Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Install Fest Ukraine 2024

Електрика vs газ?

Електричні акумуляторні накопичувачі енергії виявилися на 30% вигіднішими за пікові газотурбінні електростанції

Австралійська рада з екологічно чистої енергетики опублікувала звіт, у якому повідомляється, що великі акумуляторні системи найкраще підходять для збереження та перерозподілу енергії, що виробляються на сонячних та вітрових електростанціях. Електричні батареї дешевші та краще й швидше реагують на зміни запиту на зміну балансу між виробництвом і споживанням електроенергії для покриття як короткочасних, так і тривалих пікових навантажень, аніж швидкі газотурбінні установки, що були спеціально розроблені як «пікові» компенсаційні потужності.

Зображення акумуліторні батареї для ВІЄ в Австралії Фото: Акумуляторна електростанція для відновлюваних джерел енергії, Австралія

У дослідженні «Battery Storage – the new clean peaker» від Australian Clean Energy Council порівнюється нормована вартість електроенергії, що була отримана від нової пікової газотурбінної електростанції (ГТЭС) на 250 МВт і від акумуляторних систем аналогічної потужності, розрахованих на віддачу заряду протягом чотирьох і двох годин. Згідно з доповіддю, з урахуванням всіх витрат, використання батареї з двогодинним запасом енергії обходиться на 17%, а з ємністю, що є достатньою для чотирьох годин роботи – на 30% дешевше, чим швидке виробництво електроенергії на ГТЭС.

Завдяки застосуванню передових технологій сучасні акумуляторні накопичувачі енергії перевершують газотурбінні пікові електростанції по надійності та швидкості реакції на зміни в енергоспоживанні. Хоча, як передбачалося раніше, високі значення саме цих показників можуть дозволити ГТЕС стати у нагоді саме для систем електропостачання, що базуються на переважній генерації та споживанні енергії з ВДЕ. Більше за те, саме ГТЕС наразі обрані, наприклад, Німеччиною, як основна технологія компенсації коливань навантажень для своєї національної енергосистеми. Тепер, схоже, спираючись на дані порівняльних досліджень, давня суперечка енергетиків вирішилася на користь акумуляторних систем накопичення енергії (ESS).

У висновках звіту наводяться переконливі дані, що тоді як газотурбінним електростанціям потрібно щонайменше 15 хвилин для реагування на збільшення попиту на електроенергію, акумуляторні системи можуть одразу ж віддавати в мережу накопичену електроенергію. При цьому ємності батарей ESS з ГТЕС співставної потужності досить для покриття денного пікового навантаження типової тривалості.

«Акумулятори дозволяють швидко збільшувати обсяги зберігання енергії, мають практично нульовий час запуску та забезпечують найкращі характеристики по підтриманню частоти струму в енергосистемі», – визнає генеральний директор Австралійської ради з питань екологічної енергетики Кейн Торнтон. Він відзначив, що переваги батареї підтверджують австралійський досвід експлуатації акумуляторних систем ESS великої потужності, наприклад, Hornsdale Power Reserve з акумуляторами Tesla Powerpack.

Отже, якщо проаналізувати весь комплекс факторів по вартості, гнучкості, витрат на обслуговування, пристосованості до потреб мережі та загальної кількості шкідливих викидів, вже зараз системи зберігання на базі акумуляторних ESS є найкращим вибором для послуг великої потужності.
І цей висновок розповсюджується також і на ESS для потреб домогосподарств та комунального сектору. Більше за те – тоді як газотурбінна технологія досягла своїх найнижчих показників по собівартості, акумулятори продовжують дешевшати та ще не скоро досягнуть свого цінового «плато».

Нагадаємо, що Україна має одні з найбільших у світі покладів стратегічної сировини для виробництва електроакумуляторів – солей літію.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 1 919 / 2021-04-21 12:17:31

Вас може зацікавити:


Instal Fest Ukraine 2024


Залишити коментар

Telegram