Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Кондиціонери – спростування міфів

Спеціалісти з вентиляції щодня чують від клієнтів численні міфи. Деякі з цих тверджень настільки вкорінилися у свідомості, що підтримуються навіть у медіа. Ситуація ускладнюється тим, що деякі з них мають підстави. З’ясуємо – які з міфів правдиві, а які – вигадка

Кондиціонери варто встановлювати лише влітку або навесні

Зображення встановлення кондиціонера в кімнаті Кондиціонери можна встановлювати у будь-яку пору року, але з однією умовою – при надто низьких температурах буде неможливо перевірити прилад на роботу в усіх режимах.

Якщо восени або взимку почати ремонт квартири (особливо, у новобудові), варто пам’ятати, що кондиціонер рекомендовано встановлювати на ранніх етапах ремонту.

Ще один аргумент щодо доцільності встановлення – завантаженість компаній, які займаються продажем та монтажем обладнання.

Нарешті, кондиціонери можуть знадобитися вам й узимку, але про це згодом.

Кондиціонери не замінюють опалювальні прилади

Ситуація змінилась. Наприклад, кондиціонери Hitachi можуть використовуватися для роботи на обігрів при зовнішній температурі до -20°C. Це означає, що у кліматичних умовах України можна розраховувати на кондиціонери у якості обігрівачів. До того ж вони енергоефективні, тому використання такого приладу для обігріву більш вигідне, ніж, наприклад, газове опалення.

Кондиціонери замінюють провітрювання

Дехто вважає, що робота кондиціонера полягає у тому, щоб подавати свіже повітря з вулиці та охолоджувати його. Насправді ж такі дії виконує вентиляційна установка. Лише деякі моделі кондиціонерів виконують функцію вентиляції – причому вони зазвичай «домішують» невелику кількість повітря з вулиці, тобто повного та регулярного оновлення повітряної маси не відбувається.

Звичайний кондиціонер переганяє одне й те ж саме повітря та не видаляє вуглекислий газ, що накопичується в приміщенні. Щоб збагатити повітря киснем потрібне провітрювання – природним або механічним шляхом – тобто повітрообмін із зовнішнім повітрям.

Спати з включеним кондиціонером шкідливо

Зображення кондиціонер в офісі Під час сну ми відновлюємо сили, але спека може завадити цьому. Тому спати з включеним кондиціонером можна, лише потрібно правильно відрегулювати потік повітря та зважати на характеристику шумності приладу.

Нічний режим кондиціонерів Hitachi з мінімальною швидкістю обертання вентилятора забезпечить вам спокійний та комфортний сон.

Коли кондиціонер працює – не можна відкривати вікна

Якщо не встановлена вентиляційна установка, а кондиціонер не має функції вентиляції, знаходитися у приміщенні, в яке не потрапляє свіже повітря буде складно та шкідливо для здоров’я.

Відкривати вікно на провітрювання можна – це вплине на енерговитрати кондиціонера, але не на його роботу в цілому.

Кондиціонери шумлять

Звісно, кондиціонери шумлять – як і будь-яка механічна техніка. Але точно шуму від них менше, ніж від вентилятора.

Шум сучасних моделей кондиціонерів дуже низький, до нього легко звикнути, й часом він зовсім губиться на фоні вуличних або побутових шумів. Наприклад, кондиціонери Hitachi працюють тихо, та зовсім не заважають працювати й відпочивати.

Якщо у приміщенні є маленькі діти – не можна включати кондиціонер, краще відкрити вікно

Перегрів для маленьких дітей дуже небезпечний. Кондиціонер, який правильно встановлений та налаштований, не нашкодить дитині. А провітрювання природним шляхом не допоможе охолодити приміщення, проте може стати причиною протягів.

Чотиристороння подача повітря у кондиціонерів Hitachi дозволяє направити жалюзі так, щоб мешканцям було комфортно знаходитися у приміщенні. Датчик присутності автоматично визначить, який напрям подачі повітря оптимальний.

Фреон у кондиціонері може викликати отруєння

Часи змінюються: зараз замість небезпечних фреонів виробники використовують безпечніші R32.

Небезпечними ці речовини можуть стати лише при безпосередньому контакті з тілом людини або у разі великої концентрації у приміщенні. Але ризик розгерметизації з’єднань та витікання фреону дуже малий, тому це твердження можна сміливо віднести до міфів.

Кондиціонери сушать повітря й роблять його «мертвим»

Кондиціонери продукують конденсат – це і є та надлишкова волога, яка не може міститися в охолодженому повітрі. Регулювати стан вологості в повітрі та за потреби компенсувати її недостатність у повітрі до комфортного рівня можуть зволожувачі.

З приводу повітря «живого» та «мертвого». Дехто вважає, що повітря, проходячи через кондиціонер, втрачає т. зв. аероіони, негативно заряджені частинки. Але звичайні фільтри кондиціонерів очищують лише від пилу й диму, сітка кондиціонера для аероіонів досить велика та не затримує їх.

