Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Ні холодоагентам на гідрофторвуглеводнях!

Виробники холодоагентів в США налаштовані на послідовну відмову від використання гідрофторвуглеводнів (ГФВ)

Зображення кондиціонер битовий Інститут кондиціонування, опалення та охолодження (AHRI), який об’єднує понад 300 виробників кондиціонерів, опалення та комерційного холодильного та водяного опалювального обладнання, а також понад 35 інших галузевих та екологічних організацій США, включаючи Асоціацію виробників домашнього обладнання, звернувся до Агентства з охорони навколишнього середовища (EPA) з проханням встановити національні цілі в США щодо обмеження використання гідрофторвуглеводнів (ГФВ) у холодильниках, кондиціонерах та інших приладах.

Це перший випадок, коли федеральний уряд США встановлюватиме національні обмеження щодо ГФВ. Це також перший конкретний регуляторний крок у боротьбі з викидами з моменту оголошення США про скорочення викидів на 50% до 2030 року. Це також очевидний приклад того, що наразі США повністю змінило свою політику стосовно кліматичних змін та захисту довкілля.

Поступова відмова від ГФВ

EPA запропонував зменшити використання ГФВ – дуже шкідливого парникового газу – протягом наступних 15 років на 85%. Пропозиція встановлюватиме щорічні «асигнування», які поступово зменшуватимуться для кожного виробника та імпортера ГФВ в США. Тобто найбільше фінансове сприяння отримають ті компанії, які першими відмовляться від використання даних сполук фтору в якості холодоагента.

Ініціатива EPA стосується трьох основних сфер:

  • припинити виробництво та споживання ГФВ із спеціального переліку;
  • керовано обмежувати використання цих ГФВ та їх замінників;
  • та всіляко сприяти переходу до технологій наступного покоління.

Прийнятий у грудні 2020 р. за сприяння EPA т. з. «AIM Act» (American Innovation and Manufacturing Act – Американський закон про інновації та виробництво) скеровує EPA вирішувати питання в тому числі щодо ГФВ. Це повністю «обернуло» дерегуляцію ГФВ, запроваджену попередньою адміністрацією США в лютому 2020 року, яка відтоді скасувала вимоги щодо обмеження та усунення витоків ГФУ.

«За оцінками EPA, поступова відмова від ГФВ може заощадити економіці США близько 280 мільярдів доларів протягом наступних трьох десятиліть», – повідомляє видання NPR.org. Та додає: «Споживачі, швидше за все, побачать деякі незначні зміни або взагалі не відчують ніяких змін у своїх приладах. Нові прилади просто будуть використовувати безпечніші холодоагенти. Якщо для старих кондиціонерів або холодильників буде потрібно поповнити охолоджуючий газ, той, хто займається ремонтом приладу, тепер, скоріше за все, скористається безпечнішою альтернативою шкідливим ГФВ».

Позитивні очікування

Голова EPA Майкл Ріган заявив: «Поступово знищуючи ГФВ, який в сотні-тисячі разів потужніший за діоксид вуглецю стосовно нагрівання атмосфери планети, EPA вживає серйозних заходів, щоб допомогти стримати очевидне зростання глобальної температури».

А Девід Донігер, старший стратегічний директор програми «Клімат і чиста енергія» Ради захисту природних ресурсів, заявив у своєму ексклюзиві виданню «Electrek», що «заміна ГФВ є критичним і цілком здійсненним першим кроком для подолання найгірших наслідків кліматичної кризи. Глобальне поступове знищення ГФВ дозволить уникнути вже цього століття додавання майже градусу до нашого перегрітого світу».

Поступове уникнення використання ГФВ протягом 15-річного періоду лише в США означатиме зменшення викидів шкідливих газів на еквівалент 2 млрд. метричних тонн СО2.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 3 319


Залишити коментар

Telegram