Рекуператор для квартири

«Нафтогаз» переорієнтовується на біопаливо

«Нафтогаз» розпочав підготовчі роботи з будівництва ТЕЦ, що працюватимуть на біомасі (деревній трісці) та твердому вторинному паливі (RDF – Refuse-derived fuel, англ. – «паливо, отримане з відходів»), у Львові та Житомирі. Загальна потужність об’єктів складатиме 90 МВт теплової енергії та 11 МВт електричної. Плановий період введення об'єктів в експлуатацію у Львові – 1-й квартал 2023 року, в Житомирі – 4-й квартал 2023 року

Зображення ТЕЦ яка працює на біомасі Міський голова Житомира Сергій Сухомлин повідомив, що спільно з Нафтогазом місто реалізує проект, який вже за рік зможе забезпечити виробництво 50 МВт енергії, які генеруватимуться з альтернативних видів палива. Житомир є успішним прикладом скорочення залежності від природного газу. У 2015 році обласний центр споживав за рік 93 млн куб м газу, а вже цього опалювального сезону має бути не більше 45 млн м куб. Через рік місто планує використовувати лише 10% від того, що було у 2015 році. Житомир може заміщувати за рахунок свого RDF приблизно 20 млн куб м газу щороку, що в перерахунку сягає 40 млн доларів щомісяця. Відтак, в планах влади Житомира та керівництва Нафтогазу реалізувати у місті три проекти, які дозволять зекономити, перетворюючи побутові відходи та щепу від деревини на тепло й електроенергію.

Не менш успішним є приклад Львова, де спільно з міською владою вже у лютому Нафтогаз планує запустити ТЕЦ на біопаливі, що дозволить знизити залежність міста від газу. Львівська влада, і НАК також мають низку домовленостей щодо того, щоби потім залучати кошти міжнародних фінансових організацій під такі проекти. Мер Львова Андрій Садовий підкреслив, що для міста це буде перша потужна ТЕЦ на альтернативному паливі, яке забезпечить близько чверті його потреб у теплі. Цей проект давно планувалося реалізувати з ЄБРР, проте тоді б його реалізація розпочалася лише наступного року. З Нафтогазом цей проект реалізується швидше.

Загалом у планах Нафтогазу побудувати щонайменше 9 біоТЕЦ та біокотелень у 8 регіонах України загальною потужністю 250 МВт теплової енергії та 52 МВт електричної. Компанія має амбітну мету до 2027 року стати найбільшим виробником тепла з біомаси та забезпечити заміщення близько 2 млрд м куб. природного газу.

Для реалізації планів по заміні газу альтернативним паливом велася системна підготовча робота. Ще 19 серпня 2022 року АМКУ повідомив, що дозволив дочці Нафтогазу придбати контрольну частку недобудованої Славутицької ТЕС: дочірнє підприємство «Нафтогаз Біоенергія» (НАК «Нафтогаз України») придбає частку у статутному капіталі ТОВ "Славутицька ТЕС", що вироблятиме електричну енергію та вироблятиме і постачатиме теплову енергію в територіальних межах міста Славутич (Київська область). Наразі на ТЕС триває будівництво та введення в експлуатацію енергогенеруючих потужностей: когенераційної установки (комплекс обладнання, що працює за способом комбінованого виробництва електричної і теплової енергії) та котельної, що працюватимуть з використанням альтернативних джерел енергії – біомаси.

Україна може практично повністю відмовитися від використання природного газу для центрального опалення, зокрема замінивши його біоенергією.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 995 / 2022-10-03 10:06:54


Залишити коментар

Telegram