Планується, що до 2022 року індійська потужність виробництва вітрової та сонячної енергії має досягти 175 гігават (ГВт). Уряд Індії планує продовжувати швидке розширення потужності чистої енергії протягом наступних кількох років, щоб до 2030 року досягти в країні 450 ГВт генерації енергії з вітру та сонця.
Попередні дослідження з Національної лабораторії відновлюваних джерел енергії (NREL, США) та інші показали, що таке зростання вітрової та сонячної генерації є досяжним, проте, щоб забезпечити економічно ефективний перехід на збільшену частку ВДЕ в мережі Індії, потрібно підвищити гнучкість її енергосистеми.
Розвиток накопичувачів енергії є одним із ключових шляхів збільшення гнучкості енергосистеми Індії та її частки видобування енергії з ВДЕ та, врешті-решт, сприятиме декарбонізації промисловості Індії.
Для мереж Південної Азії, включаючи Індію, Бангладеш, Бутан та Непал, системи накопичення енергії можуть відіграти неабияку роль для розвитку всієї енергосистеми регіону. Новітні результати моделювання в NREL показали, що система зберігання енергії підтримуватиме всю регіональну систему, надаючи послуги з балансування, що допоможе уникнути перевантажень, дефіциту та збалансувати мережу. Це досягається завдяки посиленню можливостей збільшення швидкості та "зсуву" споживання енергії.
Також були оцінені можливості зберігання для покращення роботи мережі та зниження витрат окремо в Бангладеш, Бутані та Непалі. В даний час Бангладеш для управління попитом та забезпечення пікової потужності покладається на дорогі високоефективні електростанції, що працюють на дизельному паливі та мазуті. Дане дослідження NREL показує, що системи зберігання енергії можуть витіснити споживання мазуту в Бангладеш, зменшивши інтенсивність викидів вуглецю та витрати за постачання енергії з електромережі. Системи ESS в Бангладеш можна заряджати в денний час і розряджати під час вечірнього піку, зменшуючи потребу в запуску генераторів на мазуті. Бутан і Непал, з іншого боку, покладаються в першу чергу на гідроенергетичні ресурси для задоволення внутрішнього попиту та забезпечення експорту електроенергії до Індії. В обох країнах додавання до мережевої структури накопичувачів енергії допомогло би оптимізувати використання внутрішніх гідроенергетичних ресурсів та зменшити скорочення використання денної енергії з ВДЕ в Індії, зсунувши експорт більше на вечірні години.
Це прямий позитивний вплив через впровадження ESS. "Хоча ми не оцінювали накопичення енергії порівняно з іншими новітніми технологіями, такими як реагування на попит, електромобілі або розподілені енергетичні ресурси, результати цього дослідження дають зрозуміти, що впровадження економічно та енергоефективних накопичувачів енергії в Південній Азії вже не за горами", - сказали в NREL. Наразі готуються практичні проєкти з побудови цілої мережі потужних ESS на території Індії.
Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok. Долучайтесь!
Переглянуто: 2 994 / 2021-09-07 10:15:00