Агресія Російської Федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні виданням у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію з світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


DONATE

Install Fest Ukraine 2024

Конференція КНУБА – будівельники та архітектори про керування будівлями

У Києві 11 жовтня 2018 року в Київському національному університеті будівництва та архітектури (КНУБА) відбулась анонсована нами міжнародна науково-технічна конференція «Будівельна та муніципальна теплотехніка», присвячена 60-річчю заснування кафедри теплотехніки КНУБА

Зображення Куліков Петро Мусійович, конференція Будівельна та муніципальна теплотехніка в КНУБА Головна тематика виступів і доповідей, окрім суто професійних наукових питань будівельної фізики та теплотехніки, стосувалась готовність будівельної галузі до комплексної імплементації положень Директиви ЄС 844-2018 з енергоефективності будівель на будівельних об'єктах в Україні та перспектив впровадження систем керування будівлями (Building Management System, BMS).

На «Круглому столі» та під час конференційних доповідей обговорювався стан і перспективи впровадження в Україні пристроїв і систем для автоматичного керування інженерними комунікаціями для підвищення енергоефективності будівель та інтеграція систем ОВВК в BMS.

Головні висновки спільної конференції будівельників, науковців та архітекторів – в Україні вже є розробки та компанії, які пропонують відповідне обладнання та елементи систем BMS. Є навіть деякий досвід дослідницького впровадження. Системи BMS дійсно підвищують енергоефективність.

Зображення Михайло Кордюков Особливо яскраві позитивні результати демонструє досвід імплементації систем ОВВК в середовище BMS. Проте головною проблемою фахівці наразі вважають дефіцит професійно підготолених кадрів, які мали б долучитися до практичної та масової реалізації принципів BMS в усіх сферах та на всіх етапах – від розробки, проектування, запровадження, побудови  до експлуатації. Саме питання професійної та вищої професійної освіти у цій галузі зараз стримує широке застосування систем BMS відповідно до вимог Європейського Парламенту та Ради Європи.

Традиційну медіа-підтримку науково-практичних заходів КНУБА здійснював технічний медіа-ресурс в галузі ОВВК, відновлюваних джерел енергії та енергозбереження AW-Therm.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі AW-Therm. Підписуйтесь!

Переглянуто: 2 255

Instal Fest Ukraine 2024


Залишити коментар

Telegram