Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Енергосховище замість електростанції в Яллоурні (Yallourn)

Енергетична компанія EnergyAustralia закриє вугільну електростанцію в Яллоурні (Yallourn) в середині 2028 року – на чотири роки раніше запланованого, щоб побудувати величезну електричну батарею – енергосховище для всього регіону. Вугільні виробники стикаються з наслідками падіння ціни на електроенергію та зростанням витрат на підтримку зістареної інфраструктури

Раніше компанія EnergyAustralia повідомляла, що електростанція в Яллоурні закриється в 2032 році в той момент, коли електростанція вичерпає запаси вугілля із місцевої шахти Яллоурн, але аналітики стверджують, що за умов сучасного стрімко мінливого енергоринку та нездатності зістарених потужностей теплової станції справлятися з гнучкими потребами генерації, тоді єдиним виходом буде дострокове закриття ТЄС.

Компанія EnergyAustralia оголосила, що після закриття станції до 2026 року натомість буде побудована нова велика електроакумулююча станція поблизу Джераланге в долині Латроб, потужністю 350 МВт та здатністю зберігати енергію до чотирьох годин поспіль.

Це ESS (сховище електричної енергії) від EnergyAustralia мало б бути найбільшим у світі, але конкуруюча компанія Origin Energy вже оголосила про побудову ще більшого акумулятора (потужністю 700 МВт та здатністю постачати в мережу 2800 МВт/год) на своїй вугільній станції Eraring у штаті Новий Південний Уельс, яку планується закрити у 2032 році.

Зображення Електростанція Yallourn Рис. 1. Електростанція Yallourn є найстарішою у світіта однією з найстаріших у країні, оскільки будівництвоенергоблоків Yallourn W, які працюють донині, булорозпочато ще на початку 1970-х. Наразі ТЄС Yallourn удолині Латроуб в штаті Вікторія має потужність 1450МВт і працює на бурому вугіллі дуже низької якості, атакож є однією з найбрудніших електростанцій Австралії

Важливо, щоб при енергетичній трансформації не страждали люди та зберігалася їх зайнятість. Керівник EnergyAustralia Кетрін Танна заявила, що уряд штату Вікторія домовився про закриття електростанції в Яллоурні для забезпечення плавного переходу.

«Світ енергетики швидко змінюється», – сказала Танна на брифінгу для ЗМІ в середу. «Сьогодні – день оголошення одного з довгострокових планів, який об'єднує багатьох людей в усьому енергетичному секторі. Ми твердо налаштовані показати Австралії, що коли йдеться про енергетичний перехід, можна переходити від старого до нового таким чином, щоб не залишати людей без уваги».

«Ми гарантуємо, що накопичувач енергії буде побудований до виходу Яллоурна з системи, що допоможе забезпечити енергопостачання штату Вікторія та забезпечити доступ до більшої кількості відновлюваних джерел енергії», – запевнила Танна.

«Перехід на новий енергетичний ринок – реальний процес, і це відбувається швидко. Я вважаю справедливим сказати, що це відбудеться навіть швидше, ніж прогнозує більшість людей».

ТЄС Яллоурн, згідно з останніми даними, опублікованими Регулятором чистої енергетики, у 2019/20 фінансовому році виробила 12,4 мільнона тонн викидів парникових газів та виробив у середньому 1,28 тонни еквівалентних викидів вуглекислого газу на 1 мегават-годину виробленої електроенергії, що є одним з найвищих показників забруднення довкілля в країні. Поки що працюватимуть вугільні електростанції Loy Yang A від AGL Energy та ТЕС Loy Yang B, що належать компанії Chow Tai Fook Enterprises. Вони стануть останніми чинними електростанціями на бурому вугіллі в Австралії.

Штат Вікторія встановив мету опанувати до 2030 року 50% відновлюваних джерел енергії, і ця здатність досягти або перевершити дану мету буде залежати від спроможності штату розгорнути достатню мережеву інфраструктуру, важливою складовою якої мають стати ESS.

Деякі аналітики були доволі здивовані тим, що вугільна станція Яллоурн продовжить власне працювати так довго. Як пояснила Кетрін Танна, поки що для надійності електромереж системі потрібно, щоб ТЕС в Яллоурн залишалася в мережі аж до 2028 р. та розповіла про «мережеву безпеку», узгоджену з урядом штату Вікторія «з метою забезпечення цього».

Директор програми клімату та енергетики Австралійського інституту Річі Мерзіан позитивно відгукувавсяпро дострокове закриття Яллоурн, оскільки електростанція зазнає все більшої кількості незапланованих відключень. «Яллоурн – це найстаріша вугільна електростанція у штаті Вікторія та найненадійніша електростанція у всій країні. З грудня 2017 року вона вже «падала» 50 разів», – сказав Мерзіан.

Зростає вірогідність того, що деякі австралійські вугільні генеруючі потужності також можуть зіткнутися з достроковим закриттям, оскільки падіння цін на електроенергію та ріст потужностей генерації з вітру та сонячної енергії з нижчими витратами (навіть без урядового субсидіювання) працюють на скорочення прибутковості ринку вугільних станцій та зменшують їх частку на ринку електроенергії.

Керівник Ради екологічної енергетики Кейн Торнтон заявив, що значні інвестиції в нову вітрогенераторну та сонячну енергетику створили умови, що дозволяють австралійському парку вугільних станцій закриватись достроково. «Масове поглинання відновлюваних джерел енергії та акумуляторів створює тисячі робочих місць, ціни на електроенергію при цьому зменшуються та, як наслідок, в енергетичній системі Австралії відбувається фундаментальний зсув. Це дозволяє закрити більшість наших дуже старих, дорогих та брудних для довкілля вугільних електростанцій», – сказав Торнтон. «Промисловість, уряд та профспілки повинні працювати спільно над прискоренням енерготранзиції – це неминучий перехід для того, щоб люди та їхні громади не залишались без уваги. У новому енергетичному світі існують величезні можливості, але це вимагає зусиль: адекватний менеджмент, відповідальне планування та відданості меті, щоб розблокувати та досягти нові переваги».

Джерело: RenewEconomy

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 065

Вас може зацікавити:Залишити коментар

Telegram