Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

«Ладдомат» - схеми застосування у системі опалення з твердопаливними котлами

Стрімкий ріст ціни на газ, спричинив вибух популярності твердопаливних котлів. Наразі пропозицій по цьому обладнанню вдосталь: як іноземного, так і вітчизняного виробництва. Однак надійність та ефективність системи опалення в більшій мірі залежить від способу підключення теплогенератора. Спростити процес монтажу, а також підвищити надійність та ефективність системи можуть термозмішувальні вузли Laddomat від компанії «Теплобак»

Використання термозмішувального вузла Laddomat (рис. 1) надає системі опалення наступні переваги:

  1. Збільшення строку служби котла. Деякі із виробників котельного обладнання навіть збільшують гарантійний термін на свою продукції в тому випадку, якщо в систему буде включений термозмішувальний вузол.
  2. Економічність. Використання вузла може знизити експлуатаційні витрати до 50%.
  3. Швидкий нагрів котла.
  4. Безпека. При відключенні електроенергії і зупинці насоса, пристрій дозволяє відібрати тепло від котла до бака за допомогою природної циркуляції.
  5. Безпека. При певних умовах експлуатації на поверхні котлового теплообмінника може утворюватися кислотний конденсат, який може повністю його зруйнувати за досить короткий проміжок часу. Це можливо при низькій температурі теплоносія із зворотної магістралі. Термозмішувальний вузол запобігає цьому.
  6. Швидкий монтаж та компактність.

Зображення ладомат Рис. 1. Зовнішній вигляд «Ладдомат»

Laddomat працює повністю автоматично (рис. 2). Його роботу можна розділити на чотири основні фази:

  • запуск, рис. 2 а, (циркуляція теплоносія по малому кільцю через байпас);
  • фаза роботи, рис. 2 б, (змішування двох потоків);
  • фінальна фаза, рис. 2 в, (циркуляція по великому кільцю без підмішування теплоносія через байпас);
  • самоциркуляція, рис. 2 г, (циркуляція по великому кільцю без участі насоса).

Зображення Ладомат своїми руками Ладдомат Рис. 2. Схема та принцип роботи «Ладдомат»

Комплектація вузла Laddomat

Термозмішувальний вузол Laddomat (рис. 3) складається із цільного корпусу, в котрому є три виходи. Два – вхід та вихід зворотної магістралі, третій – підключення байпасної лінії. На кожному відгалуженні встановлюється кульовий кран для можливості повного перекриття вузла. Також в комплект поставки входять три термометри. За циркуляцію теплоносія відповідає насос, який вмонтовується в корпус.

Для зменшення тепловтрат від виробу, вузол комплектується EPP-ізоляцією (для моделей Laddomat 21-60 і Laddomat 21-100).

Всередині пристрою розташовується зворотній клапан. Він виконує функцію перекриття лінії від буферної ємності. У випадку прогріву котла, гарячий теплоносій циркулює через обвідну лінію (по малому кільцю). Саме тоді зворотній клапан знаходиться в закритому положенні та не пропускає холодну воду на змішування.

Laddomat 21-60 може мати універсальне підключення. Його можна легко розвернути, додатково лише переставити термометри на інший бік.

Зображення ладдомат купити ладомат Рис. 3. Конструкція змішувального вузла

Асортимент пристроїв «Ладдомат»


В асортимент компанії «Теплобак» входять три моделі., кожна з них призначена для систем різної теплової потужності:

  • Laddomat 21-60 (до 60 кВт);
  • Laddomat 21 (до 80 кВт);
  • Laddomat 21-100 (до 120 кВт).


Підключення у систему опалення

Тип підключення – тільки вертикальний. Місце підключення – поряд з котлом, на рівні входу зворотної магістралі.

Діаметр труби від верхньої частини котла до відгалуження та байпас повинні бути якомога більшим. Це знижує швидкість потоку та спрощує процес видалення повітря.

Підключення до буферної ємності

Найчастіше в систему із твердопаливним котлом включають буферну ємність. Остання має внутрішнє розділення двох середовищ – гарячого теплоносія (верхня частина баку) та холодного (нижня частина). І саме із нижньої частини холодна вода потрапляє в котел. Використання термозмішувального вузла (рис. 4) допомагає усунути дану проблему.

Зображення laddomat 21 60 Рис. 4. Підключення термозмішувального вузла «Ладдомат» у системи опалення

Laddomat розташовується на обвідній лінії між подаючою та зворотною магістралями системи опалення, а саме між теплогенератором та баком-акумулятором. Для підвищення температури теплоносія в зворотній магістралі він додає до нього необхідну кількість гарячої води. Вузол комплектується температурним датчиком, котрий дає сигнал для підмішування при досягненні визначеної температури (53°С, 57°С, 63°С та ін., в залежності від моделі вбудованого температурного картриджа).

Крім цього в час запуску котлового агрегату Laddomat підкачує воду в котел таким чином, що він швидко досягає робочої температури, потім починає підігрівати воду в буферній ємності. Після цього він перекачує гарячу воду у верхню частину акумуляторного бака в тій кількості, щоб поділ шарів гарячої і холодної води в баку було оптимальним. Якщо гаряча і холодна вода постійно будуть перемішуватися, температура води в баку буде нижче. А це означає, що потужність опалення буде низькою і, в гіршому випадку, гарячої води може навіть не вистачити, щоб прийняти душ.

