Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Рекуператор для квартири

Енергонезалежність для кожної родини

Зображення відвідувачі форуму «Енергоефективні будинки» Форум «Енергоефективні будинки», який відбувся 20 лютого 2020 р. у м. Вінниці, ставив за мету актуалізувати тему автономного житла та обговорити у професійній спільноті деякі важливі аспекти:

  • вплив нового будівництва на зростання вуглецевого сліду міста;
  • будівництво енергоефективних та енергоактивних будівель в Україні;
  • збереження під час теплової модернізації історичних будівель;
  • «зелене» фінансування та підтримка високоефективного будівництва.

Серед спікерів Форуму були представники організацій:

  • GIZ;
  • Міністерство розвитку громад та територій України;
  • Державне агенство з енергетичної ефективності України;
  • Європейсько-Українське Енергетичне Агенство (ЄУЕА);
  • EZA;
  • PoWeR;
  • Geostrong;
  • органів місцевого самоврядування;
  • виробники матеріалів та технологій для високоенергоефективних будинків та інші.

В рамках загальної дискусії також піднімалася тема долучення України до проекту SMARTER Finance for Families - Horizon 2020 для реалізації амбітних, але практичних програм «Зелені будинки та іпотечний кредит» у 12 європейських країнах, що включає співпрацю та участь пулу експертів в галузі «зеленого» будівництва, зеленої енергії, а також дослідницькі та інші організації.

Дотично до цієї тематики фахівці заслухали на Форумі інформацію про «Зелену угоду ЄС» та її вплив на Україну. В Європі планується досягти рівня 70% генерації всіх різновидів енергії з ВДЕ до 2050 р.; до 15% електроенергії буде продукуватися на домашніх сонячних електростанціях; найширше впровадження промислових технологій зберігання енергії; повна заміна вугільних теплових електростанцій (ТЕС) до 2050 р.; зниження частки ядерної енергії в загальному балансі генерації електроенергії щонайменше до рівня 20-25%. У «Зеленій угоді ЄС» йдеться про досягнення рівня 75% декарбонізації виробництва всіх типів енергії та виділення 1 трлн. євро на інвестиції у відновлювану енергетику та енергозбереження.

Окрім технологічних змін, якими супроводжуватиметься «Зелена угода ЄС», важливою складовою руху для її імплементації є фінансова підтримка індивідуальних ініціатив для приватних особистих господарств, наприклад Green Finance, яка розширює можливості та збільшує інвестиції в екологічно та соціально відповідальні проекти, зменшуючи при цьому фінансові ризики кредитування індивідуальних позичальників та конкретних вигодонабувачів цих проектів. Ця концепція створює величезну можливість позитивно вплинути на здоров'я людей та екологічні показники середовища, якість, комфорт та фінансову життєздатність нового та існуючого житлового фонду Європи.

Наприклад, Румунською радою з зеленого будівництва, ініційована програма «Зелені будинки/Зелені іпотеки», що дозволяє власникам житла переглянути сталі погляди на вартість їхньої нерухомості та почати оцінювати її з огляду на «загальні щомісячні витрати на володіння будинком», що демонструє як негайну, так і довгострокову фінансову вигідність від енергоефективних заходів, впроваджуваних для свого житла.

У Зеленій іпотеці беруть участь 4 сторони з ключовими ролями: кінцевий споживач (покупець, позичальник), банк, розробник та сертифікаційна компанія. Спільною рисою всіх сторін є наполегливе прагнення зробити екологію більш чистою з розумними витратами на це. Інструмент "зеленої іпотеки" працює як відсоткова знижка банку за придбання сертифікованого «зеленого» будинку чи знижка на кредитування витрат на перебудову існуючого житла. Поступове покращення енергоефективних показників житла, придбаного на умовах іпотеки раніше, досягнутого завдяки впроваджуваним заходам в рамках програми, зменшує відсоток та загальні виплати по іпотеці.

Європейсько-українське енергетичне агентство (ЄУЕА) в рамках дискусії на Форумі «Енергоефективні будинки», доповіло, що асоціацією був проведений повний цикл консультацій з банками, експертами, партнерами проекту, розробниками, бізнес-консалтинговими компаніями та громадськими організаціями з метою з'ясувати, які відповідні межі доходу, які впливають на надання «зелених» іпотеки в умовах України.

Суму факторів, які впливають на рішення про надання «Зеленої іпотеки» або урядової допомоги у вигляді субсидії можна поділити на:

  • глобальні (міжнародний тренд, міжнародна угода, підписані країною);
  • макроекономічні (національна стратегія, макроекономічна ситуація);
  • регіональні (муніципальні та регіональні програми з енергоефективності) та окремі фактори (купівельна спроможність та дохід домогосподарств).

Процентна ставка державних облігацій впливає на процентну ставку банку за депозитами, процентна ставка банку впливає на іпотечний процент. Чим більший відсоток урядових облігацій — тим вищий відсоток банків за іпотекою. Найбільше на процентну ставку державних облігацій впливає загальне «здоров'я»національної економіки.

Розвиток відновлюваної енергетики на всіх її рівнях — від промислових станцій різного масштабу до будинкових установок — потужний засіб стимулювання розвитку національної економіки, що окрім фінансового зростання означає ширше впровадження сучасних технологій в країні та модернізацію промисловості.
Автономізація енергозабезпечення житла більше не є суто технічною проблемою. Для якнайширшого впровадження концепції самозабезпечення енергією, що позитивно впливає на економічну та екологічну ситуацію, до цього мають долучитися і держава, і фінансові інституції, спільно створивши умови та мотиватори.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 1 537


Залишити коментар

Telegram