Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Рекуператор для квартири

Install Fest 5.0: під знаком «V»

М. Копилов

Міжнародний професійний фестиваль монтажників, проєктантів та сервісних інженерів Install Fest Ukraine пройшов 1-3 червня у виставковому центрі «АККО Інтернешнл» в м. Києві. Не дивлячись на труднощі, фестиваль відбувся в 5-й раз не лише з усіма традиційними змаганнями, а й з новими стендами для монтажу теплових насосів

Зображення відкриття Install Fest 5.0 Головною новиною нинішнього фестивалю Install Fest стало запровадження нового змагання – для фахівців з монтажу систем використання альтернативних джерел енергії. Організатори облаштували 4 стенди із тепловими насосами. Завдання на них були достатньо складними, а учасники отримали змогу позмагатися в технічних навичках із встановлення та запуску теплових насосів за вказаний час.

Перший Чемпіонат України з монтажу альтернативних джерел тепла (Heat Pump Installation Championship 2021) тривав усі три дні фестивалю.

Змагання та їхні переможці

Зображення переможці клуб Installer Club Kyiv Найважливішим та наймасовішим на заході лишився Чемпіонат України серед інсталяторів систем опалення та водопостачання (Install Battle), котрий як і, власне, фестиваль пройшов цього року в п’ятий раз. За інформацією від організаторів Install Fest 5.0 відвідало 3 835 фахівців.

Цього року правила були дещо змінені. Перш за все не було регіональних відбіркових турів, а взяти участь могли всі охочі після відповідної реєстрації та проходження технічних тестів та алкотесту. Проте перед основною подією по країні провели інформаційні тури, де було продемонстровано обладнання, що буде використовуватися.

Кількість учасників цього року була обмежена 126-ю, виступи були розподілені по днях за областями. Це було зроблено з метою вирівняти кількість учасників за часом. Традиційно у змаганнях взяли участь інсталятори з усієї країни.

Зображення  Іван Черкун (м. Запоріжжя) – 4-й Кубок України з монтажу сантехніки, водовідведення та водоочищення – Install Fest Cup 2021 Ще одним традиційним змаганням став Кубок фестивалю з монтажу сантехнічних систем та систем для фільтрації води Install Fest Cup. Кількість також була обмежена до 102 учасників.

Крім того, за запитом інсталяторів, цього року (після пропуску в 2020-му) відроджено Клубний чемпіонат України – серед клубів, академій, приватних команд інсталяторів та монтажників. Переможців визначали на підставі результатів, які представники своїх клубів показали на Install Battle 2021. Тобто за середнім найкращим часом всіх учасників команди (від 3 до 5 чоловік).

Розміри винагород кращим спортсменам-монтажникам були досить пристойними, на рівні минулих років. Зокрема, найбільший приз – 1 тис. євро – отримав переможець Install Battle. Така ж сума очікувала на команду-переможець клубного змагання. Кращий інсталятор теплового насоса отримав 30 000 грн, а кращий сантехнік – 20 000 грн.

Крім того, гравці отримали робочі комбінезони, книги «Довідник сантехніка» та інші корисні призи від спонсорів чемпіонату.

IMG_20210603_17Зображення Сергій Рей (м. Київ) – 5-й Чемпіонат України серед інсталяторів з монтажу систем опалення та водопостачання – Install Battle 20214913 Беззаперечним лідером за кількістю перемог цього року став тогорічний чемпіон Install Battle Сергій Рей з Києва. Він виборов перше місці найпрестижніших змагань фестивалю з відривом у 5 хвилин від суперників, що є досить гарним результатом. Переможцем став й його клуб Installer Club Kyiv.

Зображення Сергій Смаковський Кубок сантехніки 2021 року виборов Іван Черкун із м. Запоріжжя. Його земляк – Сергій Смаковський – став першим чемпіоном змагань з інсталяції теплових насосів. До речі, він уже брав участь у змаганнях на фестивалі Clima Fest у попередні роки та є дворазовим володарем звання «Найкращий монтажник кондиціонерів України» – 2020 та 2019 років. Досвід та наполегливість не підвели й цього разу.

Експозиція

Спонсори, що надали обладнання для проведення змагань, стали традиційно організаторами семінарів та учасниками експозиції.

