Дванадцятий рік поспіль міжнародна конференція "Енергія з біомаси" об'єднує представників одного з найбільш динамічних секторів української економіки останніх років. Цього року наприкінці вересня ХІІ конференція з розвитку енергоринку відновлюваних джерел палива з біомаси зібрала близько 200-т учасників з України, Нідерландів, Литви, Німеччини, Франції, США, Польщі, Словаччини, Чехії. Спонсорами конференції "Енергія з біомаси" 2016 виступили: Посольство Королівства Нідерландів в Україні, ТОВ "ТЕФФ", ТОВ "Смілаенергопромтранс" та інші
У церемонії відкриття конференції прийняли участь Народний депутат України, в.о. Голови комітету ПЕК Верховної Ради України О. Г. Домбровський, Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України С. Д. Савчук, Голова Біоенергетичної асоціації України Г. Г. Гелетуха, Директор Інституту технічної теплофізики НАН України Ю. Ф. Снєжкін, Голова Програми зі співробітництва у сфері біоенергетики Міжнародного енергетичного агентства (IEA), Старший Радник Програми "Biobased Energy" (Нідерланди) Кейс Квант, Президент Всесвітньої Біоенергетичної асоціації (WBA) Ремігіус Лапінскас.
Україна є країною з дуже високим потенціалом використання відновлюваних джерел енергії та темпами зростання біоенергетики. Згідно даних офіційних енергобалансів України за 2010 – 2014 рр. сектор біоенергетики зростає в середньому на 42% на рік, що дало змогу замітити у 2014 р. не менше 3 млрд. м3 природнього газу лише у 2014 г. Проте таких темпів зростання недостатньо для досягнення цілей згідно Національного плану дій щодо відновлюваної енергетики. По даному плану у 2020 р. необхідно досягти заміщення щонайменше 7,2 млрд. м3/рік природнього газу. Для цього темпи приросту у секторі біоенергетики має бути за наступні роки ще вищими.
Проте на шляху застосування біоенергетичних технологій залишається багато перепон:
- неринкові, в багатьох випадках субсидовані ціни на традиційні енергоресурси (чому на заваді має стати суцільне впровадження ринкових цін до квітня 2017 р.);
- вади тарифоутворення на теплову енергію, здобуту з біомаси;
- неконкурентність ринку теплової енергії;
- відсутність дієвих механізмів стимулювання сектору біоенергетики;
- нерозвиненість ринку біомаси та біопалива;
- недостатній рівень інформаційно-просвітницької роботи.
Проблеми сектору застосування біоенергії в Україні та шляхи подолання наявного відставання у поширенні видобутку енергії з біомаси у країні стали предметом обговорення на цьогорічній конференції "Енергія з біомаси", що є головною подією року в галузі поширення біоенергетики в Україні.
Журнал AW-Therm виступив інформаційним спонсором конференції "Енергія з біомаси" та готує низку публікацій, присвячених проблемам застосування біопалива в Україні.
Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok. Долучайтесь!
Переглянуто: 1 960