністерством економіки та енергетики (BMWi). Метою HEAP є розробка інструменту моделювання, який дає змогу оптимізувати всю насосну систему.

Команда проекту прагне досягти найвищого рівня ефективності з найкращою можливою енергоефективністю та найнижчими можливими витратами. «Поки що багато окремих компонентів насосів часто оптимізувалися окремо – здебільшого орієнтуючись на номінальну робочу точку, що рідко потрібно на практиці», – пояснює Константинос Суркуніс, керівник проекту. «Вся конструкція зазвичай містить непотрібні резерви – і тому зазвичай не є оптимальною з точки зору загальної ефективності, використання матеріалів та витрат».

У проекті також розглядаються інноваційні напівпровідники з карбіду кремнію або нітриду галію. Вони використовуються в перетворювачах живлення, які дозволяють експлуатувати насоси відповідно до поставленого завдання. Завдяки їхнім особливостям загальну ефективність можна підвищити. Необхідно враховувати багато другорядних умов: «Зусилля та витрати відіграють важливу роль, особливо у масових виробах», — пояснює Суркуніс. Цей аспект має велике значення для промислового партнера проекту Wilo, оскільки насоси повинні бути ефективними та економічно вигідними водночас.

Група з Мюнстера зосередиласяся насамперед на розробці силових перетворювачів, а компанія Wilo інтенсивно працює над відповідним моделюванням та оптимізацією самого насоса, а також над розробкою інструменту моделювання, який об’єднуватиме всі моделі та процеси оптимізації. Користувачі та виробники повинні отримати користь від цих нових оптимізованих насосних систем, що позитивно вплине на екологічність. «У середньостроковій перспективі ми можемо заощадити понад 7,5 терават-годин енергії та чотири мільйони тонн CO2. Це дещо наблизить всіх нас до цілей кліматичної та енергетичної політики Німеччини», – сподіваються дослідники.

Джерело: Solarserver | Рурський університет Бохум

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 1 947 / 2022-01-17 10:24:24


Залишити коментар

Telegram