Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Рекуператор для квартири

Електродеревина

Зображення деревина джерело електроенергії Публікація «Покращена механічна конверсія енергії за допомогою селективно розкладеної деревини» в журналі Applied Sciences вражає. Звичайну дерев'яну підлогу можна буде перетворити на електричний генератор.

Дерево є чудовим «зеленим» (тобто відновлюваним) будівельним матеріалом і завдяки своїм п’єзоелектричним властивостям може забезпечити пряме перетворення механічної енергії в електрику.

Хоча це явище було виявлене десятки років тому, використання деревини як джерела енергії було проблематичним через наднизький п'єзоелектричний вихід енергії, отриманої при деформації цільної деревини. Але, якщо деревину попередньо обробити вздовж волокон таким чином, щоби підвищити еластичну стисливість деревини, то вихід електричної енергії можна значно підвищити. Було показано, що контрольована обробка грибками брусків з бальзи (тропічна порода досить легкої та еластичної деревини, що має у своїй структурі багато дрібних порожнин) вздовж волокон підвищує п’єзоелектричну здатність та електричну потужність від пружної деформації деревини в 55 разів.

Один кубик (15 мм на 15 мм на 13,2 мм) з особливим чином перфорованої повздовж волокон деревини бальзи здатен виробляти максимальну напругу 0,87 В і струм 13,3 нА під дією стискання 45 кПа. Це дослідження є фундаментальним кроком до розробки «зелених» будівельних матеріалів наступного покоління, що можуть бути використані для локального енергозабезпечення будівель. Наразі дана технологія випробовується на зразках з деревини інших, більш поширених порід.

Практичне застосування, що вже можна реалізувати – теплі та пружні підлогові покриття з деревини, які вироблятимуть електроенергію, коли по них ходять люди. Це насамперед можна використовувати для підігріву зовнішньої поверхні самої підлоги.

Джерело: Applied Sciences

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 987 / 2021-03-16 18:08:10

Вас може зацікавити:



Залишити коментар

Telegram