Кондиціонер – причина застудних захворювань

Насправді багато явищ, з якими ви маєте справу щодня, можуть спричинити застуду. Кондиціонер може стати причиною нежиті або іншої недуги, якщо ним неправильно користоватися.

Не вмикайте пристрій на дуже низьку температуру, прагнучи швидко охолодити кімнату.

Не сидіть під направленим потоком холодного повітря.

Не варто встановлювати завелику різницю температур всередині та назовні приміщення. Оптимальна різниця – 6°C.

Треба регулярно очищувати фільтрувальні елементи кондиціонера, щоб гарантувати його стабільну та безпечну роботу.

Кондиціонери поширюють бактерії та віруси

Заражене повітря може проникати навіть у кімнати будівлі, в яких немає кондиціонерів. Якщо в приміщеннях є центральне кондиціонування для всіх кімнат, то ризик рознесення хвороботворних мікроорганізмів насправді існує.

Зменшити ризики можна, якщо не забувати про регулярне очищення пристрою.

Функція Frost Wash у кондиціонерах Hitachi – технологія, яка запобігає появі бактерій й пилу. Внутрішній теплообмінник кондиціонера охолоджується до мінусових температур, щоб наморозити на собі «шубу» з «інею», потім розігрівається для того, щоб ця «шуба» під час розмерзання змила все забруднення всередині кондиціонера.

В агрегатах Hitachi встановлені фільтри, виконані з нержавіючої сталі, а також фільтри, покриті унікальною гібридною формулою з речовинами Nano Titanium та Wasabi. Таке комплексне рішення забезпечує додатковий рівень фільтрації з антибактеріальними, антиалергенними, протигрибковими та дезодоруючими властивостями.

Кондиціонер – причина рідкісного та небезпечного захворювання легіонельоз

Легіонельоз – гостре сапронозне інфекційне захворювання, викликане переважно бактерією Legionella pneumophila. Характеризується ураженням дихальної системи.

Було відкрито у 1976 році в США, тоді науковці назвали джерелом поширення цих бактерій систему кондиціонування у готелі.

Річ у тім, що 50 років тому потужна промислова система кондиціонування (а саме така була встановлена у тому готелі) мала значні відмінності від сучасних — як побутових, так й промислових.

Легіонельоз виникає, якщо конденсат, що з якихось причин накопичується у внутрішніх каналах всередині системи нагріється до 30-35°C, та може попасти у канали припливного повітря. Але у сучасних кондиціонерів конденсат має температуру не вище 5°C, який до того ж миттєво відводиться й не може потрапити всередину приміщення.

Кондиціонер треба обирати за площею кімнати

У характеристиках кондиціонерів справді вказується, на яку площу вони розраховані. Проте варто враховувати й інші параметри: висоту стелі, кількість вікон та сонячних променів, які потрапляють у кімнату.

Для приміщення, яке розміщене на сонячному боці, знадобиться більш потужний кондиціонер, ніж у такій же кімнаті без вікон.

Одного потужного кондиціонера достатньо для декількох кімнат

Зображення кондиціонер в кімнаті Поширений міф, який призводить до того, що одна кімната (де встановлений кондиціонер) перетворюється на «морозилку», а в інших – спекотно. Не повторюйте цю помилку! Так, існують моделі з одним зовнішнім блоком та декількома внутрішніми, які встановлюються в кожному приміщенні, що потребує кліматичного контролю, але це зовсім інша історія.

Кондиціонер споживає дуже багато енергії

Можливо, така думка була справедливою десятки років тому. Але сучасні побутові кондиціонери мають опцію роботи в енергоощадному екорежимі – працюють на малих обертах, споживаючи мінімум електроенергії.

Навіть потужні промислові кондиціонери споживають тепер набагато менше енергії, аніж їхні попередники.

Дорогі кондиціонери не виправдовують свою ціну

Ми не прагнемо нікого переконувати, але досвід тисяч користувачів підтверджує: дешеві кондиціонери мають численні вразливі місця, які згодом стануть очевидними. Низькопробний пластик, який починає розшаровуватися та жовтіти, деталі з алюмінієвої фольги, а не з алюмінію, максимально тонкі та короткі мідні трубки, мінімальна кількість фреону або низька його якість, відсутність додаткових опцій та низька потужність компресора, ненадійність автоматики тощо – все це рано чи пізно викличе псування пристрою або дискомфорт, та постане питання про встановлення кращої моделі, що працюватиме надійно та якісно.

Сучасні інноваційні кондиціонери японського бренду Hitachi – це рішення для комфорту та здоров’я вашої родини. Малошумні та компактні кондиціонери ідеальні для житла, офісів та інших приміщень. Підібрати оптимальну модель допоможуть менеджери компанії «Вент-Сервіс» – офіційного дистриб'ютора Hitachi в Україні.

Телефонуйте:

+ 38 044 390-62-56

або

+ 38 067 504-68-66

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 3 570


Залишити коментар

Telegram