Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Рекуператор для квартири

Енергія вітру та водню – перспективи розвитку в Україні

Перший Міжнародний енергетичний Форум «Вітер та Водень» у київському КВЦ «Парковий» 17 травня 2018 р. став дискусійною та демонстраційною площадкою щодо поєднання вітрової енергії та необмеженого потенціалу енергії водню, що може забезпечити збалансований розвиток енергетичного комплексу України і переходу до сучасної безвуглецевої економіки

Зображення спікери міжнародного енергетичного Форуму «Вітер та Водень»У роботі Форуму взяли участь 300 делегатів з 16 країн світу - представники інвестиційних компаній, виробників вітроенергетичного обладнання, національні та міжнародні девелопери вітроенергетичних проектів, банкіри, юристи. Форум відбувся за підтримки та участі Комітету ВРУ з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, Вітроенергетичної асоціації Європи WindEurope, Bloomberg New Energy Finance, Групи Європейської комісії з підтримки України, ГС «Всеукраїнська енергетична асамблея» тощо. Серед організаторів – ГС «Українська вітроенергетична асоціація» та Енергетична асоціація «Українська воднева рада», A7 Conferences, Токмак солар енерджі, АБ «Укргазбанк», «Вітряні парки України», УВЕА, ДТЕК, Еко Оптіма, ЮФ Саєнко-Харенко.

Перший заступник голови Комітету ВРУ з питань ПЄК Олександр Домбровський підкреслив: «Коли ми говоримо про нову технологію використання водню, зверну вашу увагу, що не така вона вже й супернова. Вже більше ніж десять років тому у деяких містах різних країн світу вже використовують водень як пальне для громадського транспорту. Це дає можливість побудувати екологічно чистий транспорт. Отже, водневі технології можуть стати додатковим чистим джерелом енергії... в Україні».

На Форумі учасники ринку в тому числі обговорювали питання, пов'язані з переходом на нову державну підтримку відновлюваної енергетики шляхом провадження аукціонів. Голова Держенергоефективності С. Савчук презентував на форумі розроблену агентством концепцію подальшого стимулювання розвитку відновлюваної електроенергетики: «Проведення аукціонів для нових проектів – це один з інструментів впровадження конкурентної ціни та технологій. Поетапне впровадження ефективної системи аукціонів дасть можливість зменшити вартість виробництва енергії з відновлюваних джерел та підвищити конкурентоспроможність бізнесу у цій сфері». Це потребуватиме подальшого доопрацювання законодавства. До участі в аукціонах пропонуються проекти із встановлення сонячних станцій потужністю від 20 МВт та вітроелектростанцій потужністю від 30 МВт. Передбачається, що переможець аукціону матиме змогу продавати «чисту» електроенергію протягом 20 років.

Привернули увагу виступи представників компаній-виробників вітроенергетичного обладнання, що пропонують новітні технології з виробництва вітрових турбін.

Сьогодні на відновлювані джерела енергії припадає дві третини світових інвестицій в генеруючі потужності, так як для багатьох країн вони стають найдешевшим джерелом енергії нового покоління. В ЄС 80% нових потужностей припадає на відновлювану енергетику, а після 2030 року вітроенергетика стане суттєвим джерелом електроенергії за рахунок істотного зростання як наземних, так і офшорних ВЕС. В Україні маємо великий відсоток ядерних енергоблоків, що потребує впровадження маневрових потужностей для збалансованої роботи енергосистеми. Саме впровадження водневої енергетики може вирішити цю проблему, та стати потужним поштовхом до третьої індустріальної революції.

Інвестиційні перспективи України щодо розвитку водневої та вітрової енергетики досить привабливі для іноземних фінансових інституцій, але для цього з боку України потрібні надійні партнери та якісні проекти, готові до негайного впровадження.
Видання AW-Therm тримає руку на пульсі імплементації новітніх енерготехнологій в Україні та інформуватиме читачів про розвиток у даній сфері.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 264


Залишити коментар

Telegram