Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Рекуператор для квартири

«Нафтогаз» досяг режиму щоденного балансування газу

Зображення Андрія Коболєва Про те, що «Нафтогаз України» нарешті зміг перейти до режиму щоденного балансування та обліку на ринку газу для промисловості, сповістив 1 березня на брифінгу для преси Голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв. У результаті багаторічної боротьби з продіючими такому порядку обчислення споживання учасниками гуртового ринку газу, все ж таки програмне забезпечення та база промислових кінцевих споживачів «блакитного» палива були створені, верифіковані, протестовані та підготовані до прийому та обчислення даних щодо поточного споживання газу у щоденному режимі. В останній день лютого оператори ринку передали всі поточні дані «Нафтогазу», сервери витримали, а отже, за словами А. Коболєва, з 00-00 годин 1 березня система обліковує споживання газу промислових споживачів України за кожну добу. Це дозволить мати щоденний баланс споживання, видобутку та потреби в закупівлі (імпорту) газу щодобово. Дана методика, що діє в Європі, дозволить вирахувати небаланси газу та уникнути махінацій з обліком на гуртовому ринку та затруднить корупційні оборудки щодо перепродажу палива промисловим споживачам, що був призначений населенню за меншою ціною.

Питання про щодобовий облік споживання населенням наразі ще залишається проблематичним, зважаючи на спротив облгазів щодо передачі даних особових рахунків всіх кінцевих споживачів газу та субсидіантів в єдину базу. «Нафтогаз» й надалі наполягатиме на обліку газу кінцевими споживачами серед населення в розрізі всіх особових рахунків у щодобовому режимі.

«Нафтогаз» заявив про готовність встановити газові лічильники кожному кінцевому приватному споживачеві за рахунок своїх коштів в разі передачі йому права на обслуговування (постачання) газу, що йому належить, населенню напряму, без наявних зараз посередників у вигляді приватних газзбутів. Реалізація даного порядку обліку дозволить унеможливити та повністю нівелювати схеми з розкрадання газу, що начебто направляється на споживання населенням (за зниженим тарифом), а насправді перепродується газзбутами промисловим споживачам за промисловим тарифом.

Щодобове балансування та облік газу промисловими споживачами - перший великий крок до створення конкурентного ринку в Україні. Реалізація щодобового обліку в розрізі особових рахунків населення - другий крок, що дозволить повністю розділити собівартість природнього газу власного видобутку від ціни імпортованого, як державною компанією «Укргазвидобування», так і приватними видобувниками, завести на роздрібний ринок постачання газу для населення державного та приватних постачальників, та врешті справедливо унормувати ціноутворення для газу, що споживається населенням. Це дасть змогу постачальникам для населення конкурувати між собою, і врешті зменшити його ціну для кінцевих споживачів.

Справедливий гуртовий та роздрібний ринок газу з рівним доступом споживачів до постачальників на конкурентних умовах, коли споживач сплачує лиже спожите, підвищить привабливість інвестування в газовий сектор, що стимулюватиме власний видобуток «блакитного» палива в Україні та сприятиме повному подоланню залежності держави від імпортованого газу.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 1 349 / 2019-03-03 17:22:16


Залишити коментар

Telegram