Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Рекуператор для квартири

Найбільший у світі завод з видобутку вуглецю з повітря починає свою роботу в Ісландії

Як повідомляє Reuters, найбільша в світі установка швейцарської компанії Climeworks AG для всотування CO2 безпосередньо з навколишнього повітря та утилізації вуглецю під землею, розпочинає свою роботу цієї середи, 15.09.2021

Зображення завод з видобутку вуглецю Компанія співпрацює з ісландською компанією з зберігання вуглецю Carbfix для розбудови заводу, який видаляє до 4000 тонн CO2 на рік.

Це еквівалент річних викидів близько 790 автомобілів. За даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), торік глобальні викиди CO2 склали 31,5 млрд тонн.

Пряме вилучення з повітря - одна з небагатьох технологій вилучення вуглекислого газу з атмосфери, яку вчені розцінюють як життєво необхідну для обмеження глобального потепління, яке призводить до збільшення теплових хвиль, лісових пожеж, повеней та підвищення рівня моря.

Завод Orca (назва від ісландського слова "енергія"), складається з восьми великих контейнерів, схожих за зовнішнім виглядом на ті, що використовуються в судноплавній промисловості, де для вилучення вуглекислого газу використовуються високотехнологічні фільтри та вентилятори.

Потім відокремлений вуглець змішується з водою і закачується глибоко під землю, де він повільно перетворюється на породу. Обидві технології (прямого вилучення СО2 та утилізації вуглецю під землею) працюють на відновлюваній енергії, отриманій із сусідньої геотермальної електростанції.

Пряме вилучення з повітря все ще є молодою та дорогою технологією, але розробники сподіваються зменшити витрати, збільшивши продуктивність, оскільки все більше компаній та споживачів прагнуть зменшити свої викиди вуглецю.

За даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), в даний час у світі працює 15 заводів прямого відбору двоокису вуглецю з атмосферного повітря, які збирають більше 9000 тонн CO2.

Американська нафтова компанія Occidental в даний час неподалік від деяких своїх нафтових родовищ в Техасі розробляє найбільшу установку для прямого вилучення СО2 з повітря, яка буде утилізувати 1 млн тонн вуглекислого газу на рік з атмосфери.

З огляду на приписи ЄС по зменшенню викидів парникових газів, які деякі компанії не можуть виконати фізично, бо це потребуватиме або великих інвестицій у модернізацію, або просто призведе до закриття цих підприємств та звільнення працівників, такі компанії як Climeworks, пропонують їм нову послугу, яка дозволяє споживачам платити за видалення вуглецю за допомогою щомісячних платежів і таким чином виконувати норми по зменшенню загальних викидів парникових газів в атмосферу планети. Наприклад, Climeworks нещодавно підписала 10-річну угоду про купівлю квот щодо видалення вуглецю з великою страховою компанією Swiss Re (SRENH.S), яка працює з великою кількістю невеликих виробників і продає їм сертифікати по виконанню норм щодо зменшення парникових викидів.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 916 / 2021-09-14 08:33:34


Залишити коментар

Telegram