Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Рекуператор для квартири

Енергоефективність - ключ до екологічної енергетики

У новому звіті Американської ради з енергоефективної економіки (ACEEE) зазначається: зусилля держав у сфері клімату будуть дорожчими та менш справедливими без посилення зусиль в напрямку енергоефективності

Зображення будинки у майбутньому На дуже багато держав, які начебто мають чіткі кліматичні цілі щодо скорочення викидів парникових газів, очікують вищі витрати для домогосподарств та підприємств, та вони отримають менш справедливі результати, оскільки в них мало приділяють увагу щодо більш ефективного використання енергії, попереджається у доповіді. У своїй державній політиці щодо клімату, тобто впровадженню чистої електроенергетики та втіленню заходів для скорочення викидів, багато держав не враховують важливість енергоефективності у своїх планах по декарбонізації державних електричних мереж та промисловості, вважає Американська рада з енергоефективної економіки (ACEEE).

Без пріоритету енергозбереження у загальному русі щодо досягнення екологічно чистих енергетичних та кліматичних цілей результат виявиться значно дорожчим та загалом несправедливим, особливо коли йдеться про енергозабезпечення домогосподарств та комунального сектору.

«Відхід від звичайних джерел електроенергії, які виробляють парникові гази, є великою справою, а зменшення витрат енергії - один з найважливіших інструментів. Якщо у вашій країні немає досить чіткого плану, як підвищити енергоефективність, то вона знаходиться на невизначеному та потенційно дорогому шляху до декарбонізації»,– сказав Вестон Берг, старший науковий співробітник державної політики ACEEE та провідний автор доповіді.

У доповіді стверджується, що розпливчасті або відсутні зобов’язання щодо енергоефективності і одночасне декларування руху щодо зменшення викидів парникових газів або досягнення стандартів чистої електроенергетики вказують на те, що ці держави «після великої трансформації своєї енергетичної системи йтимуть вперед з однією рукою, зав’язаною за спиною»...

Глобальна дорожня карта Міжнародного енергетичного агентства (IEA) щодо досягнення нульових викидів до 2050 року, наприклад, вимагає покращення енергоефективності до 2030 року в середньому на 4% на рік, що приблизно в 3 рази перевищує фактичний середній світовий показник за останні 2 десятиліття.
У доповіді ACEEE стверджується, що держави мають значно розширити зусилля з енергоефективності, серед яких насамперед:

  • Зменшити виклик від надмірних піків попиту на електроенергію та кількість необхідних нових відновлюваних джерел енергії шляхом розумної диспетчеризації, економії, акумуляції та зсуву попиту. Підвищення енергоефективності також зменшить величезну площу землі, яка може знадобитися для майбутніх сонячних та вітрових електростанцій.
  • Допомагати електрифікації домашнього обладнання та комунального транспорту. Масштабна електрифікація будівель, транспорту та промисловості потребуватиме не лише додаткового виробництва енергії, а й нових інвестицій у передачу та розподіл та модернізацію енергомереж. Одночасні заходи з енергоефективності матимуть вирішальне значення для пом'якшення цих потреб та, таким чином, сприятимуть зменшенню витрат на електрифікацію. Такі заходи суттєво зменшать витрати на нагрівання повітря, і матимуть вирішальне значення для підтримання безпечної температури будинку в умовах все більш частих екстремальних погодних явищ та пов'язаних з ними перебоїв у подачі електроенергії.
  • Треба намагатися зробити перехід до декарбонізованої економіки більш справедливим. Домогосподарства з низьким рівнем доходу витрачають значно більшу частку свого доходу на енергію, ніж середнє домогосподарство. Цілеспрямоване підвищення ефективності та стимулювання, дотування чи довгострокове кредитування цих заходів - особливо для домогосподарств, які зазнають найбільших труднощів - має забезпечити, аби переваги від «зеленої» енерготранзиції поширювалися на всі домогосподарства та негайно і безпосередньо зменшували витрати енергії й усували ганебне явище «енергетичної несправедливості» у доступі та відносній вартості отримуваної енергії.

У доповіді наводяться приклади тих держав, які продемонстрували зростаючі зусилля щодо розширення програм з енергоефективност на підтримку державних кліматичних планів і, у певних випадках, повністю узгодили їх як частину інтегрованої загальнодержавної стратегії. Наприклад, прийняті нові закони щодо програм підвищення енергоефективності у комунальному секторі послуг зобов'язують місцеву владу всіляко сприяти (в тому числі– за рахунок створення інфраструктурних передумов), а саму державу– фінансово стимулювати перехід домогосподарств від опалювального обладнання на викопному паливі на електрифіковане обладнання, такого як теплові насоси.

Головний висновок зі звіту: держави мають гармонізувати та координувати заходи з енергоефективності зі впровадженням чистої електроенергії та цільових показників викидів парникових газів, і, у свою чергу, встановити ряд додаткових політик, аби стимулювати і мотивувати до підвищення енергоефективності.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 3 157 / 2021-10-05 09:40:47


Залишити коментар

Telegram