Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Фітинги WAVIN Ekoplastik із PP-RCT – прогрес чи економія?

І. Ядловський

Як виявляється, чимало інсталяторів в Україні все ще стурбовані через незвичний для них вигляд оновлених фітингів системи WAVIN Ekoplastik із PP-RCT. Проте наше живе спілкування з фахівцями в Україні свідчить про те, що питання щодо фітингів все ще лишаються у інсталяторів, і вони певно потребують роз’яснень

Про принципово нову концепцію системи трубопроводів WAVIN з поліпропілену PP-RCT (тип 4), що включає унікальні компактні фітинги з PP-RCT, вже згадувалося на сторінках цього видання (див. наприклад дописи «Матеріал PP-RCT та еволюція поліпропілену» , чи «Фітинги з PP-RCT. Перспективи та переваги»).

Наразі на виробництві WAVIN у Чеській республіці триває заміна матеріалу фітингів 25-го діаметру, а наступними та завершальними будуть фітинги 20-го та 16-го діаметру. Відносно недовго лишилося очікувати на повний перехід усієї системи поліпропіленових трубопроводів WAVIN Ekoplastik на матеріал PP-RCT (тип 4), разом із поступовою, але повною відмовою від використання чеським підприємством матеріалу PP-R (тип 3). Система WAVIN Ekoplastik, поліпропіленових труб і фітингів, вироблена в Чехії, буде мати оновлену назву – WAVIN PP-RCT.

Як відомо 25-й діаметр поліпропіленових трубопроводів є одним із найбільш вживаних на будівельних об’єктах України, тому з появою нових фітингів цього діаметру у інсталяторів з’являються питання, на які їм не завжди вдається знайти відповіді самостійно чи у постачальників. А якщо відповідь не знайдено, чи вона не задовольняє – як правило виникають різноманітні версії. Про одну таку версію - «економія» співробітники WAVIN Czechia періодично чують вже багато разів.

У 2023 році минає 10 років як труба FIBER BASALT PLUS з матеріалу PP-RCT (тип 4) та армована базальтовим волокном тріумфально крокує ринками 55 країн світу, здійснивши революцію серед напірних трубопровідних систем з поліпропілену. Фірмова полоса шоколадного кольору, що робить трубу FIBER BASALT PLUS легко пізнаваною, припала до душі багатьом інсталяторам, а з часом фахівці на багаторічній практиці переконалися, що отримали від WAVIN надійний продукт з найвищою якістю, що цілком відповідає, або й перевищує оголошені виробником характеристики.

Зображення труби Вавін Екопластік

Рис. 1. Порівняння товщини стінки та перерізу потоку труб FIBER та FIBER BASALT PLUS 25 діаметру
* - величина розрахункова згідно з EN ISO 15874

Проте так було не одразу, оскільки під час світової презентації труби FIBER BASALT PLUS досвідчені інсталятори поставилися до неї з деякою недовірою, оскільки помітили істотно тоншу стінку труби, у порівнянні з існуючою на той час трубою FIBER PP-R (тип 3) зі скловолокном (див. рис. 1.). Звісно така реакція інсталяторів була цілком очікуваною, адже за органолептичними показниками продукції неможливо визначити склад її сировини, як і переваги що має застосований у цій трубі новий матеріал PP-RCT (тип 4).

І лише з плином років та після сотень зданих в експлуатацію успішних об’єктів інсталятори наочно переконалися, що насправді ніякої «економії» у трубі WAVIN EKOPLASTIK FIBER BASALT PLUS немає, а менша товщина стінки стала можливою завдяки кращій міцності та витривалості матеріалу PP-RCT. Відтоді питання «економії в трубах» зникло саме собою, і сьогодні труба чеського виробника вже ні в кого не викликає жодних сумнівів у своїй якості й надійності.

Точно така ж ситуація наразі відбувається з фітингами системи WAVIN EKOPLASTIK PP-RCT. Нові фітинги лише на перший погляд виглядають незвично «тендітними» та тонкими, проте насправді їх витривалість за їхнім прямим використанням є значно вищою за класичні фітинги WAVIN з поліпропілену PP-R. Крім того нові фітинги мають недосяжну для продукції минулого покоління та й для будь-яких інших фітингів з поліпропілену компактність і абсолютну сумісність з матеріалом всіх труб системи WAVIN EKOPLASTIK. Повна однорідність матеріалу, до речі, є важливим фактором, що істотно впливає на покращення якості й стійкості зварного поліпропіленового шва.

Відео. Як правильно зварювати трубу та фітинг системи WAVIN EKOPLASTIK PP-RCT

WAVIN – це завжди передові інновації й прогрес у здавалося б давно звичних речах, котрі вже більше неможливо вдосконалити. Економія на якості ніколи не була метою нашої кропіткої праці, оскільки довіра замовників – це найвища наша цінність, яку жодним чином не можна втрачати чи нехтувати нею. Саме завдяки дотриманню принципів і цінностей WAVIN продовжує існувати й успішно розвиватися сьогодні й надалі.

Все буде PP-RCT!

З будь-яких питань щодо продукції WAVIN, будь ласка завжди звертайтеся до представників Wavin Czechia s.r.o в Україні:

Сергій Дяченко:
Тел.: +38 (067) 224-08-82; +38 (099) 706-9000.
Ігор Ядловський:
Тел.: +38 (050) 231-50-20; +38 (096) 66-33-596.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 3 419

Вас може зацікавити:1 коментар

  • Я дуже задоволений, тим що мій улюблений WAVIN розвивається. Дякую за статтю.

5
5
5
Залишити коментар

Telegram