Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Рекуператор для квартири

Найбільша Міжнародна конференція та виставка сонячної енергетики CISOLAR-2019 звітує!

Головна галузева подія сонячної енергетики – 8-ма Міжнародна конференція та виставка сонячної енергетики Центральної та Східної Європи CISOLAR-2019 відбулася 16-18 квітня в Києві. До заходу залучили 56 спікерів та понад 450 делегатів з 30-ти країн світу. Більше 100 компаній презентували новітнє обладнання, інноваційні технології та унікальні рішення, виставку відвідали понад 4 000 осіб

На бізнес-конференції фахівці сонячної галузі обговорили найактуальніші питання щодо законодавства, фінансування, перспектив та ризиків розвитку галузі.

Зображення Віталій Давій, CEO IB Centre Europe Потужності встановлених об’єктів сонячної енергетики в Україні зростуть до 3 ГВт до 2020 року. Такий прогноз розвитку галузі зробив Віталій Давій, CEO IB Centre Europe. Станом на 1 квітня 2019 року в Україні встановлено понад 2,2 ГВт об’єктів сонячної енергетики – це 71% від всіх діючих відновлюваних джерел енергії. Активний розвиток галузі дозволив Україні перейти з 34 на 23 позицію глобального рейтингу сонячної енергетики.

У Держенергоефективності наголосили, що в Україні діє дуже високий «зелений» тариф, який, виходячи із потреб споживачів та економіки, потрібно відрегулювати в ринковий цивілізований спосіб – «зеленими» аукціонами, які відкриють гарантовані перспективи для інвесторів на середньостроковий період. Система аукціонів забезпечить справедливу ринкову ціну на «зелену» електроенергію, прозору конкуренцію на ринку, стабільний розвиток «чистої» енергетики та гарантії інвесторам та фінансовим установам щодо реалізації проектів – наголосив Голова Держнергоефективності Сергій Савчук.

Відповідний закон про «зелені» аукціони було прийнято 25 квітня 2019 року. Згідно з ним, участь в аукціонах буде обов’язковою з 2020 р. для проектів СЕС потужністю більше 1 МВт та ВЕС потужністю більше 5 МВт. Той, хто запропонує найнижчу ціну за результатами торгів, зможе продати державі вироблену ним «чисту» електроенергію.

Зростає фінансування альтернативних джерел енергії. Про позитивні результати доповів заступник Голови правління АБ «Укргазбанк» Євген Мецгер. Лише Укргазбанком було профінансовано 146 проектів «зеленої» енергетики, з них – на 527 млн. євро 106 сонячних проектів потужністю 688 МВт. Домашні сонячні електростанції було профінансовано 190 СЕС на 65 млн. грн.

Зображення Всеволода Ковальчука, директор ДП НЕК «Укренерго» Про ризики, які стоять на шляху до ефективного розвитку галузі, доповів Всеволод Ковальчук, директор ДП НЕК «Укренерго», де стурбовані питанням балансування енергетичної системи, адже технічних умов видано більше, ніж може прийняти ця система. Наразі неможливо провести аукціони, залучити інвесторів і збудувати нові швидкі балансуючі потужності, які б дозволили нівелювати коливання змінюваної генерації. З наступного року «Укренерго», як системний оператор, задля забезпечення безпечного енергопостачання буде змушений або обмежувати потужність генерації на АЕС, або обмежувати (там, де це технічно можливо) генерацію з ВДЕ.

Зображення Пранав Мехта Голова Всесвітньої ради сонячної енергетики Пранав Мехта поділився світовим досвідом і дав кілька порад для України щодо пришвидшення розвитку сонячної енергетики шляхом використання набутого досвіду інших країн, зокрема Індії, Китаю, США тощо. В Україні має стати більше домашніх сонячних станцій, це добре і це важливо.

За підсумками Конференції CISOLAR-2019 CEO KNESS С. Шакаловим був обнародуваний проект нової стратегії, спрямований на досягнення 100% відновлюваної енергетики в загальному енергобалансі України з одночасним зменшенням вартості електроенергії.

Наразі Україна знаходиться на тому етапі розвитку сонячної енергетики, на якому перебувала Європа 7-10 років тому, зазначив Генеральний директор ДТЕК ВДЕ Філіп Лекебуш. Водночас Україна пропонує одну з найбільш привабливих інвестиційних структур в Європі для розвитку сонячної енергетики. В Україні є сприятливі ресурси, земельні ділянки, зелений тариф, державна підтримка та цільова енергетичну стратегію досягнення до 2035 р. частку виробництва чистої енергії 25%.

Зображення відвідувачі Конференції сонячної енергетики CISOLAR-2019 В рамках проведення CISOLAR-2019 відбулась також щорічна церемонія нагородження кращих проектів сонячної енергетики, нових енергетичних технологій та рішень для ринків Східної Європи CISOLAR AWARDS 2019.

Конкурс засвідчив високу якість розробки PV-проектів, найкращі продукти компаній та видатних особистостей в галузі сонячної енергетики у Східній Європі, які своїми досягненнями доводять значимість та активний розвиток сонячного бізнесу в Європі.

Нагороду CISOLAR AWARDS у 2019 р. отримали:

  • Найкраща PV-інсталяція для приватних домогосподарств – ETL Group.
  • Найкраща PV-інсталяція середнього розміру – AVENSTON.
  • Найкраща велика PV-інсталяція – RODINA.
  • Найкращий продукт сонячної енергетики – MBI Development.
  • Видатна особистість сонячної енергетики – С. Шакалов.
  • Експерт в галузі сонячної енергетики – О. Дубовий.


Головною тематикою цьогорічного CISOLAR-2019 стало обговорення та обмін думками про важкі рішення і не прості питання щодо законодавчих ініціатив, подальшої економічної політики, технологічних обмежень тощо. «Очікується, що на CISOLAR-2020 ми будемо говорити вже про принципово інші моменти: що таке технологічні обмеження для реалізації нових проектів», - повідомив В. Давій, CEO організатора і продюсера CISOLAR 2019 – Центру інноваційного бізнесу (IB Centre).

Фотозвіт за посиланням.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 964


Залишити коментар

Telegram