Агресія Російської Федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні виданням у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію з світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


DONATE

Install Fest Ukraine 2024

Енергія вітру та водню – перспективи розвитку в Україні

Перший Міжнародний енергетичний Форум «Вітер та Водень» у київському КВЦ «Парковий» 17 травня 2018 р. став дискусійною та демонстраційною площадкою щодо поєднання вітрової енергії та необмеженого потенціалу енергії водню, що може забезпечити збалансований розвиток енергетичного комплексу України і переходу до сучасної безвуглецевої економіки

Зображення спікери міжнародного енергетичного Форуму «Вітер та Водень»У роботі Форуму взяли участь 300 делегатів з 16 країн світу - представники інвестиційних компаній, виробників вітроенергетичного обладнання, національні та міжнародні девелопери вітроенергетичних проектів, банкіри, юристи. Форум відбувся за підтримки та участі Комітету ВРУ з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, Вітроенергетичної асоціації Європи WindEurope, Bloomberg New Energy Finance, Групи Європейської комісії з підтримки України, ГС «Всеукраїнська енергетична асамблея» тощо. Серед організаторів – ГС «Українська вітроенергетична асоціація» та Енергетична асоціація «Українська воднева рада», A7 Conferences, Токмак солар енерджі, АБ «Укргазбанк», «Вітряні парки України», УВЕА, ДТЕК, Еко Оптіма, ЮФ Саєнко-Харенко.

Перший заступник голови Комітету ВРУ з питань ПЄК Олександр Домбровський підкреслив: «Коли ми говоримо про нову технологію використання водню, зверну вашу увагу, що не така вона вже й супернова. Вже більше ніж десять років тому у деяких містах різних країн світу вже використовують водень як пальне для громадського транспорту. Це дає можливість побудувати екологічно чистий транспорт. Отже, водневі технології можуть стати додатковим чистим джерелом енергії... в Україні».

На Форумі учасники ринку в тому числі обговорювали питання, пов'язані з переходом на нову державну підтримку відновлюваної енергетики шляхом провадження аукціонів. Голова Держенергоефективності С. Савчук презентував на форумі розроблену агентством концепцію подальшого стимулювання розвитку відновлюваної електроенергетики: «Проведення аукціонів для нових проектів – це один з інструментів впровадження конкурентної ціни та технологій. Поетапне впровадження ефективної системи аукціонів дасть можливість зменшити вартість виробництва енергії з відновлюваних джерел та підвищити конкурентоспроможність бізнесу у цій сфері». Це потребуватиме подальшого доопрацювання законодавства. До участі в аукціонах пропонуються проекти із встановлення сонячних станцій потужністю від 20 МВт та вітроелектростанцій потужністю від 30 МВт. Передбачається, що переможець аукціону матиме змогу продавати «чисту» електроенергію протягом 20 років.

Привернули увагу виступи представників компаній-виробників вітроенергетичного обладнання, що пропонують новітні технології з виробництва вітрових турбін.

Сьогодні на відновлювані джерела енергії припадає дві третини світових інвестицій в генеруючі потужності, так як для багатьох країн вони стають найдешевшим джерелом енергії нового покоління. В ЄС 80% нових потужностей припадає на відновлювану енергетику, а після 2030 року вітроенергетика стане суттєвим джерелом електроенергії за рахунок істотного зростання як наземних, так і офшорних ВЕС. В Україні маємо великий відсоток ядерних енергоблоків, що потребує впровадження маневрових потужностей для збалансованої роботи енергосистеми. Саме впровадження водневої енергетики може вирішити цю проблему, та стати потужним поштовхом до третьої індустріальної революції.

Інвестиційні перспективи України щодо розвитку водневої та вітрової енергетики досить привабливі для іноземних фінансових інституцій, але для цього з боку України потрібні надійні партнери та якісні проекти, готові до негайного впровадження.
Видання AW-Therm тримає руку на пульсі імплементації новітніх енерготехнологій в Україні та інформуватиме читачів про розвиток у даній сфері.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі AW-Therm. Підписуйтесь!

Переглянуто: 2 217

Instal Fest Ukraine 2024


Залишити коментар

Telegram