Зображення  насоси SCALA компанія Grundfos Для прикладу – свої насоси SCALA для стендів надала компанія Grundfos. Цікаво, що в своїй експозиції європейський виробник представив 3D-окуляри для візуалізації об’єктів. За їх допомогою, можна без переміщень у просторі за дуже короткий час ознайомитися з багатьма рішеннями, втіленими на практиці.

Познайомитися з особливостями передових технологій запропонувала компанія «Bosch термотехніка». На стенді були представлені: нові конденсаційні котли Condens 2300i W та Condens 5300i WM, оновлений електричний котел Tronic Heat 3500 та нова інверторна спліт-система Climate 5000i.

Відео. Нові газові конденсаційні котли та тепловий насос на фестивалі Install Fest 5.0

Зображення котли на твердому паливі DM Stella Котли на твердому паливі представила вітчизняна компанія DM Stella. За словами фахівців підприємства, через високу температуру всередині котла відбувається нейтралізація багатьох шкідливих речовин та низька емісія викидів, через що обладнання можна застосовувати для спалення відходів. Крім того, передбачена можливість переведення котлів на пелети.

Зображення стенд компанії Viessmann Власний розіграш котла, для участі в якому необхідно було відвідати семінари та зробити практичні завдання, провела компанія-виробник теплогенераторів Viessmann. Вона запропонувала детально ознайомитися з лінійкою сучасних газових «конденсаційників» Vitodens 100 W та Vitodens 200/222.

Нове покоління плоских електричних водонагрівачів Velis продемонструвала компанія Ariston. Офіційний їх запуск у продаж планується в липні, а в ході Install Fest відбулася прем'єра.

Зображення стенд компанії Ariston Водонагрівачі характеризуються тим, що їх зовнішня обшивка виконана з металу. У модельному ряді представлені як преміум, так і економ моделі, які зовні практично неможливо розрізнити. Так, поряд з обладнанням з Wi-Fi та дистанційним керуванням в лінійці є стандартна механічна модель.

Зображення стенд компанії Giacomini Європейська компанія Giacomini традиційно в ході заходу представила нові балансувальні клапани, кульові крани, збірні колектори, декламатори, системи поверхневого опалення на основі труб PE-RT.

Системи сухої «теплої підлоги», що монтуються на основі готових панелей продемонструвала компанія Alfamix.

Зображення стенд компанії Wavin Czechia s.r.o. Майстер-класи зі зварювання та широкий асортимент трубопроводів й фітингів з нового матеріалу PP-RCT для систем опалення та водопостачання представила компанія Wavin Czechia s.r.o.

Зображення стенд компанії Гроє Передовими рішеннями для монтажу змішувачів та інших сантехнічних приладів можна було ознайомитися на стенді Grohe AG.

Зображення стенд компанії Упонор Кілька цікавих новинок представила компанія Uponor: індивідуальний тепловий пункт з функцією ГВП, а також інтелектуальний пристрій автоматичного захисту від протікання PHYN. Він встановлюється на водопровід та за витратою води може визначати, який сантехнічний прилад залучений в певний момент. Таким чином, можлива організація моніторингу водоспоживання.

На основі обладнання провідних європейських брендів українська компанія «Magma Energy» запропонувала увазі фахівців пакетні пропозиції для організації теплопостачання, ГВП та проточні станції приготування ГВП з практичною перевіркою характеристик насосів.

Відео. Спілкування Сергія Грищенко, директора компанії «Magma Energy», з фахівцями з монтажу інженерних систем

Каркасні системи, консольні інсталяції для сантехнічного обладнання ванних та туалетних кімнат на Install Fest представила компанія TECE.

Варто відзначити, що практичних завдань та наочних презентацій на фестивалі традиційно було не позичати.

Фахівці провідних компаній протягом трьох днів розповідали всім охочим про особливості обладнання, програми лояльності для монтажників й корисні лайфхаки.

Бліц-інтерв'ю

Зображення Владислав Стефанишин Отримання знань є однією з головних цілей заходів. Про це журналу AW-Therm розповів один з головних організаторів, голова «Асоціації інсталяторів інженерних систем» Владислав Стефанишин.

Які головні підсумки фестивалю, що відбувся?

