Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Рекуператор для квартири

Чи готова Європа до зими?

Зображення газовий шантаж Газові сховища у Німеччині наразі заповнені на 98,52%. За даними асоціації європейських операторів газової інфраструктури Gas Infrastructure Europe (GIE), рівень заповнення всіх сховищ газу в Європі до 29 жовтня склав 94,34%.

До початку активної фази війни рф проти України російський газ складав близько 40% споживання газу у ЄС, зараз – 7,5% (дані Bloomberg - за рахунок трубопровідних поставок по альтернативним до ПП1 і ПП2 маршрутам, в т. ч. і через Україну). За 10 останніх місяців «Газпром» скоротив видобування газу на 18,6%, а експорт на 42,6%.

З 28 серпня на нідерландській біржі TTF спостерігалося стійке зниження цін на місячні газові ф'ючерси, на початок листопада падіння ціни на газ у грудні склало відтоді майже 3,5 рази.

У ЄС наполегливо ведуться пошуки механізмів «вигнання» фінансових спекулянтів із біржі TTF, ціни на якій для багатьох країн (в т.ч. і для України) є індикативними для цього енергоресурсу, та залишити там власне лише реальних постачальників.

Країни Європи також наразі послідовно знижують споживання й нафти з рф. Міжнародне енергетичне агентство очікує, що росія наступного року не знайде покупців приблизно на 1,4 млн барелів сирої нафти на добу – за жовтневим (2022) прогнозом МЕА, середньорічний видобуток нафти в рф в 2023 р. знизиться до 9,5 млн. з 10,9 млн. барелів на добу. З 1 серпня до 31 жовтня ціна на нафту Brent (за інформацією The Wall Street Journal) балансує в ціновому каналі 102-82 долара США за барель, ціна власне на 31 жовтня складає ~$92. Ціна на російську нафту (Urals) за такий же період коливалася в межах $81,95-$65,70 і на початок листопада вийшла з показником ~$76 за барель.

У основного покупця російської нафти – Китай – економіка зараз коливається на межі, за якою її може очікувати суттєва рецесія, при настанні якої неминуче відбудеться різке скорочення загальних обсягів закупівлі нафти. Зараз темпи зростання китайської економіки є істотно нижчими від тих, які необхідні країні, і немає факторів, які б вказували на повернення економіки Китаю до високих темпів зростання.

План рф «заморозити» Європу обмеженим постачанням газу чи нанести їй неабиякі збитки захмарними штучно створеними цінами на енергоносії наразі вочевидь провалився – такою є спільна думка багатьох аналітиків енергоринку.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 193 / 2022-11-01 09:45:04


Залишити коментар