Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Рекуператор для квартири

Конференція "Енергія з біомаси" 2016 - шлях до конкурентного ринку тепла в Україні

Дванадцятий рік поспіль міжнародна конференція "Енергія з біомаси" об'єднує представників одного з найбільш динамічних секторів української економіки останніх років. Цього року наприкінці вересня ХІІ конференція з розвитку енергоринку відновлюваних джерел палива з біомаси зібрала близько 200-т учасників з України, Нідерландів, Литви, Німеччини, Франції, США, Польщі, Словаччини, Чехії. Спонсорами конференції "Енергія з біомаси" 2016 виступили: Посольство Королівства Нідерландів в Україні, ТОВ "ТЕФФ", ТОВ "Смілаенергопромтранс" та інші

BIO1 У церемонії відкриття конференції прийняли участь Народний депутат України, в.о. Голови комітету ПЕК Верховної Ради України О. Г. Домбровський, Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України С. Д. Савчук, Голова Біоенергетичної асоціації України Г. Г. Гелетуха, Директор Інституту технічної теплофізики НАН України Ю. Ф. Снєжкін, Голова Програми зі співробітництва у сфері біоенергетики Міжнародного енергетичного агентства (IEA), Старший Радник Програми "Biobased Energy" (Нідерланди) Кейс Квант, Президент Всесвітньої Біоенергетичної асоціації (WBA) Ремігіус Лапінскас.

Україна є країною з дуже високим потенціалом використання відновлюваних джерел енергії та темпами зростання біоенергетики. Згідно даних офіційних енергобалансів України за 2010 – 2014 рр. сектор біоенергетики зростає в середньому на 42% на рік, що дало змогу замітити у 2014 р. не менше 3 млрд. м3 природнього газу лише у 2014 г. Проте таких темпів зростання недостатньо для досягнення цілей згідно Національного плану дій щодо відновлюваної енергетики. По даному плану у 2020 р. необхідно досягти заміщення щонайменше 7,2 млрд. м3/рік природнього газу. Для цього темпи приросту у секторі біоенергетики має бути за наступні роки ще вищими.

Проте на шляху застосування біоенергетичних технологій залишається багато перепон:

  • неринкові, в багатьох випадках субсидовані ціни на традиційні енергоресурси (чому на заваді має стати суцільне впровадження ринкових цін до квітня 2017 р.);
  • вади тарифоутворення на теплову енергію, здобуту з біомаси;
  • неконкурентність ринку теплової енергії;
  • відсутність дієвих механізмів стимулювання сектору біоенергетики;
  • нерозвиненість ринку біомаси та біопалива;
  • недостатній рівень інформаційно-просвітницької роботи.

Проблеми сектору застосування біоенергії в Україні та шляхи подолання наявного відставання у поширенні видобутку енергії з біомаси у країні стали предметом обговорення на цьогорічній конференції "Енергія з біомаси", що є головною подією року в галузі поширення біоенергетики в Україні.

Журнал AW-Therm виступив інформаційним спонсором конференції "Енергія з біомаси" та готує низку публікацій, присвячених проблемам застосування біопалива в Україні.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 1 918


Залишити коментар

Telegram