Подаючий трубопровід від котла і до відгалуження на байпас необхідно прокладати наступним чином:

  • на 30 см нижче від верхньої частини бака-акумулятора при пріоритеті системи гарячого водопостачання;
  • при пріоритеті теплопостачання - до труби з подачі теплоносія в бак. З'єднання спрямовується вниз, щоб уникнути потраплянню повітря в радіатори.

Схема підключення теплоаккумулятора з «Ладдомат»

Термозмішувальні вузли можна також під’єднувати в схему з двома акумулюючими ємностями (рис. 5). Для цього баки повинні розміщуватися поруч один з одним і якомога ближче до котла. Труби з нижньої частини баків завжди монтуються уздовж підлоги. Важливо, щоб потік до баків при завантаженні та розвантаженні розподілявся рівномірно. Щоб досягти однакового гідравлічного опору, важливо використовувати труби до баків приблизно однакової довжини. Окрім цього, діаметр труб між баками повинен бути досить великим, щоб сприяти природній циркуляції між баками.

Зображення laddomat 11 30 Рис. 5. Підключення до двох баків акумуляторів для гарячої води

Підключення радіаторів опалення

Для найбільш ефективного використання бака-акумулятора необхідно, щоб радіаторна система опалення (рис. 6) мала автоматичне управління байпасом та була укомплектована термостатичними вентилями з вбудованим обмежувачем тиску. Це призводить до зменшення витрат теплоносія і температури зворотної подачі. Температура подаючої магістралі не підвищується. Чим нижче температура зворотної магістралі, тим довше зберігається тепло в баку.

Зображення ладдомат 21 60 ціна Рис. 6. Підключення до радіторів

Обслуговування пристрою

Якщо термостатичний патрон піддається частому впливу високих температур, його потрібно замінити.

Також рекомендується час від часу проводити очищення термовентиля, зворотного клапана, внутрішніх частин насоса. Для цього необхідно скористатися кульовими кранами та перекрити їх.

НВП «Теплобак»
м. Тернопіль, вул. Микулинецька Бічна, 10 Б
Тел.: +38 (0352) 43-49-63
manager@teplobak.com.ua
www.teplobak.com.ua

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 10 778


9 коментарів

  • Очищувати термозмішувальний вузол рекомендовано "час від часу". Що це означає на практиці - через рік, місяць, тиждень? Від чого це залежить?

  • "Час від часу" - не зовсім точне формулювання) Насправді мається на увазі періодичне сервісне обслуговування системи опалення (один раз на рік) перед опалювальним сезоном. Така процедура потрібна оскільки в процесі роботи дрібні засмічення, котрі присутні в теплоносії і які пропускають звичайні сітчасті фільтри не призвели до порушення коректної роботи термозмішувального вузла.

  • Тут написано, що при підключенні радіаторів опалення "Чим нижче температура зворотної магістралі, тим довше зберігається тепло в баку." З іншого боку - "При певних умовах експлуатації на поверхні котлового теплообмінника може утворюватися кислотний конденсат, який може повністю його зруйнувати за досить короткий проміжок часу. Це можливо при низькій температурі теплоносія із зворотної магістралі. Термозмішувальний вузол запобігає цьому. Це можливо при низькій температурі теплоносія із зворотної магістралі. Термозмішувальний вузол запобігає цьому." Тобто термозмішувальний вузол підмішує гарячу воду на вхід в котел до прийнятної температури для безпечної експлуатації котла. Як це знижує загальну ефективнівність та економічність системи?

  • це жодним чином не знижує ефективність і економічність системи. Оскільки при таких умовах (використанні термозмішуючого вузла) котел працює з максимальним ККД і ефективно спалює дрова. Акумулюючий бак акумулює це тепло і віддає в систему його по мірі необхідності. По стороні системи опалення має бути встановлений трьохходовий клапан для регулювання температури подачі.

  • В рекомендаціях до підключення теплоакумуляторів та термозмішувального вузла сказано таке - "діаметр труб між баками повинен бути досить великим, щоб сприяти природній циркуляції між баками". "Досить великий діаметр" - це який? Більше діаметру умовного проходу підключень труб до застосовуваного котла, таким самим чи 1/2-3/4 від нього? Більше діаметру умовного проходу диаметру підключень труб до баків-теплакумуляторів, таким самим чи 1/2-3/4 від нього?

  • Які саме виробники котельного обладнання збільшують гарантійний термін на свою продукцію при наявності Ладдомату, та на які саме моделі?

  • нам не відомо виробників котлі, котрі збільшують гарантійний термін у випадку встановлення Ладдомату. Однак провідні виробники твердопаливних котлів (Атмос, Дефро) заявляють, що встановлення термозмішувальних вузлів значно продовжить термін експлуатації котла.

  • Які в ладдомата Laddomat 21-100 (до 120 кВт). кульові вентиля.Розмір підключення трубу до них .В мене 2 дюймова труба і хочу підключити щоб не мудрувати нічого ..таке можливо .І з яким патроном треба купувати щоб не конденсував котел?Вдячний за відповідь.

  • У Laddomat 21-100 діаметр підключення 1 1/4". Для уникнення утворення конденсату рекомендуємо використовувати патрон не менше ніж 63 градуси, для піролізного котла - 72 градуси

5
5
5
Залишити коментар

Telegram