Головне те, що, не зважаючи на карантинні обмеження, нам вдалося зібрати на одному майданчику всі найпередовіші європейські заводи. І, таким чином, ми зробили це свято для інсталяторів. Можна було зробити експозицію більше, але не дозволяють наші правила. Адже ми беремо тільки передові заводи або їх імпортерів з ексклюзивним правом на представництво бренду в Україні. Або, невелика кількість, вітчизняні виробники. Ми їх перевіряємо, чи не завозять вони обладнання під виглядом його виробництва. Є дуже багато компаній на ринку, які розміщують торгову марку, та продають її під виглядом продукції, яка виробляється в Італії, Чехії, Іспанії чи Німеччині. У нашій країні цей обман проходить на великому, дуже широкому рівні десь із початку 2000-х. Це заважає як споживачам, так іпрофесіоналам. Адже невідомий виробник може закритися або перейти на інше підприємство, а обладнання втратить обслуговування. Передові заводи, що на нашому фестивалі, планують свою діяльність на десятиліття. Тому ми хотіли б навчити всіх фахівців працювати виключно з європейськими передовими заводами. Такождуже хочемо підтримати українських виробників, щоб вони мали можливість розвивати виробництво!

У вас уже сформувався кістяк із відвідувачів, що постійно беруть активну участь в заходах?

Звичайно. Для них це три дні свята. Фахівці, які дуже цінують свою роботу та професію, бажають розвиватися та змінювати український ринок на краще. Це кращі професіонали, які з ранку до ночі протягом цілого року працюють над своїми проєктами, кожен в своєму місті. А Install Fest для них як три дні свята та можливість спілкування з колегами та виробниками!

Цей фестиваль уже п'ятий за рахунком. Чого вдалося досягти за ці роки? Яким ви собі уявляли Install Fest у 2021-му, коли тільки починали його в 2017-му?

Не таким, як зараз. Цілі змінилися. В перший рік була сцена, музичний фестиваль. Тоді виступала група Mad Heads XL. І ми думали, що на п'ятиріччя запросимо Rammstein. Але в процесі самого фестивалю ми відійшли від формату шоу та звичної виставки й заглибилися в професіоналізм, щоб готувати фахівців, тестувати рівень знань. Хочемо йти далі й міняти правила, стандарти, ввести ліцензування. Створити експертний центр, де фахівці як у ДАІ, могли б отримувати права на роботу. Дуже багато ідей, але, на жаль, нинішнього року не було можливості ними зайнятися.

Через карантин наразі не відбуваються призові поїздки для переможців змагань на європейські підприємства? Дехто навіть каже, що поїздки перетворились на накопичувальну систему, за якою можна до пенсії накопити на ціле турне Європою. Що скажете на це?

Поїздки – це головна ціль та необхідність, вони важливі! Розіграш машин – як лотерея. Ми взагалі прибрали подібні призи, тому що вони плутають людей. Я пам’ятаю, як довелося в 2019 році разом із журналом AW-Therm фіксувати шахрайство щодо головному призу (тоді був автомобіль – ред.). Лише з третього разу вдалося визначити людину, яка дійсно відповідала усім правилам розіграшу. Тож наша мета не просто надарувати призів, а в тому, щоб фахівці відвідували майстер-класи, семінари для розвитку та навчання. Призи потрібні для того, щоб зацікавити в отриманні технічної інформації. Щодо поїздок, то вони будуть обов'язково. Як мінімум наступного року повеземо делегацію на міжнародну виставку, наприклад, у м. Мілані. Наразі ми впровадили рейтинг інсталяторів. Всі переможці наших чемпіонатів потрапляють в перші його рядки та гарантовано їдуть в будь-яку наступну поїздку від Асоціації інсталяторів інженерних систем. Екскурсії на підприємства необхідні. Я бував на багатьох заводах в Європі та бачив, наскільки високий там рівень виробництва, контролю якості. Потрібно, щоб монтажники це також бачили та могли пояснити кінцевому споживачеві, чому треба купувати саме цей товар.

Чи можливі колаборації з іншими виставками? Чи пропонували вам співробітництво?

З конкурентами в Україні однозначно неможливо. Ми можемо кооперуватися тільки з європейськими виставками, нашими партнерами. Наприклад, з ISH у м. Франкфурт. Ми домовляємося з ними з приводу організації груп для приїзду на виставку. Ми просто маленька національна частина, яка привозить кращих людей на їхню гігантську програму, де представлений весь світовий бомонд інженерного ринку.

Які плани на майбутній Install Fest?

В умовах пандемії ми виконуємо базову функцію. Проте у нас з'явилося дуже багато нових рішень. Все це ми накопичуємо і реалізуємо в майбутньому. Instal Fest буде функціонувати, у нього велика сила.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 3 105


Залишити коментар

Telegram