Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Рекуператор для квартири

Декарбонізація сектора опалення: теплові насоси як важливий елемент енерготранзиції

Енергетичний перехід (енерготранзиція) неминучий, а відновлювані джерела енергії є ключем до сталого та незалежного енергопостачання. Проте досягти його без інновацій і конкретних зусиль не вийде

Зображення декарбонізація Декарбонізація всіх галузей енергетики, промисловості та комунального господарства є ключовим елементом стратегії енергетичного переходу. Наприклад, ще у травні 2021 року уряд Німеччини переглянув цілі щодо скорочення CO2 до 2030 року для всіх секторів у рамках поправки до Закону про захист клімату. Загалом до 2030 року викиди CO2 мають скоротитись на 65% порівняно з рівнем 1990 року. До 2045 року Німеччина планує досягти кліматичної нейтральності. Для сектора обслуговування будівель нова ціль скорочення викидів до 2030 року становить 44% порівняно з викидами 2020 року, тобто скорочення становитиме приблизно 53 мільйони метричних тонн CO2. На тлі цих амбітних цілей щодо захисту клімату мають бути застосовані всі доступні варіанти скорочення викидів й в секторі опалення. По суті, це чотири стовпи:

  1. Прискорення модернізації системи теплопостачання;
  2. Інтеграція відновлюваних джерел енергії;
  3. Відмова від викопних джерел енергії (дефоссилізація);
  4. Підвищення темпів теплової модернізації оболонок будівель.

Розширення застосування теплових насосів є ключовим стовпом енерготранзиції в опаленні. Урядова коаліція Німеччини планує до 2030 року збільшити кількість теплових насосів до 6 мільйонів систем. Зараз у Німеччині встановлено близько 1,1 мільйона теплових насосів. За даними Федеральної асоціації енергетичної та водної промисловості (BDEW), в першій половині 2022 року відновлювані джерела енергії покривали близько 49% валового внутрішнього споживання електроенергії. Щоб досягти цілей захисту клімату та стати незалежними від імпорту викопної енергії, частка ВДЕ у валовому споживанні електроенергії Німеччиною має зрости щонайменше до 80% до 2030 року.

Теплові насоси відіграють важливу роль у захисті клімату в будівельному секторі, оскільки вони використовують відновлювані джерела енергії для виробництва тепла. Теплові насоси «повітря-вода» та «розсіл-вода» забирають тепло з навколишнього середовища через контур холодоагенту чи то з повітря, чи з ґрунтової води чи землі. Теплові насоси типу «повітря-повітря» використовують вентилятори для всмоктування повітря з навколишнього середовища і через теплообмінник передають теплову енергію в систему опалення будівлі.

У новобудовах тепловий насос вже багато років є лідером ринку. Тим часом виробники також пропонують технічні рішення для існуючих будівель. Так звані високотемпературні теплові насоси підвищують температуру навколишніх джерел тепла до рівня, достатнього для звичайних радіаторів. У той час як звичайні системи працюють із температурою подачі близько 50 градусів Цельсія, високотемпературні системи досягають значень 70 градусів Цельсія. Німеччина наразі субсидує встановлення теплових насосів, як для старих, так і для нових будівель, у розмірі 35% прийнятних витрат. Можливі навіть 45% субсидії – якщо стару систему опалення вирішили замінити на тепловий насос.

Незважаючи на зростаючу важливість технологій теплових насосів у майбутньому, для успіху переходу на опалення надзвичайно важливо використовувати всі наявні технічні рішення. Це, зокрема, гібридні рішення, які поєднують тепловий насос з іншим теплогенератором, воднево-сумісні системи опалення, а також житлову вентиляцію з рекуперацією тепла, опалення на дровах і сонячну теплову енергію.

З 13 по 17 березня 2023 року у Франкфурті відбудеться ISH – провідна світова виставка HVAC + Water – яка надасть інформацію про новітні технічні інновації щодо теплових насосів, а також про всі рішення в області технологій опалення для досягнення кліматичних цілей у будівельному секторі.

Запрошуємо відвідати цей форум!

Джередо: Messe Frankfurt Exhibition GmbH

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 955 / 2022-07-20 17:53:58


Залишити коментар

Telegram