Дані, що зібрані ACEEE, вказують на потужний вплив енергоефективності в ключових секторах американської економіки та демонструють, як інвестиції в ефективність зменшують викиди вуглецю, зменшують рахунки за електроенергію та покращують здоров’я населення
У новому звіті «2023 Energy Efficiency Impact Report» про вплив енергоефективності за 2023 рік, опублікованому Альянсом з енергозбереження, Американською радою з енергоефективної економіки (ACEEE) і Діловою радою зі сталої енергетики (BCSE), кількісно оцінюється досягнутий прогрес у сфері енергоефективності та вказуються на важливі можливості, які мають бути реалізовані в подальшому. Наразі американські споживачі, як і європейці, також стикаються зі зростанням витрат на енергію, відтак це викликає негаразди в економіці в цілому. Але енергоефективність вже позитивно позначилася на вирішенні даної проблеми і пропонує подальші перспективи.
Інвестиції в підвищення ефективності з 1980 року скоротили щорічні витрати на енергію в Сполучених Штатах майже на 800 мільярдів доларів і знизили споживання енергії в середньому на домогосподарство на 16%. Завдяки впровадженню нещодавно прийнятого федерального законодавства, як-от Закону про зниження інфляції, за яким пріоритетними є інвестиції в енергоефективність, уряди штатів та федеральні агентства можуть скоротити витрати на електроенергію для американських сімей, підвищити енергетичну стійкість і зменшити викиди вуглецю.
«Протягом багатьох років ми суттєво скоротили витрати енергії, але в умовах кліматичної кризи та зростання цін на енергоносії нам потрібно зробити набагато більше», – сказав виконавчий директор ACEEE Стівен Надел. «Нещодавно прийнятий федеральний закон про клімат дає всім, від державних і місцевих чиновників до компаній і окремих домогосподарств, величезну можливість скоротити витрати та викиди за рахунок ефективності».
Наразі є очевидним потужний вплив енергоефективності як рушія економічного розвитку та створення робочих місць. Завдяки інвестиціям в енергоефективність з 1970 року США відокремили споживання енергії та економічне зростання, підвищивши продуктивність енергії на 170%. Сьогодні 40% усіх робочих місць у сфері енергетики в США пов’язані з енергоефективністю, а у 2021 році це склало 2,2 мільйона працівників. Енергоефективність є ключовим рішенням для захисту клімату: у 2021 році США мали б на 78% більше викидів вуглецю якби не було інвестицій.
«Незалежно від того, чи йдеться про скорочення викидів вуглецю, зменшення рахунків американців за електроенергію, підвищення надійності мережі чи низку інших переваг, енергоефективність виявилася надзвичайно недооціненим і потужним ресурсом», – сказала Паула Гловер, президент Альянсу з енергозбереження.
Проте є ще певні резерви для подальшої економії коштів і скорочення викидів за рахунок енергоефективності, зокрема йдеться про прийняття жорсткіших енергетичних норм для нових будівель і стандартів ефективності будівель для існуючих. Подальше впровадження заходів з промислової ефективності продовжить впливи, аби знижувати витрати для компаній, а програми підвищення ефективності житла підвищуватимуть комфорт і доступність щодо утримання будинків.
«Оскільки американські сім’ї стикаються з зимовими штормами та зростанням витрат на електроенергію вдома, енергоефективність є критично важливим рішенням для стійкості, яке зменшує потенціал відключень електроенергії та покращує енергетичну безпеку», – сказала президент BCSE Ліза Джейкобсон. «Інвестиції в енергоефективність призводять до реальних і економічно ефективних покращень надійності енергозабезпечення, скорочення викидів і доступності. Пріоритет енергоефективності є ключовим для просування енергетичного переходу в США та досягнення кліматичних цілей держави».
Серед інших помітних висновків щодо впливів енергоефективності:
- Понад 60% домогосподарств із низьким рівнем доходу в США стикаються з високим енергетичним тягарем, причому деякі сплачують понад 20% свого доходу на комунальні рахунки. Інвестиції в енергоефективність знизили споживання енергії на домогосподарство приблизно на 16%.
- Інвестиції в енергоефективність зменшили сьогоднішні витрати на енергію приблизно на 800 мільярдів доларів, а федеральне фінансування програм енергоефективності зросло за останнє десятиліття на 61%.
- Інвестиції комунальних підприємств в енергоефективність зросли, досягнувши на 16% більше економії електроенергії та 94% більше економії газу в 2020 році, ніж у 2011 році.
Джерело: ACEEE
Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok. Долучайтесь!
Переглянуто: 2 340 / 2022-12-22 16:17:30