Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Рекуператор для квартири

Форум з енергоефективності

З 1 по 2 листопада 2016 року у м. Києві в НСК «Олімпійський» проходив VIII Міжнародний інвестиційний бізнес-форум «Енергоефективність та відновлювана енергетика», організований Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України. У ході заходу обговорювалися питання реалізації в Україні проектів з енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії

417 Загальний інвестиційний потенціал ринку відновлюваної енергетики фахівці форуму оцінили в 16 млрд євро. За даними експертів, саме стільки інвестицій необхідно для досягнення мети Національного плану дій з відновлюваної енергетики до 2020 року, а саме – довести до 11% використання енергії з відновлюваних джерел. За словами голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергія Савчука, для цього удосконалюється правове поле та створюються сприятливі умови для роботи інвесторів та бізнесу. Зокрема, робота здійснюється щодо «зеленого» тарифу. Він запроваджений для сонячних та вітрових станцій приватних домогосподарств потужністю до 30 кВт, а також збільшений на 10% для виробників електроенергії з біомаси та біогазу. Введена надбавка за використання обладнання українського виробництва.

Ще більших інвестицій потребує сфера енергоефективності. Її обсяг оцінили у понад 35 млрд євро. Зокрема, 6 млрд потрібно на реконструкцію житлово-комунального господарства та ще більше, 30 млрд – на термомодернізацію будівель. Звичайно, що у держави немає таких коштів, щоб відразу виділити їх, наприклад, на утеплення. Тому, взявши за приклад європейський досвід, було запроваджено механізм співфінансування заходів з енергоефективності, залучаючи кошти держави, банків та населення. Цей механізм лежить в основі вже популярної програми так званих «теплих» кредитів.

Загалом з початку дії програми, з жовтня 2014 року і по теперішній час, населенню та об'єднанням співвласників багатоквартирних будинків видано понад 2,5 млрд. грн кредитів на енергоефективні заходи. Учасниками програми стали понад 180 тис. сімей, отже проект набув рис національного масштабу.

При цьому кошти на відшкодування частини таких запозичень виділяються не лише з державної казни, а й з бюджетів місцевих рівнів. Так, додатково діють понад 200 регіональних програм. Наприклад, ОСББ м. Києва мають можливість отримати відшкодування за впровадження енергоефективних рішень у розмірі до 70% (40% – від держави, 30% – з місцевого бюджету). Якщо ж у багатоповерхівці є родини, які отримують субсидії, то відшкодування взагалі може сягати 100%.

Напередодні поточного опалювального сезону «теплі» кредити користувалися шаленою популярністю серед громадян. І кошти для надання допомоги на утеплення для фізичних осіб, закладені у бюджеті на весь 2016 рік, були використані вже за перше півріччя. Водночас, варто зауважити, у проекті держбюджету на 2017 рік передбачено 400 млн. грн на забезпечення виконання всієї програми. Крім того, Держенергоефективності підготовлено проект рішення уряду про продовження програми «теплого» кредитування надалі.

Нині, як зауважив голова правління АБ «Укргазбанк» Кирило Шевченко, установою разом із Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) впроваджуються проект ЕКО-банку. Зокрема, передбачено фінансування проектів з відновлюваної енергетики та модернізації житлових будинків. За словами очільника банку, дані кредити надаються за дуже низькою відсотковою ставкою – від 7% річних. Всі проекти проходять міжнародну експертизу. Нині вже затверджено майже 2 млрд. грн еко-кредитів, проекти ще на 6 млрд. – на розгляді.

4 Великі надії покладаються на впровадження енергосервісних контрактів (ЕСКО). Адже ЕСКО-механізм дозволяє проводити енергомодернізацію бюджетних установ, без залучення додаткових бюджетних коштів у капітальні вкладення. Вже підписані перші енергосервісні договори.

На інвестиційному форумі в Києві виступили представники не лише української влади, а і міжнародної спільноти, зокрема, посольств Австрії та Данії. Вони говорили про досвід їхніх держав, підтвердили готовність допомагати Україні у підвищенні енергоефективності та те, що цей шлях нині лише розпочинається. Із презентацією власного «енергоактивного» будинку виступила популярна українська співачка Руслана Лижичко. Загалом до роботи дводенного форуму долучилися близько 1 тис. учасників.

Гості заходу також отримали змогу ознайомитися з енергоефективними технологіями в ході виставки виробників такої продукції. В ній, зокрема, взяли участь компанії Rehau (Німеччина), «Атон» (Україна) та інші. Партнером експозиції виступила компанія «Євроіндекс».

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 396


Залишити коментар

Telegram