Агресія Російської Федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні виданням у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію з світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


DONATE

Install Fest Ukraine 2024

Електродеревина

Зображення деревина джерело електроенергії Публікація «Покращена механічна конверсія енергії за допомогою селективно розкладеної деревини» в журналі Applied Sciences вражає. Звичайну дерев'яну підлогу можна буде перетворити на електричний генератор.

Дерево є чудовим «зеленим» (тобто відновлюваним) будівельним матеріалом і завдяки своїм п’єзоелектричним властивостям може забезпечити пряме перетворення механічної енергії в електрику.

Хоча це явище було виявлене десятки років тому, використання деревини як джерела енергії було проблематичним через наднизький п'єзоелектричний вихід енергії, отриманої при деформації цільної деревини. Але, якщо деревину попередньо обробити вздовж волокон таким чином, щоби підвищити еластичну стисливість деревини, то вихід електричної енергії можна значно підвищити. Було показано, що контрольована обробка грибками брусків з бальзи (тропічна порода досить легкої та еластичної деревини, що має у своїй структурі багато дрібних порожнин) вздовж волокон підвищує п’єзоелектричну здатність та електричну потужність від пружної деформації деревини в 55 разів.

Один кубик (15 мм на 15 мм на 13,2 мм) з особливим чином перфорованої повздовж волокон деревини бальзи здатен виробляти максимальну напругу 0,87 В і струм 13,3 нА під дією стискання 45 кПа. Це дослідження є фундаментальним кроком до розробки «зелених» будівельних матеріалів наступного покоління, що можуть бути використані для локального енергозабезпечення будівель. Наразі дана технологія випробовується на зразках з деревини інших, більш поширених порід.

Практичне застосування, що вже можна реалізувати – теплі та пружні підлогові покриття з деревини, які вироблятимуть електроенергію, коли по них ходять люди. Це насамперед можна використовувати для підігріву зовнішньої поверхні самої підлоги.

Джерело: Applied Sciences

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі AW-Therm. Підписуйтесь!

Переглянуто: 2 895 / 2021-03-16 18:08:10

Вас може зацікавити:


Instal Fest Ukraine 2024


Залишити коментар

Telegram