Агресія Російської Федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні виданням у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію з світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


DONATE

Install Fest Ukraine 2024

Надтонкі плівкові сонячні елементи

Нові фотоелектричні матеріали, розроблені вченими зі Стенфордського університету, можуть стати основою надлегких сонячних панелей. Такі нові плівкові сонячні елементи з часом можуть бути використані для мобільних застосунків – від кишенькових пристроїв і автономних датчиків до дронів, легких літаків і електромобілів

Зображення тонкі сонячні панелі У перегонах сонячної інженерії за створення невірогідно тонких і гнучких сонячних панелей дослідники Стенфордського університету, Каліфорнія, США, досягли рекордної ефективності для панелей, виготовлених із перспективної групи фотоелектричних матеріалів – дихалькогенідів перехідних металів (TMD).

Головна з переваг TMD в тому, що порівняно з іншими сонячними матеріалами вони здатні ефективно поглинати надвисокі рівні освітлення, до того ж вони також використовують випромінення із частини спектру, недоступної іншим типам.

Елемент з TMD здатен подолати типову проблему для такого типу фотоелектричних пристроїв – так званий рівень Фермі. Вчені використали графенові контакти, щоб пом’якшити вплив від цього явища, і досягли рекордного співвідношення потужності до ваги у 4 Вт/г, що наразі є на рівні сучасних комерційних тонкоплівкових PV-елементів.

Раніше досліджені TMD не могли перетворювати на електрику більше 2% від сонячного світла, тоді як для кремнію цей показник наближається до 30%. Прототип зі Стенфорду вже досяг ККД 5,1%. Більше за те – він показав у 100 разів більшу питому потужність, чим будь-який інший тонкоплівковий фотоелемент, створений на сьогодні. Автори винаходу впевнені, що шляхом оптичної та електричної оптимізації здатні досягти ККД 27%.

Проте найбільше досягнення вчених – товщина фотоелемента, що становить лише кілька сотень нанометрів. Прототип складається з оксиду молібдену, селеніду вольфраму і золотих контактів, розташованих на шарі з графену товщиною в один атом. Все це знаходиться між гнучким полімером та антирефлективною полімерною оболонкою, яка підвищує абсорбцію світла. В цілому товщина TMD-елемента складає менше 6 мкм – це приблизно вдвічі менше за тонкий одноразовий пакет-«майочку» для продуктів. Якщо скласти разом 15 таких шарів, то вийде товщина аркуша звичайного офісного паперу.

Джерело: Stanford University

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі AW-Therm та корисні відео на Youtube-каналі. Долучайтесь!

Переглянуто: 2 132 / 2022-09-19 10:14:53

Вас може зацікавити:


Instal Fest Ukraine 2024


Залишити коментар

Telegram